• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zamknięto przejście, bo sypie się gzyms

Ewa Palińska
10 lutego 2023, godz. 20:00 
Opinie (86)
Zanosi się na to, że fragment chodnika przy ul. Elżbietańskiej pozostanie wyłączony z ruchu na dłużej. Zanosi się na to, że fragment chodnika przy ul. Elżbietańskiej pozostanie wyłączony z ruchu na dłużej.

O co chodzi z przedziwną konstrukcją, która stanęła na moście przy ulicy ElżbietańskiejMapka? Choć przechodnie snują różne domysły, przyczyna jest prozaiczna - fragment przejścia został wyłączony z ruchu z uwagi na pogarszający się stan techniczny ceglanego gzymsu. Zanosi się na to, że drugą stroną ulicy będziemy chodzili przynajmniej do wiosny.Czy zdarza ci się omijać ogrodzenie i przechodzić chodnikiem mimo zakazu?

Ci, którzy spacerowali niedawno ulicą Elżbietańską, mogli natknąć się na przedziwną konstrukcję, którą ustawiono po to, aby wyłączyć z ruchu fragment chodnika.

- W pierwszej chwili pomyślałem, że to jakiś żart - pisze Marcin w mailu do naszej redakcji. - Zanim zszedłem z chodnika, żeby obejść tę konstrukcję, dokładnie się jej przyjrzałem. Moją uwagę zwróciło to, że barierki zostały solidnie zamontowane. Gdyby było to chwilowe zamknięcie, najprawdopodobniej byłaby to robota bardziej prowizoryczna. Tutaj widać, że zanosi się na dłuższe wyłączenie chodnika z ruchu. Tylko w jakim celu? Chodnik nie wydaje się dziurawy, ulica była niedawno remontowana. Nic nie przychodziło mi do głowy.


Naszego czytelnika zaintrygował fakt, że barierki są solidne, więc raczej ustawione na dłużej. Jak słusznie podejrzewał, sprawa jest poważna. Naszego czytelnika zaintrygował fakt, że barierki są solidne, więc raczej ustawione na dłużej. Jak słusznie podejrzewał, sprawa jest poważna.
Postanowiliśmy zaspokoić ciekawość naszego czytelnika i o powód ustawienia intrygującej go konstrukcji zapytaliśmy Gdański Zarząd Dróg i Zieleni. Marcin miał rację - sprawa wydaje się dużo poważniejsza, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać, a barierki znikną dopiero wtedy, gdy konserwator zabytków wyda zgodę na zabezpieczenie obiektu.

- Wprowadzone ograniczenie ruchu pieszego na moście nad Kanałem Raduni w ciągu ul. Elżbietańskiej spowodowane jest pogarszającym się stanem technicznym ceglanego gzymsu. Dlatego właśnie z eksploatacji wyłączony został chodnik od strony węzła Hucisko - wyjaśnia Magdalena Kiljan, rzecznik GZDiZ. - Dążymy, aby wiosną przywrócić ruch na chodniku. Możliwe będzie to po uzyskaniu zgody na ingerencję w zabytkową, ponad 120-letnią konstrukcję mostu od Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.


Obecnie GZDiZ przygotowuje przetarg na dokumentację projektową przebudowy obiektu.

- Liczymy na rozstrzygnięcie postępowania i podpisanie umowy na opracowanie dokumentacji w pierwszej połowie roku. Będzie to pierwszy krok do remontu obiektu - informuje rzecznik GZDiZ.
Jest to ostatni tego typu most, który pozostał do remontu. Wszystkie pozostałe w obrębie Śródmieścia zostały już wyremontowane.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (86)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane