• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Na dziki narzekamy, ale je lubimy

Szymon Zięba
5 września 2023, godz. 07:00  Raport
Opinie (231)

Dzik jak domowy pies? Dlaczego nie - uznał jeden ze spacerowiczów.

Właściwie nie ma dnia, by w Raporcie z Trójmiasta czytelnicy nie informowali nas o tym, że rodziny dzików a to wybrały się gdzieś na spacer, a to przeszły grzecznie przez przejście dla pieszych lub - machając ogonami - z radością pałaszowały zawartości toreb. I choć słychać głosy, że populacje "dzikich świń" należałoby zmniejszyć, to nie mogę oprzeć się wrażeniu, że mieszkańcy Trójmiasta "nasze" dziki po prostu... lubią.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport
Co myślisz o trójmiejskich dzikach?

Dziki w Trójmieście robią karierę w internecieTrójmiejska fauna podbija sieć - i bynajmniej nie chodzi o kojarzone z morzem mewy czy morskie stworzenia, a dziki.

Portale społecznościowe, a w tym Raport z Trójmiasta, są wręcz zasypywane filmikami, na których widać dzicze rodziny w najróżniejszych konfiguracjach: spacerujące po drogach, buszujące na placach zabaw, zaczepiające turystów, a nawet podkradające prowiant - niczym znany z animacji Hanna Barbery miś Yogi.

Mam też wrażenie, że - wbrew apelom urzędników - są osoby, które celowo rozsypują resztki na trawnikach, by "sąsiedzi z lasu" wpadli wieczorem na kolację. A dziki z takiego poczęstunku skwapliwie korzystają.Dzik może zaatakować człowieka? Na razie takich przypadków nie byłoOczywiście nie brakuje głosów, że populację tych świniowatych należy zmniejszyć, bo niszczą zieleń, atakują spacerowiczów z psami, a kiedyś któraś locha w obronie małych może zaszarżować i na człowieka.

Ostatnio jednak osób, które chciałyby odstrzelić część tych zwierząt (bo ich odłów i wywóz są nadal zabronione), jest jakby mniej. Mocniej słychać za to tych, którzy (m.in. w Raporcie) rozpoznają zwierzaki ze swojej okolicy. Na przykład tego z Zaspy, którego ochrzczono... Ryszardem.

16:48 12 CZERWCA 22 (aktualizacjaakt. 13 CZERWCA 22 14:26)

Dzik na Zaspie (134 opinie)

Dzik na gdańskiej Zaspie pojawia się od ponad tygodnia i służby nic nie robią aby go odłowić w bezpieczne miejsce.
Dzik na gdańskiej Zaspie pojawia się od ponad tygodnia i służby nic nie robią aby go odłowić w bezpieczne miejsce.


Dziki robią reklamę Trójmiastu?I choć te zwierzęta bywają uciążliwe, to wydaje mi się, że mieszkańcy Trójmiasta już się do nich przyzwyczaili. A może nawet polubili. W końcu dzięki tym włochatym świniom lokalna fauna ma naprawdę niezłą reklamę.

Dziki grzecznie spacerują przez przejście dla pieszych.Opinie wybrane

Wszystkie opinie (231)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane