• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dziwna metoda na uspokojenie ruchu

Marta
20 czerwca 2024, godz. 10:55 
Opinie (64)
- Ustawienie tego znaku to prawdziwe kuriozum - uważa pani Marta, czytelniczka Trojmiasto.pl - Ustawienie tego znaku to prawdziwe kuriozum - uważa pani Marta, czytelniczka Trojmiasto.pl

- Widoczny na zdjęciu znak "droga wewnętrzna" został ustawiony przy ul. SulęczynskiejMapka w Gdańsku. Znak postawiono na chodniku, utrudnia wyjazd z ulicy i poruszanie się po chodniku - zwraca uwagę pani Marta.Oto jej opowieść:

Czy ustawienie znaku "droga wewnętrzna" w opisanym miejscu było słuszną decyzją?

Wprawdzie nie mieszkam przy tej ulicy, ale od kilku lat obserwuję "walkę" mieszkańców z uspokojeniem ruchu na ulicy Smęgorzyńskiej. Generalnie obowiązuje tutaj ograniczenie do 30 km/h. Niestety niewielu kierowców przestrzega tego ograniczenia.

Dlatego jakiś czas temu ustawiono tutaj znaki - skrzyżowania równorzędne. To z kolei wywołało niezadowolenie, szczególnie mieszkańców, którzy mieszkają tutaj od 30 lat.

Argumentem przeciwko skrzyżowaniom równorzędnym jest górka - żeby pod nią podjechać, trzeba się rozpędzić. Ustępowanie pierwszeństwa utrudnia podjazd, szczególnie zimą itp.

Tylko że samochodów jest tutaj coraz więcej, kierowcy nic sobie nie robią z ograniczenia prędkości, a śnieg pada raz w roku i całe szczęście miasto dba o odśnieżanie tej ulicy.

W związku z tym ktoś wpadł na pomysł, żeby zgłaszać konieczność ustawiania znaków "droga wewnętrzna". Wczoraj w nocy taki znak służby postawił w miejscu zupełnie bez sensu. Prawdopodobnie jest to sposób na unikanie konieczności ustąpienia pierwszeństwa kierowcom wyjeżdżającym z Sulęczynskiej.

Jednak przy sąsiedniej ul. SwarzewskiejMapka nie ma takiego znaku. Na jakiej zasadzie takie znaki są ustawiane?

Doceniam, że ktoś zdecydował o ustawieniu znaków "skrzyżowania równorzędne", ale chyba trzeba się tego trzymać konsekwentnie i nie reagować na takie pomysły mieszkańców. Tym bardziej że tutaj mieszkańców przybywa, w każdym domu jest często więcej niż jeden samochód.

Wczoraj przy Smęgorzyńskiej była stłuczka, ale to nie skrzyżowania były powodem wypadku. Prawdopodobnie na wąskim, krętym odcinku Smęgorzyńskiej (bez skrzyżowań) jeden samochód próbował uniknąć zderzenia czołowego i wjechał w drzewo.

Sprawą zajął się radny Karol Ważny. Rozmawiał z GZDiZ. Mają sprawdzić "lokalizację" znaku i ewentualnie go przestawić.
Marta

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (64)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane