• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Dziennikarze z całej Europy odwiedzają Teatr Szekspirowski w Gdańsku

Katarzyna Moritz
16 września 2014 (artykuł sprzed 8 lat) 
Opinie (162)
Najnowszy artykuł na ten temat Kłopotliwa elewacja Teatru Szekspirowskiego

Teatr Szekspirowski trzy dni przed otwarciem

Na kilka dni przed zaplanowanym na 19 września uroczystym otwarciem teatru, odwiedziliśmy jego wnętrza z naszą kamerą.


Na kilka dni przed oficjalnym otwarciem Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku pokazujemy, jak wygląda jego wnętrze. Placówką, nad którą patronat objął książę Walii Karol, interesują się dziennikarze z całej Europy, którzy w ostatnich dniach zjeżdżają do Gdańska.Do Teatru Szekspirowskiego przyjechała z brytyjską telewizją BBC Kasia Madera, reporterka polskiego pochodzenia. Do Teatru Szekspirowskiego przyjechała z brytyjską telewizją BBC Kasia Madera, reporterka polskiego pochodzenia.
Na kilka dni przed otwarciem teatru trwa jeszcze dopieszczanie ostatnich szczegółów we wnętrzach - przykręcanie kontaktów, poprawki malarskie, czyszczenie.

Nie przeszkadza to artystom, którzy właśnie rozpoczęli próby przed piątkową uroczystością otwarcia teatru.

Na scenie na zewnątrz można podziwiać hiszpańskich szermierzy z Real Escuela Superior de Arte Dramático z Madrytu, a w środku ćwiczą artyści i akrobaci z Akrobatycznego Teatru Tańca Mira -Art.

Czym wyróżnia się wnętrze pierwszego wybudowanego po wojnie nowego teatru w Gdańsku?

Czy wybierzesz się na piątkowe otwarcie teatru?

We wnętrzach budynku o czarnej elewacji z holenderskich cegieł dominują jasne kolory - biele i beże. Przestronne foyer prowadzi do serca teatru, czyli sceny i widowni, która może pomieścić maksymalnie 600 osób.

Co ważne, zaawansowana technologicznie scena może zmienić kształt i ustawienie nawet w trakcie spektaklu, i to w trzech wariantach. Może funkcjonować jako Scena Elżbietańska używana do gry przy otwartym dachu, Scena Włoska z tradycyjnym układem widownia - scena oraz Scena Arena, w której widzowie otaczają aktorów z każdej strony.

Minimalistyczne fotele dla widzów obite są białą skórą. Ciekawie wyglądają trzy piętra lóż, wykonane z jasnego drewna, otaczające scenę z trzech stron.

Jednak tym, co najbardziej wyróżnia teatr, i to nie tylko w Polsce, jest ważący 160 ton i otwierany w zaledwie trzy minuty dach.

Między innymi właśnie ten atut budynku podkreślali w swoim materiale dziennikarze BBC News, którzy niedawno przyjechali zwiedzić gdański teatr.

Zobacz materiał BBC o Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku

- Prawie dokładnie w tym samym miejscu, w którym mieścił się budynek powstałej w 1635 roku nowej Szkoły Fechtunku, stanął teatr, jakiego nie ma nigdzie na świecie - mówił dziennikarzom BBC prof. Jerzy Limon, dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Teatr opisano także w brytyjskim tygodniku teatralnym "The Stage News". Zainteresowanie Brytyjczyków gdańską sceną nie dziwi, gdyż jest ona nierozerwalnie związana z Williamem Szekspirem, a patronat nad nią objął następca brytyjskiego tronu, książę Karol.

Ale teatrem interesują się także dziennikarze ze Szwecji, Hiszpanii i z Włoch.

W piątek, 19 września o godz. 17 nastąpi otwarcie teatru ze wstępem za okazaniem zaproszeń dla oficjalnych gości. Druga ceremonia, dla mieszkańców Trójmiasta i turystów, będzie miała miejsce od godz. 21.30. Następnego dnia, w sobotę, 20 września londyński Shakespeare's Globe rozpocznie w placówce Tydzień Brytyjski, prezentując "Hamleta". Teatralna uczta potrwa do 5 października.

Budowa teatru po wielu perturbacjach ruszyła w marcu 2011 roku, mimo że już w 2004 roku rozstrzygnięto międzynarodowy konkurs architektoniczny na projekt jego siedziby. Zwyciężył włoski architekt Renato Rizzi.

Inwestycja pochłonęła 95,5 mln zł, z czego 75 proc. stanowi dotacja z Unii Europejskiej, resztę po połowie finansują samorządy: gdański i marszałkowski.

Tak wyglądał Teatr Szekspirowski w sierpniu tego roku.Widowisko na 450 urodziny Szekspira.

Wydarzenia

Otwarcie Teatru Szekspirowskiego

Miejsca

Opinie (162) 5 zablokowanych

 • Taa widziałem na lotnisku tysiące dziennikarzy. (1)

  Nawet Al Jazeera wpadła.

  • 110 29

  • zazdrośniku spod teatru muzycznego... :)

   • 16 9

 • Super rok - otwarcie ECS i Teatru. (18)

  Polecam wystawę w ECS - bardzo poruszająca i interesująca.
  Niestety przychodzi tam młodzież ze szkół która robi wiele hałasu i jest raczej nie zainteresowana tematem...

  Czekamy na kolejne inwestycje w Trójmieście/Pomorzu m.in. Trasę Kaszubską S6 o której ponownie jest cicho i pewnie nic się nie dzieje, a szkoda bo to b. ważna droga dla regionu.

  • 87 110

  • (6)

   Chodniki !, drogi rowerowe !, zadbanie o parki, zieleń, inwestycje i rozwiązania miejskie dla ludzi !, zaczerpnięte wzorce z wyżej rozwiniętych miast europejskich,starczy już hegemonii spaliniarzy, starczy już ganiania ludzi na pasach !, większość z was wsiadając za kółko zamienia się w zwykłych morderców .Lepszy teatr niż kolejne smutne benzynowe aleje .

   • 41 16

   • Za chodniki się akurat poważnie zabrali. Co prawda od niedawna ale się zabrali (2)

    Proponuję się zainteresować ile km chodników będzie remontowanych w tym roku i jakie są plany na przyszłość. To samo tyczy się remontów dróg. Co do ścieżek rowerowych to Gdańsk jest w tym względzie wzorem dla reszty miast w Polsce. Na parki też nie ma co narzekać. Odwiedź chociażby Park Regana. Do tego ogrom terenów leśnych nawet w środku miasta no i śliczne piaszczyste plaże

    • 25 6

    • (1)

     Ogólnie chodziło mi o idee która trzeba rozwijać , ale ja jesteśmy przy konkretach to...Zgadza się!ale...trzeba iść dalej , jest dużo do poprawy , nic nie było robione przez x lat i wiadomo że nie da się tego przeskoczyć.Ilość nie wyremontowanych chodników jest straszna niestety.Podam takie przykłady żeby każdy nawet kto przynajmniej od niedawna udaje mieszkańca Trzegardu wiedział mniej więcej gdzie to jest.A więc robimy kawałek reszte olewamy ..Ergo arena -piękna droga od strony hali aż po zaspe, a co widzimy po drugiej stronie aż po zaspe ? A no góry i doliny i niemiecki beton, przy parkingu strzeżonym na zabiance jest taki piękny wzgórek że po ciemku można się
     przewrócić.Tereny wokół Pge Areny to istne pole bitwy szczególnie idąc wzdłuż torów itd, itd itd, czasami to tak wygląda a w całym 3 City takich miejsc jest mnóstwo, bulwar też zasługuje na nowa kostkę.A jak nie ma nowego równego chodniku to co dopiero myśleć o trasie dla rolkarzy czy rowerzystów.Dla mnie nie istnieje takie coś jak park regana , ludzie odpowiedziani za ta zbrodnie poniosą
     kare.Ale to wina mieszkańców Przymorza ktorzy dali sobie wepchnąć sztuczną nazwe , sztucznych bóstw i kloaczne ich pomniczki.Brak było poprostu mądrych glow które by owszem wpuscily tam artystów ale wygonily sekty religijno-polityczne.Dla mnie to młody las , pas nadmorski , który powstał jak Bałtyk cofnąl się z pod lasów oliwskich do obecnego miejsca, dojście do morza od Jagiellońskiej wcześniej Lumumby i obowiązkiem miasta było uporządkowanie tego terenu a nie przypisywanie sobie jego stworzenia, to samo tyczy o dbanie o rozwój takich terenów wszędzie w Trójmieście a nie budowanie nowych karton gipsowych willi.

     • 2 6

     • Czepialski Srfvbhhfcv lepiej zainwestuj w słownik interpunkcyjny.

      • 3 1

   • Ciekawe skąd zaczerpniesz towary i usługi specjalistów - raczej nie z powietrza. (2)

    Część mojej pracy to dojazd samochodem do placówek w województwie - jadąc drogą ekspresową:
    - jadę równomiernie 110 - 120km/h - mniej spalam paliwa
    - unikam zderzenia ze zwierzętami
    - nie potracę pieszych i nie ma zderzenia czołowego
    - nie frustruje się na drodze krajowej jak jadę 60km/h i muszę się co chwilę zatrzymywać dzięki czemu w mieście jadę sobie spokojnie bo szybko dojechałem ekspresówką do miasta

    PS. Pomimo warszawskiej rejestracji jeżdżę bezpiecznie i zgodnie z przepisami - pisz za siebie i spójrz na siebie zanim nazwiesz kogoś mordercą.

    W wyżej rozwiniętych miastach masz duże parki a poza tym beton i beton kolego.

    Parki i tereny zielone jak najbardziej za!!!! tak samo drogi rowerowe.

    • 13 3

    • (1)

     Jesteś dobrym i odpowiedzialnym kierowca i chwała , ale patrząc na to co się dzieje na drogach , nie zamierzam przebierać w słowach , u kogo miało obudzić się sumienie u tego się być może obudziło, szczelnie kierowców zkm taranujacych ludzi na bo nie mieszczą się swoimi dlugasnymi busami.W topowych miastach ogranicza lub eliminuje się spaliniarzy z centrów, promuje się rowery duzo rzeczy tworzy się dla mieszczan żeby im się żyło dobrze także zielone przestrzenie a nie tworzy się kolejne drogi i parkingi , drogi i parkingi i tak wkólko .Nie splaszczajmy , chodzi o prawidłowe wzorce i odpowiednią kolejn rzeczy czyli najpierw zieleń, potem zagospodarowanie , a na końcu dopiero betonowe drogi i ich
     właściciele.Trójmiasto ma wielki potencjał i nie wolno go zmarnować a jeśli niektórym wydaje się że jest dobrze no to trzeba o to dbać bo deweloper napewno juz czeka.Pomimo warszawskiej rejestracji..;).rozumiem to nic przyjemnego..., ale wynika z tego że warszawiacy nie jeżdżą bezpiecznie ? To akurat mnie nie dziwi .Ale proszę pomyśleć że sa gorsze rzeczy niż warszawska rejestracja bo i tak wszyscy myślą że to lising albo napewno tylko główna siedziba jest gdzieś na woli a cała firma działa np. W Gdynii , te gorsze rzeczy to pływać po warszawsku albo być warszawiakiem.

     • 6 3

     • Zjedz batona bo gwiazdorzysz

      • 3 3

  • (2)

   Interesująca wystawa? Krótka, sucha i wszędzie pełno ekranów LCD. Jako młoda osoba wolałbym dotknąć, zobaczyć prawdziwą stoczniową halę, wsiąść do wozu elektrycznego i tak jak to było na którymś dniu otwartym ECSu, przejechać się po terenach stoczni. Wolałbym muzeum wbudowane w stoczniową halę i tak samo ogród z biblioteką... a nie jakiś drogi zardzewiały kloc z pustymi kondygnacjami i biurami tych i tamtych. W d*p ach się poprzewracało, chyba komuna powinna wrócić, bo tak jak się ostatnio szasta pieniędzmi (naszymi) to się w głowach nie mieści... jeszcze zapłaczemy.

   • 20 13

   • Wystawa nie jest stała. Można ją zmienić. Tworzenie wielohektarowego skansenu to świetny pomysł za "cudze pieniądze". Stocznie w Gdańsku padały i podnosiły się. Taka jest kolej rzeczy. Budynki, które w tej chwili pozostały na terenie postoczniowym są najciekawszymi z tego terenu a i tak koszt ich adaptacji będzie niemały. Trochę więcej racjonalności życzę.

    • 8 0

   • Prawdziwa stocznia sprzed roku 80 kojarzyła mi się z brudem, syfem, bałaganiarstwem i niegospodarnością. Wynoszeniem przez pracowników materiałów stoczniowych. Pijakami z barów wokół stoczni. Aż dziwne, że udawało coś się tam zbudować. Zachowajmy pamięć o największych osiągnięciach ale nie twórzmy iluzji tej firmy. To cud, że przetrwała tak długo.

    • 10 1

  • Wystawa w ECS bardzo słaba... (5)

   Wystawa w ECS bardzo słaba... Na pewno nie warta 44 mln. Niektórzy wiedzą, gdzie większość milionów wsiąkła...

   Jak już ktoś zauważył, przeładowana multimediami. Multimedia nie tworzą klimatu, są raczej barierą w odbiorze tamtych czasów...

   Fatalne rozwiązanie kwestii parkingu...

   Przyznaj się Mario, jesteś bydyniowym klakierem, do tego pewnie kiepsko opłacanym...

   • 18 16

   • (4)

    Żal mi Ciebie nieszczesniku

    • 8 11

    • Jakieś kontrargumenty? (3)

     Jakieś kontrargumenty?

     • 7 6

     • 8.000 pensji miesięcznie za nic. Przebijesz? (2)

      • 2 4

      • przebijam (1)

       8.700

       • 1 1

       • przebijam

        na 9.200 i sprawdzam

        • 1 0

  • W ECS jest tylko jedna prawdziwa rzecz - 21 postulatów. Reszta to podróby.

   7 sal wypełnianych na siłę bajerami, albo wydumanymi korowodami bez treści i sensownego pomysłu.

   5 pierdzistołków na recepcji. Po co?

   25 000 m2 pustej powierzchni. Nieźle, nawet faraon nie miał takiego gestu.

   0 prawdy. Same półprawdy.

   • 12 4

  • 10 000 000

   tyle co roku bedzimy dokładali to tego ECS , może i to jest fajne ale nie za taką kase

   • 5 0

 • Nie samymi drogami człowiek żyje. (3)

  Bardzo cieszę się, że w Gdańsku powstał Teatr Szekspirowski.

  • 126 86

  • Oczywiście, że tak. (1)

   Jednak musi być balans między różnymi potrzebami:
   - materialnymi
   - duchowymi
   Chętnie przejdę się do teatru i ECS.

   Transport publiczny + drogi też są ważne - jakoś do tych teatrów ta masa ludzi musi dojechać.

   • 13 6

   • A co dróg i tramwajów nie budują?

    • 20 1

  • Teatr Szekspirowski - ok, ale bez czarnego klinkieru i bez okalającego go muru.
   Kto wziął pieniądze za ten nie potrzebny mur, który zasłania okna? Kto wpadł na pomysł ze zmianą brązowego klinkieru na czarny sarkofag?

   • 14 18

 • Piekna sprawa, ten teatr będzie wspaniała promocją miasta i kultury. (3)

  Teraz tylko trzeba zacząć zmieniać podwale przedmiejskie w normalną śródmiejską ulicę.

  • 94 56

  • A mi się podoba ten projekt

   Architektura ambitna, ale za 10 lat będzie wyróżniać Gdańsk. Do tego dobrze, że nie wygrali architekci Fort stawiający fure koszmarków w Gda...

   • 10 0

  • Promocja kultury, ale angielskiej.

   • 1 2

  • Na jakiej podstawie Pan tak twierdzi? Czy zna Pan już repertuar i wykonawców?

   • 1 0

 • Fantastyczna sprawa (13)

  bardzo podoba mi się ten budynek, bo moim zdaniem dobrze wpasowuje się w historyczną zabudowę Głównego MIasta, jednocześnie oferując architekturę znacznie ciekawszą, niż rekonstrukcje ceglanych kamieniczek. Cegły są - ale czarne, dach jest - ale płaski, wysokość jest - ale szanbująca otoczenie.

  Myślę, że ten budynek może niedługo się stać najchętniej komentowanym przez międzynarodowych architektów obiektem w Gdańsku. Wiem, że ludzie wolą raczej Krzywe Domki, ale ten budynek naprawde jest dobry. No i ponad 3 razy tańszy niż ECS ;)

  • 92 92

  • (7)

   Mam zupełnie odmienne zdanie. Wpasowanie fatalne. Co ma wspólnego z historyczną zabudową wie tylko pomysłodawca tej szkatułki.Gdyby budynek był posadowiony w otwartej przestrzeni jak nasz stadion to może wtedy uznałbym jego walory. Wciśnięty między estakadę i Dwór Miejski przypomina lepszą wersję schronu z ul. Olejarnej

   • 28 13

   • nie zgadzam sie z toba (6)

    Wpasowanie: cegły na elewacji, podpory a la Bazylika Mariacka, wysokość pasująca do pobliskiej zabudowy. Owszem, wiele rozwiązań jest obcych Gdanskowi, jak kolor i specerniak wokół dachu, ale moim zdaniem to jest do zaakceptowania. Warto zobaczyć w mieście cos, czego nie sygnuje Fort :)

    • 9 12

    • Podpory a la Bazylika Mariacka? (2)

     Podpory a la Bazylika Mariacka? Czy ty widziałeś choć raz Bazylikę Mariacką? Naprawdę na zewnątrz są jakieś podpory?

     Jako przewodnik wprowadziłem do kościoła mariackiego ponad tysiąc grup, ale teraz dałem się zaskoczyć. Chyba zakończę przewodnicką karierę...

     • 10 6

     • nie koncz, szkoda dobrej roboty, jaka robisz (1)

      Ale wyzwol się z rutyny i zamiast wchodzić do bazyliki spojrzyj na nią z boku, od strony Chlebnickiej lub Plebanii, a zobaczysz o co chodzi :)

      • 6 2

      • Masz na myśli przypory?

       Masz na myśli przypory? Masz rację.
       Ale o podporach nie słyszałem...

       • 5 1

    • no cóż, rzecz gustu, ale z tą argumetacją "a la Bazylika Mariacka" to troszkę przesadziłeś. :) pozdrowienia

     • 4 0

    • (1)

     Nie "podpory a la Bazylika Mariacka "ale przypóry (szkarpy). To elementy architektury gotyckiej, tak bardzo charakterystycznych dla budowli gotyckich.

     • 2 0

     • dla gotyku nadwiślańskiego

      gdzie te przypory są bardzo charakterystyczne i zarazem odmienne od gotyku europejskiego :)

      • 0 0

  • michalku to nie sa cegly niestety, tylko sztuczny klinkier , porazka. muzeum morskie, szacunek za cegle (3)

   • 6 3

   • (2)

    "sztuczny klinkier" - chyba jesteś konserwatorem ale powierzchni płaskich w markecie!!! Z tego co widziałem i było opisane na paletach to są to cegły ręcznie formowane "vandersanden" czy jakoś tak. Znajdź sobie ich stronę w necie i dowiedz się co to jest, a dopiero później pisz takie dyrdymały. Mnie osobiście cegła bardzo się podoba i uważam, że idealnie pasuje w tym miejscu, co innego kolor który dla mnie jest nietrafiony... ale to już kwestia gustu.

    • 0 0

    • im wiecej mówisz tym bardziej się pogrążasz, amator - zostało ci tylko pisanie

     nie klinkier, a na pewno nie ręcznie formowany tylko pustak jesteś ......

     • 1 0

    • Miły panie, to nie jest kwestia gustu! Tu jest 1000 lat pisanej historii mające miasto.

     • 0 0

  • To co najcenniejsze ostało stracone- panorama na Gdańsk i jego mury od strony Podwala! Dziękujemy Ci ..Bielawski!

   • 8 3

 • Moze w koncu blokerska mlodziez bedzie miec kontakt z kultura wysoka a nie hipermarketem polglowkow (7)

  Teatr i spektakle to strawa dla duszy i umyslu.Dzis wielu wszedzie w dresie lazi wiec moze jak dziewczyny zaczna zapraszac swoich chlopakow do teatru to wreszcie owi modnisie dresowi zaczna w koncu garnitur zakladac. Co to za faceci zeby nie chodzili w garniturach ? miekie faje hamburgerowe w dresiku i adidaskach rozowych lub czarnych jak patole z trzeciego swiata. Czas na Kulture i garnitury oraz zglebianie wiedzy. Markety sa dla plebsu a Teatry dla elit !!!.......Marietta i Gracjan.

  • 40 45

  • Jeszcze tego brakuje (1)

   by "dorosłe dzieci" iTelefonami robiły zdjęcia podczas spektaklu !

   • 4 5

   • Telefon tluku sie wylacza w teatrze.

    Czyli widac ze nigdy nie byles w teatrze. Twoja zona tez nie byla w teatrze nigdy ? to moze choc jakas daleka rodzina ma u ciebie kluture to ich zapytaj jak sie zachowywac wsrod kulturalnych ludzi .

    • 5 7

  • odstaw to co bierzesz! :D

   • 7 3

  • ja sobie dziękuję za taką strawę...

   wiele sztuk nie odbiega poziomem od reklam hipermarketów. No, może w takich reklamach nie chodzą w ngliżu, co w teatrach często się zdarza. Próby bycia kontrowersyjnym czynią spektale żałośnie smutnymi...

   • 2 1

  • A ja zapytam po raz kolejny. Czy jest już gotowy repertuar i zespół teatru? (2)

   • 1 0

   • repertuar do konca festiwalu szekspirowskiego dostepny na stronie teatru (1)

    A teatr ma charakter impresaryjny czyli zespołu mozemy sie nigdy nie doczekać :*

    • 0 0

    • no i to chciałem przeczytać. wężowe wątki o kulturze wysokiej, gdy nie mamy żadnych przesłanek

     żę to miejsce będzie w jakikolwiek sposób promieniować intelektualnie. bez stałego zespołu przyjedzie pewnie warszawski teatr z lekkim repertuarem komediowym i aktualnie obnażaną w jakimś kobiecym piśmie aktobrytką, co sprzedaż wyniesie pod niebiosa.

     • 1 0

 • Gdańsk miasto, które podziwia (4)

  za swój rozwój cały świat. Gdańsk dawno przegonił przereklamowany Kraków czy zacofany Wrocław.

  • 53 73

  • urzedasie za dyche,buraku

   • 17 16

  • (1)

   My sie z nikim nie ścigamy , bo Trójmiasto gra i grało w innej lidze .Poczytaj historie Trójmiasta , Gdańska , odechce Ci sie porównań, bo one nie mają sensu Parafrazując,...Gdańsk jest kluczem do wszystkiego....

   • 16 6

   • historię trójmiasta ???

    Chodzi ci o publikacje przedwojenne czy może jakieś nowsze teksty źródłowe ? Chętnie bym się zapoznał. Podaj mi może dokładny tytuł tego dzieła i jego autora...

    • 0 0

  • Adam, Gienek, Mario...

   Adam, Gienek, Mario... Bydyniowa klakiera kontratakuje, proszę zwrócić uwagę na klucz nicków i wymowę komentarzy...
   Wstyd...

   • 12 10

 • Co to za utwór leci w tle? (5)

  • 3 6

  • teatr (1)

   Spektakl pt; Budyniowo zamiast Gdańska

   • 3 4

   • Koty wypuścili, szczury dostają sr..czki?

    • 1 2

  • Budyń budyń uber ales

   Über alles in der Welt

   • 3 3

  • Sandstorm

   • 1 0

  • Darude - Sandstorm

   • 1 0

 • Piękny Bunkier (11)

  Aż miło będzie przejść obok czarnej ściany bez okien.

  • 143 47

  • To nie bulkier.

   To sarkofag Budynia.

   • 25 7

  • siedz w hipermarkecie bo tam jest twoje miejsce. (7)

   potem sobie z kolesiami browar grzej na laweczce i to ci wystarczy do zycia. Przeciez i tak nie bedziesz bywalcem tego miejsca wysokiej kultury dla elit wiec sie nie martw o jego wyglad . W czasie jak bedzie wspanialy spektakl masz mozliwosc aby zakupic sobie mnostwo paczkow w promocji marketowej :)

   • 17 17

   • Twoja wypowiedź świadczy o Tobie. (2)

    Jeżeli "elitę" stanowią ludzie na Twoim poziomie, to lepiej nie chodzić do miejsc "wysokiej kultury".
    Pompuj dalej swoje ego w czasie wspaniałych spektakli.

    • 20 2

    • Lepiej pompowac swoje Ego w czasie wspanialych spektakli niz na lawce pompowac browar. (1)

     Tak wiec wybieramy Teatr !!!. Cale rodziny chodza do teatru aby dzieci od malego zwiekszaly swoj poziom intelektualny ktory jest tobie obcy. Lawka z browarem nie podniesie ci poziomu intelektu choc to rozrywka dla pewnych kregow ktorym obcy jest swiat elit i teatru.

     • 5 12

     • Jezeli chodzenie do teatru zwiększa poziom intelektualny, a Ty do tegoż teatru Chodzisz, to

      dla czego Robisz takie błędy w pisowni? Nie Potrafisz nawet użyć funkcji "sprawdź pisownię"?

      • 8 0

   • (2)

    Wypowiedź nie była na temat oferty teatru, tylko wrażeń estetycznych jakie odczuwam patrząc na przepiękną bryłę Bunkra Szekspirowskiego. Budynek to nie tylko wnętrze, ale również zewnętrze. Ale po co to tłumaczyć, otwieram tyskacza w puszcze i lecę na ławeczkę.

    • 8 3

    • jak sie opijesz browarem na lawce to swiat zobaczysz piekniejszy :)))

     moze wtedy ta bryla teatru ci tez sie spodoba . Musisz stosowac metode ;;;;;Im wiecej bedziesz pic na lawce gorzaly tym swiat bedzie piekniec :)..wiemy ze nigdy nie byles w teatrze i ze ci o bryle chodzi :)

     • 1 2

    • Bunkier

     Ja tez nie jestem zachwycona wygladem zewnetrznym.

     • 7 4

   • czy to będzie miejsce wysokiej kultury zdecyduje poziom sztuki, a nie dekret UE komisarzy

    i marketing polityczny UM. Jak rozumiem wybitni aktorzy, reżyserzy i scenografowie zostaną pozyskani przy wsparciu UE sięgającym 85% przy zastosowaniu parytetu i multi kulti. Wszak Otello musi być śniady.

    A propos supermarketu: przypomnij, ile % powierchni w tym pzybytku przeznaczonej jest cele czysto komercyjne?

    • 3 2

  • A dla mnie estetyka tego miejsca jest fantastyczna. Prawdziwa wizytówka miasta.

   • 6 7

  • Szczególnie, gdy nie jest jeszcze zafajdana bohomazami.

   • 4 0

 • Czernobylski sarkowag (7)

  bloku nr.4

  • 124 37

  • Nie bardzo mi pasuje do otoczenia.

   Jak z ECS jestem zadowolony z wyglądu tak teatr szekspirowski mi nie pasuje.

   • 6 2

  • świetna architektura

   ten teatr.
   ECS też niezłe ale nie aż tak.

   • 4 9

  • co to jest '' sarkowag '' ? (1)

   moze to wytlumaczysz ? :) to cos od wagonu :)

   • 6 5

   • Sarkofag

    To rodzaj grobu,kamiennej trumny.

    • 1 2

  • (1)

   widze to z okna podobnie z kojarzylem

   • 1 1

   • kojarzył

    kojarzył to osoba z którą mieszkasz?

    • 2 0

  • i nikt mi teraz nie uwierzy, że to ja ukułem to pojęcie pierwszy ;-)

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Najczęściej czytane