• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Echa bijatyki podczas meczu Lechii z Akademiją Pandev. 18 osób z zarzutami

szym
16 września 2022, godz. 17:30 
Opinie (119)

Bijatyka podczas meczu Lechia-Akademija Pandev. Nagranie archiwalne.

Po ponad dwóch miesiącach od bijatyki, do której doszło przed meczem i podczas spotkania Lechii Gdańsk z Akademiją Pandev, zarzuty usłyszało już 18 osób. Siedem z nich jest tymczasowo aresztowanych. Prokuratura zastrzega, że w śledztwie nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa.Podczas wydarzenia sportowego ktoś obraża drużynę sportową, której kibicujesz. Co robisz?

Przypomnijmy: do awantury miedzy pseudokibicami doszło 7 lipca, jeszcze przed meczem. Następnie wydarzenia eskalowały na trybunach, już podczas spotkania.

W ósmej minucie meczu sędzia przerwał rozgrywki. Wszystko dlatego, że na trybunach zrobiło się naprawdę gorąco: pseudokibice biorący udział w awanturze byli "uzbrojeni" w długie pałki, niektóre osoby przeskakiwały między barierkami.

Od tego czasu policjanci regularnie informowali o zatrzymaniach kolejnych osób. W prokuraturze usłyszeliśmy, że niektóre zgłaszały się same z adwokatami.

W sumie w sprawie zarzuty usłyszało 18 osób. Jak przekazała prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, dotyczą one udziału w pobiciu trzech osób, zniszczenia mienia na szkodę pubu oraz zakłócenia "w niebezpieczny sposób" meczu (chodzi o wtargnięcie na teren stadionu).

Tak wyglądał klub po zdemolowaniu go przez pseudokibiców.


- Środki zapobiegawcze zastosowano wobec 17 osób. Siedem osób jest tymczasowo aresztowanych, wobec pozostałych zastosowano dozór lub poręczenia majątkowe - mówi prok. Wawryniuk.
Prokuratorzy podkreślają także, że śledztwo dalej się toczy i grupa osób z zarzutami może się zwiększyć.
szym

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (119)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane