Fakty i opinie

Dziura w jezdni zabezpieczona sprayem. "W środę to naprawimy"

Najnowszy artukuł na ten temat Nowe skrzyżowanie powstanie na al. Hallera
Pomazana sprayem dziura czeka na naprawę. Urzędnicy zapowiadają, że prace rozpoczną się już w środę.
Pomazana sprayem dziura czeka na naprawę. Urzędnicy zapowiadają, że prace rozpoczną się już w środę. fot. czytelnik Trojmiasto.pl

Mieszkańcy ul. TetmajeraMapka w Oliwie od początku czerwca wiercą dziurę w brzuchu gdańskim urzędnikom, by ci naprawili... dziurę na ich ulicy. Awaria nawierzchni, choć nie wygląda groźnie, niesie za sobą przykre konsekwencje, bo na zarwany asfalt od dwóch tygodni nie mogą wjeżdżać śmieciarki, by opróżnić wiaty śmietnikowe. Póki co, dziura w oczekiwaniu na naprawę została zabezpieczona... sprayem.Czy zderzyłe(a)ś się kiedykolwiek z urzędniczym "niedasizmem"?

tak, wiele razy 86%
nie pamiętam 9%
nie, zawsze mogę liczyć na pomoc urzędników 5%
zakończona Łącznie głosów: 725
Jedna mała dziura w drodze, niemoc urzędników i równie wielka udręka mieszkańców oraz unosząca się nad wszystkim woń nieopróżnianych od wielu dni kubłów na śmieci - tak w skrócie wyglądają ostatnie dwa tygodnie na ul. Tetmajera w Oliwie, gdzie zapadła się jezdnia.

Kolejna dziura w drodze pewnie nie byłaby wielkim problemem mieszkańców, gdyby nie to, że w konsekwencji na ulicę nie chcą i nie mogą wjeżdżać śmieciarki. W efekcie góra śmieci rośnie wprost proporcjonalnie do irytacji mieszkańców i "czynnika złowonnego", kojarzonego raczej z przemysłowymi Szadółkami niż klimatyczną Oliwą.

Kosze na śmieci a zasoby ludzkie. Kuriozalna odpowiedź urzędników na prośbę radnejO udręce mieszkańców poinformował jeden z naszych czytelników.

- Miesiąc temu przy ul. Tetmajera 14 i 15 w Oliwie pojawiła się dziura w jezdni. Ktoś ją oznaczył sprayem i tyle. Od miesiąca nikt z posesji tych dwóch budynków nie odbiera śmieci. SUEZ twierdzi, że asfalt może się zarwać pod śmieciarką. Na zdjęciach widać jak wyglądają obecnie altany śmietnikowe, które do tej pory były prowadzone wzorowo. Przy obecnych bardzo wysokich temperaturach smród z altan jest okropny, a tylko czekać, aż pojawią się tu insekty, szczury czy wybuchnie zagrożenie epidemiologiczne. Mimo wielu próśb mieszkańców nikt nie potrafi załatwić problemu kawałka dziury w drodze - napisał w liście do redakcji pan Paweł.

W środę naprawa awarii i dziuryAdministratorem terenu przez który przebiega ulica są Gdańskie Nieruchomości. Jak ustaliliśmy, sprawa do gdańskich urzędników trafiła 7 czerwca. Jak wyjaśnia Aleksandra Strug, rzecznik prasowy GN, dziura w jezdni powstała na skutek awarii podziemnych sieci. Zarówno usterka, jak i sama dziura mają zniknąć w środę.

- Zgłosiliśmy gestorowi sieci problem z jezdnią w tym miejscu. Zgłoszenie zostało zweryfikowane i okazało się, że doszło do awarii podziemnej sieci GPEC. Z przekazanych informacji wynika, że w środę awaria ma zostać usunięta wraz z odtworzeniem nawierzchni jezdni - wyjaśnia Aleksandra Strug.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (102)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »