Fakty i opinie

Elitarni antyterroryści w Trójmieście.

Terroryści i inne zorganizowane grupy przestępcze powinny mieć się na baczności. Trójmiasto, a dokładniej Komenda Miejska Policji w Gdyni wyłoniła specjalistyczną, uzbrojoną grupę interwencyjno-taktyczną. Jej funkcjonariusze działają na wzór jednostek antyterrorystycznych - są przeszkoleni do szybkiego i skutecznego reagowania w przypadkach bezpośredniego zagrożenia zdrowia oraz życia. Grupa przeznaczona została do walki z zorganizowaną przestępczością, zapobiegania aktom terroryzmu, zatrzymywania uzbrojonych przestępców, uwalniania zakładników oraz likwidacji masowych zamieszek. Policjanci wyłonieni zostali z tych, którzy charakteryzowali się najwyższą skutecznością w zatrzymaniach przestępców.

W naborze kandydatów do tej grupy liczyła się zarówno najwyższa sprawność fizyczna, jak i umiejętność podejmowania decyzji w ekstremalnie trudnych warunkach. Większość z nich to specjaliści w takich dziedzinach jak sztuki walki, spadochroniarstwo, strzelectwo, płetwonurkowanie. Antyterroryści badani są przez lekarzy specjalistów z zakresu m.in. psychiatrii i psychologii. Muszą być równocześnie szybcy i ostrożni. Może się przecież zdarzyć, że zamiast uzbrojonego po zęby terrorysty komandosi zastają w pokoju matkę z dzieckiem. W takich sytuacjach nie mogą stracić głowy. Mata, siłownia, strzelnica to ich codzienność. Nie mają normowanego czasu pracy, ale wymagana jest od nich całodobowa dyspozycja, o każdej porze dnia i nocy może zadzwonić telefon z wezwaniem na antyterrorystyczną akcję, w której ratować będą życie ludzkie. Swoje własne narażać będą niejednokrotnie. Posiadanie wyposażenia i sprzętu najlepszej generacji nie uchroni ich przed ryzykiem jego utraty. Umocnić poczucie bezpieczeństwa ma im pełna anonimowość - na akcje będą jeździć w kominiarkach, personalia i stopnie służbowe załogi będą ukrywane.

Koszty utrzymania grupy na pewno są wysokie, ale w przypadku rosnącej przestępczości trudno pytać o zasadność jej utworzenia. Miejmy tylko nadzieję, że gdyńska grupa antyterrorystycznej będzie wykorzystywana we właściwych przypadkach. Nie powininna mieć miejsca taka sytuacja jak w Poznaniu, gdzie grupa antyterrorystyczna wtargnęła do jednej z dyskotek w celu ściągnięcia z właściciela należności za publiczne odtwarzanie nagrań muzycznych.

Opinie (28)

 • gitara

  I bardzo dobrze na tym nie ma co oszczedzac

  • 0 0

 • Git

  YEss!

  Oby tak dalej, moze w koncu bedziemy mieli chociaz iluzie poczucia bezpieczenstwa.
  Pozdrowienia i GOOD LUCK panowie antyterrorysci!

  • 0 0

 • Samoobrona

  Wierzę w samoobronę na Straż Miejską nie ma co liczyć na Policję również,dotknął mnie przypadek gdzie młodzi,pijani po interwencji obu władz zostali wypuszczeni na wolność

  • 0 0

 • Akurat...

  Już widzę trzęsących się ze strachu bandziorów, którzy zamiast rozbijać sie po mieście luksusowymi brykami chodzą codziennie do pracy w stoczni. Czy to nie jest zbyt piękne? Otóż nie jest, bo to bzdura. Być może ta specgrupa zamknie kilka pomniejszych wytwórni dragów i trochę pobiega z pistoletami na wierzchu ale pospolitej przestępczości od tego nie ubędzie, a i "karków" będzie tyle samo. Oni już tak się wpasowali w krajobraz, że nikogo, a już najmniej Policję, nie dziwi widok spasionego półgłówka bez szyi za kierownicą samochodu wartego 200 - 300 tysięcy złotych. POWODZENIA KOMANDOSI.

  • 0 0

 • Kto wie...

  Uwazam, ze to bardzo dobry pomysl, ale moze okazac sie, tylko slomianym zapalem np. pieniedzy starczy na rok intensywnego treningu i ....koniec funduszy. Zmarnowany czas i kasa. Zeby takie jednostki mialy sens powinno zostac BARDZO zaostrzone prawo karne. Co z tego, ze akcja bedzie perfekcyjnie przygotowana i przeprowadzona jezeli taki koles wychodzi zaraz na wolnosc albo go wcale nie wsadzaja z powodu jakis z****nych kruczkow prawnych. Anonimowosc...he he... smiechu warte. Ze niby swiat przestepczy nie dojdzie swoimi sposobami do akt personalnych czlonkow jednoski ?

  No ale chociaz cos sie dzieje w tej materii. Zycze jednostce wszystkiego najlepszego i zeby jakis inny pajac w brudnym sweterku nie zniszczyl jednostki.

  • 0 0

 • hmmmm...

  "Elitarni antyterroryści w Trójmieście"??? Po pierwsze PAT komendy wojewódzkiej istnieje od dawna więc Gdyńscy "kominiarze" nie są pierwszymi w Trójmieście, a po drugie co za "redkatior"nazwał "elitraną" jednostkę która dopiero powstała i sie szkoli? Mogą być elitarnymi policjantami ale wśród antyterrorystów to oni są jeszcze w przedszkolu....
  I właściwie... po co nam dwa PATy? W tym moencie zaczą się rodzić konflikty interesów i kompetencji a AFAIK Gdańszczanie (obsługujący de facto spory kawał Polski północnej) radzili sobie całkiem dobrze

  • 0 0

 • Wow

  Aż strach się bać :)

  • 0 0

 • No ale...

  No ale jak teraz ci policjant wlepi mandat to juz sie nie wymigasz....

  • 0 0

 • Elitarna jednostka?

  Elitarna jednostka, a na zdjeciu widac, ze jezdzi Polonezami!

  • 0 0

 • Bosko

  Barzdo dobrze...... zlapia, zapakuja do aresztu a...... sad wypusci na wolnosc

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.