Fakty i opinie

Dzikie taksówki

Mimo wielu urzędów walka z nieuczciwą konkurencją nie jest łatwa. Przekonała się o tym jedna z gdyńskich firm taksówkowych. Do prokuratury trafiło zawiadomienie o bezprawnym używaniu logo znanej korporacji i wprowadzanie w błąd klientów. Wsiadając to taksówki trzeba być bardzo uważnym. Przekonali się o tym klienci grupy Merc Taxi.

- Gdy dojechałem na miejsce i wyciągnąłem swoją kartę rabatową poinformowano mnie, że taksówka należy do innej firmy, Merc Classic - mówi mieszkaniec Gdyni. - Wsiadając spojrzałem na logo i byłem przekonany, że to firma, z której usług zwykle korzystam. W efekcie musiałem zapłacić dużo więcej niż zwykle.

O pomyłkę nietrudno, zwłaszcza, że nieuczciwa grupa posługuje się umieszczanym na "kogucie" logo praktycznie identycznym jak Merc Taxi. Dokładnie taka sama jest forma, treść, kolorystyka i liternictwo, a jedyna różnica to niewielki dopisek "Classic". Nawet wizytówki obu grup są na pierwszy rzut oka takie same.

- Potem doszło do podsłuchiwania naszych częstotliwości radiowych i podbierania klientów którzy zamówili taksówkę - mówi jeden z taksówkarzy grupy Merc Taxi. - Stali klienci, którzy przez pomyłkę wsiedli do taksówki Merc Classic byli informowani, że nasza firma przestała istnieć. Oszuści wręczali własną wizytówkę, a naszą niszczyli.

Stali klienci skarżyli się także na kulturę zachowania się kierowców grupy Merc Classic i zawyżanie przez nich cen. O sytuacji poinformowano Wydział Spraw Obywatelskich w Urzedzie Miasta Gdyni, Urzad Regulacji Telekomunikacji. Wszędzie rozkładano ręce. Do Sądu Rejonowego w Gdańsku zwrócono się też z prośbą o nierejestrowanie nowego taksówkowego stowarzyszenia podszywającego się pod grupę Merc Taxi, która powstała dwa lata temu, a we wrześniu ubiegłego roku złożyła wniosek do Urzedu Patentowego RP o zastrzeżenie swojego znaku towarowego.

Na razie sprawę zgłoszono prokuraturze, gdyż to jedno wyjście pozostało. Na reakcję trzeba będzie poczekać.

Opinie (14)

 • to jest

  prawdziwy wschodni dziki zachod
  bo na zgnilym zachodnim dzikim zachodzie rozprawienie sie z Merc Classic trwaloby tyle ile napisanie papiora - gora dziesiec minut
  jak sie staracie, tak macie, chcialoby sie rzec
  przeciez dobre i przejrzyste prawo, to podstwa

  • 0 0

 • Merc Taxi - troche nie na temat

  Mam bardzo złe zdanie na temat taksówek Merc Taxi. Wsiadłam kiedyś z moją starszą mamą na postoju taksówek do taksówki z napisem Merc Taxi. Taksówkarz ruszył i w tym momencie zgłosił się szef czy dyspozytor z nowym zleceniem. Kierowca zaczął tłumaczyć, że ma pasażerów, na co dyspozytor zaczął go w nieprzyjemnym sposób "besztać": że na lewo bierze pasażerów, że to ma być ostatni raz. Poczułam się winna, że wsiadłam w tą taksówkę Merc Taxi ( zawsze jeżdżę z inną firmą) Miałam ochotę nagadać coś temu dyspozytorowi, ale machnęłam ręką. Gdyby nie moja mama natychmiast opuściłabym samochód.
  Wtedy przyrzekłam sobie: nigdy więcej firmy Merc Taxi. Chcę dodac, że taksówkarz był bardzo grzeczny, ale dyspozytor czy szef powinien trochę trzymać język za zębami i wykazać trochę więcej kultury i taktu.

  • 1 0

 • Jak ktoś nie umie czytać

  to czego się czepia he ? Tak trudno rozróżnić Merc Classic od Merc Taxi ? Nie rozśmieszajcie mnie! hehehe! Do szkoły na nauke czytania! ale już! buuehehe

  • 0 0

 • Urząd Miasta

  rozkłada ręce, żeby punkt szesnasta wysypać się tłumnie do domu. A w trakcie pracy kawka i herbatka. Byłem i sam widziałem. Zaspana służba cywilna od siedmiu boleści.

  • 0 0

 • podkradania znaku firmowego przez korporacje taksówkarskie...
  niczym konflikt między coca-colą i pepsi-colą...
  walka gigantów o logo kojarzone z uczciwością, kulturą i solidnoscią....

  • 0 0

 • taksowki

  nie wiem czy kiedys jechaliscie taksowka w Kwidzynie, tam jest stala oplata 5 pln za przejazd nawet przez cale miast, jechalem dwoma firmami i obie maja ta sama stawke, tylko 5 pln i nie maja problemu z nieuczciwa konkurecja, nie wiem czy taka taryfa jest narzucona przez miasto i nie proponuje wprowadzenia czegos takiego w trojmiescie bo by wszyscy taksowkarze padli ale czy nie warto tego przemyslec? nie bylo by takich problemow z "podrobami" tyle ze w naszym kraju toleroje sie piractwo caly czas i mamy juz przyklad w branzy taksowkowej, czekam teraz na falszywe autobusy :)))

  • 0 0

 • ---DO RZEZNIK'A

  --TE ... TY TO CHIBA JAKIŚ PRYMITYW JESTEŚ,
  ROBISZ DYM ŻEBY CIE MAMA W WIĘŹNIU
  WIDZIAŁA. IDZ LEPIEJ DO KOŚCIOŁA I MÓDL
  SIĘ SZCZERZE. TAK ?

  • 0 0

 • Nie Rysiu hehehe

  Nie wiedziałem że masz problem z rozróżnianiem literek hehehe "Merc Classic" to zupełnie co innego niż "Merc Taxi" co nie ? buuehehehe ps. A teraz jeszcze raz żebyś dobrze zrozumiał chłopcze z Nieporętu hehehe Przesłanie jest takie co byś patrzał do czego wsiadasz a nie narzekał że się pomyliłeś czy nie dojrzałeś literki ! Jasne ? nie ? hehehe I tak jaśniej już nie umiem buehehe

  • 0 0

 • Taxi w Kwidzynie

  Zgadzam sie z przedmówca, w Kwidzynie wszystkie taksówki jeżdżą za 5 zł przez całe miasto, od tablicy do tablicy (a to jest nawet ponad 5-7 km !!!). Kiedyś jedna z firm zaczęła jeździć za 4 (!)zł ale szybko zrezygnowali ;-(
  Cena dotyczy pojedynczego kursu, bez zatrzymywania... Ale ostatnio dojechałem do sklepu na drugim końcu miasta, zrobiłem szybkie zakupy, taksiarz poczekał, wróciłem z powrotem i zapłaciłem 10 zł..... Spróbujcie tak przejechać sie w Gdańsku, wielkim mieście z milionem firm taksówkarskich ;-) Ciekawe ile to będzie kosztowało?? 20-30 zł???

  • 0 0

 • Dlaczego nie u nas

  Skoro w Kwidzynie to sie oplaca to czemu nie w Tri-City?

  • 0 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.