• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ruszyła naprawa estakady Kwiatkowskiego

Patryk Szczerba
17 stycznia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Najnowszy artykuł na ten temat Ile Gdynia wydaje na utrzymanie estakady?
Prace na zwężonym odcinku potrwają prawdopodobnie kilkanaście dni. Prace na zwężonym odcinku potrwają prawdopodobnie kilkanaście dni.

W poniedziałek ruszyły prace na zamkniętym od miesięcy pasie do skrętu z estakady Kwiatkowskiego w łącznicę na ul. J. Wiśniewskiego w GdyniMapka. Na początek zaplanowano montaż pierwszej z trzech nowych dylatacji.Czy remonty dróg utrudniają ci jazdę samochodem?

Przypomnijmy:
  1. O ograniczeniu na zjeździe w ul. J. Wiśniewskiego pisaliśmy w listopadzie 2021 r.
  2. Czytelnicy zwrócili uwagę na to, że funkcjonuje ono od kilku miesięcy.
  3. Urzędnicy odpowiadali, że powodem jest zły stan dylatacji.
  4. Jesienią nie byli w stanie podać konkretnego terminu naprawy.


Okazało się, że wystarczyło kilka tygodni, by prace ruszyły. Wymiana dylatacji rozpoczęła się w poniedziałek.

- Zamówione wcześniej dylatacje musiały zostać wykonane na konkretny wymiar i są dopasowane do danego miejsca, stąd taki czas oczekiwania, ale dotarły już do wykonawcy, który wymieni uszkodzone elementy - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

Droga przejezdna, ale z ograniczeniem prędkościGłówna jezdnia estakady będzie przejezdna. Utrudnienia, co naturalne, mogą pojawić się na łącznicy zjazdowej, ale nie powinny być mocno uciążliwe. Wymiana dylatacji prowadzona będzie bowiem etapami, najpierw na prawej stronie łącznicy, później na lewej.

W trakcie prac ruch będzie przekładany i obowiązywać będzie ograniczenie prędkości.

Kolejne poważniejsze utrudnienia na estakadzie Kwiatkowskiego to jednak kwestia czasu. Do naprawy pozostaje bowiem dylatacja na odcinku Trasy Kwiatkowskiego między ul. Morską a Obwodnicą Trójmiasta.

Dylatacja między Morską i obwodnicąMapka też do wymianyW grudniu udało się przywrócić przejezdność dwoma pasami w kierunku Obwodnicy Trójmiasta. Jest też oznakowanie, aby w tym rejonie częściowo ograniczyć prędkość. To jednak prowizoryczne rozwiązanie, bo i tak konieczna będzie wymiana dylatacji.

- Czekamy z rozpoczęciem prac ze względu na trwający okres zimowy, który mógłby wydłużyć zaplanowane roboty. Te prace będą wymagały większych zmian w organizacji ruchu - zapowiada Michał Felon, mianowany pod koniec roku dyrektorem Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
Podczas naprawy ruch znowu zostanie zwężony do jednego pasa. Zaplanowane i trwające prace przy wymianie dylatacji są finansowane z budżetu przeznaczonego na bieżące naprawy dróg.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (119)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Najczęściej czytane