Fakty i opinie

stat

Dziki parking z wjazdem przez pasy

interwencja trojmiasto.pl
Najnowszy artukuł na ten temat

Koniec z parkowaniem w parku na Siedlcach


Nie brakuje kierowców, którzy zrobią wiele, by nie zapłacić za parkowanie w śródmieściu Gdyni. Ich ostatni pomysł to zostawianie samochodów na placu przed kolegiatą przy ul. Świętojańskiej zobacz na mapie Gdyni. Wjazdom przez przejście dla pieszych zobacz na mapie Gdyni przyjrzy się policja.Zdarza ci się szukać nie do końca legalnych, darmowych miejsc parkingowych?

tak, przecież i tak płacę podatki, np. w cenie paliwa 30%
tak, ale tylko czasami 14%
raczej nie, choć może przez przypadek czasem mi się zdarza nagiąć przepisy 26%
nie, zawsze parkuję zgodnie z przepisami 30%
zakończona Łącznie głosów: 884
Teren przed kolegiatą nie jest miejski, więc teoretycznie można parkować tam za darmo, mimo że znajduje się on w strefie płatnego parkowania, którą objęte jest śródmieście Gdyni. I część kierowców od jakiegoś czasu to wykorzystuje.

- W okolicy miejsc parkingowych nie brakuje. Dosłownie za miedzą jest wielki podziemny parking pod Centrum Filmowym zobacz na mapie Gdyni. Ale oczywiście niektórym ciężko wydać 2 złote na parkowanie i wolą wciskać się na chodnik - mówi pan Andrzej, który przesłał do redakcji film i zdjęcia z tego miejsca.
Rzeczywiście, w ciągu dnia nie brakuje tu chętnych na darmowy parking w centrum miasta. Przyjeżdżają na zakupy, czy podwieźć dzieci pod drzwi przedszkola. Sęk w tym, że to - co oczywiste - nie tylko nie jest parking, ale też nie ma tam legalnego wjazdu, więc kierowcy wykorzystują do tego... przejście dla pieszych. Wjeżdżają po prostu przez pasy przy skrzyżowaniu z ul. Zygmuntowską zobacz na mapie Gdyni, często niewiele robiąc sobie z tego, że akurat ktoś tamtędy przechodzi.

I właśnie dlatego sprawą zainteresowała się policja, która już wie o tym procederze.

- Sygnały na ten temat już do nas dotarły. Mamy już trzy zgłoszenia z filmami, na których są kierowcy popełniający wykroczenia. Oprócz tego wydział ruchu drogowego obejmie to miejsce swoim nadzorem, by zdyscyplinować kierowców łamiących przepisy - mówi nadkom. Michał Rusak, rzecznik gdyńskiej policji.

Opinie (202) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.