Fakty i opinie

stat

Zgubiona lalka wróciła do dziewczynki

Kartka z odręcznie napisaną informacją i rysunkiem zagubionej lalki pojawiła się na wiacie przystanku PKM Jasień zobacz na mapie Gdańska. Mała właścicielka obiecuje, że na znalazcę czeka nagroda. Ku uciesze dziewczynki, po kilku godzinach zguba się znalazła.AKTUALIZACJA, GODZ. 22:25

Mama dziewczynki poinformowała przedstawicieli PKM, że lalka wróciła do jej dziecka. Znalazła ją pewna pani po przeczytaniu widocznego na zdjęciu ogłoszenia.


Zgubiłe(a)ś w dzieciństwie ukochaną zabawkę?

tak, wiele razy, ale zawsze się odnajdowała

10%

tak, i przepadła jak kamień w wodę

43%

tak, ale znalazłe(a)m sobie inną

7%

nie i mam ją do dzisiaj

9%

na szczęście nigdy się to nie zdarzyło

31%
Niecodzienne ogłoszenie pojawiło się na profilu facebookowym Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

- Chociaż normalnie zrywamy wszelkie ogłoszenia wieszane na naszych przystankach, to w przypadku tej kartki powieszonej na przystanku PKM Gdańsk Jasień zrobiliśmy wyjątek - napisali przedstawiciele PKM. - Tak urzekło nas to własnoręcznie przygotowane przez jakieś dziecko ogłoszenie - zwłaszcza rysunek zgubionej lalki - że postanowiliśmy pomóc, udostępniając je nie tylko na naszym przystanku, ale także na profilu.
Trojmiasto.pl też przyłącza się do akcji. Jeśli informacja trafi do wielu osób, to może lalkę uda się odnaleźć.

W zeszłym roku próbowaliśmy w podobny sposób pomóc dwóm starszym panom. Pan Eryk szukał aparatu, którym robił zdjęcia przez 57 lat, a pan Władysław obrączki, którą nosił na palcu przez sześć dekad.

Ogłoszenia: zgubione / znalezione