Fakty i opinie

stat

Otwarto "siódemkę" z Gdańska do Elbląga


W środę został udostępniony kierowcom 40-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej do Elbląga. Jednak otwarcie następowało fragmentami, co trwało kilka godzin i wiązało się z ograniczeniem prędkości. Prace, poza główną jezdnią, potrwają do wiosny przyszłego roku.Czy będziesz korzystał(a) z nowej trasy?

tak, praktycznie codziennie

16%

tak, ale tylko podczas okazjonalnych wypadów za miasto

76%

nie, jeżdżę w innych kierunkach

8%
Aktualizacja godz. 16:10 Kierowcy mogą już się poruszać nowym odcinkiem ekspresówki z Gdańska do Elbląga.


Po trzech latach oczekiwań wreszcie kierowcy przejadą drogą ekspresową S7 przez Żuławy. Po południu w środę zacznie się procedura otwierania poszczególnych odcinków, która może potrwać nawet do późnego popołudnia.

- Proces przekładania ruchu będzie trwał kilka godzin, prosimy kierowców o zachowanie ostrożności - apeluje Piotr Michalski, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Kierowcy będą musieli powściągać swoją radość, bowiem w dalszym ciągu będą poruszać się po placu budowy. W wielu miejscach będą obowiązywały ograniczenia prędkości.

Dwa odcinki ekspresówki na Żuławach.
Dwa odcinki ekspresówki na Żuławach. graf. Trojmiasto.pl

Po otwarciu "siódemki" możliwe korki na Obwodnicy PołudniowejOtwarcie ekspresowej "siódemki" na Żuławach niewątpliwie sprawi, że więcej aut pojawi się w układzie drogowym Trójmiasta. Najbardziej odczujemy to jeżdżąc Obwodnicą Południową. Niemal pewne są korki na końcu wspomnianej trasy do zjazdu na Gdynię. zobacz na mapie Gdańska Zarządca drogi powinien rozważyć tam rozbudowę zjazdu z jednego do dwóch pasów, bowiem już teraz jest on zakorkowany w godzinach szczytu.

Będą też problemy na Węźle Lipce. zobacz na mapie Gdańska Tam permanentnie zakorkowany będzie zjazd od strony Żuław do Traktu św. Wojciecha - w kierunku centrum Gdańska i Pruszcza Gdańskiego.

Więcej aut będzie też stało w korku na al. Macieja Płażyńskiego zobacz na mapie Gdańska do al. Hallera i ul. Czarny Dwór. To efekt szybciej zjeżdżających aut z Obwodnicy Południowej w Trasę Sucharskiego. O wszystkich kłopotach będziemy informować w naszym raporcie.

Miejsca, w których mogą tworzyć się korki od jutra.
Miejsca, w których mogą tworzyć się korki od jutra. graf. Trojmiasto.pl

Inwestycja za 2,6 mld złPogoda nie utrudniła przeprowadzania inwestycji na Żuławach.

Trwająca od 2015 roku budowa drogi ekspresowej z Gdańska do Elbląga została podzielona na dwa odcinki, z których każdy liczy po ok. 20 km.

Pierwszy odcinek - z Koszwał do Nowego Dworu Gdańskiego - buduje czeska firma Metrostav, która dostanie za to 1,335 mld zł (netto), czyli ok. 66 mln zł za kilometr. Kolejny odcinek - budowany przez Budimex - zaczyna się w Nowym Dworze Gdańskim, a kończy w Kazimierzowie pod Elblągiem. Tutaj kontrakt opiewa na 1,281 mld zł (netto), co daje 64 mln zł za kilometr.

Inwestorem jest gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Teraz prace toczyć się będą poza główną jezdnią i potrwają do kwietnia 2019 r.

Otwarty dwa tygodnie temu 7,5-kilometrowy fragment ekspresówki.

Opinie (659) 19 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.