Fakty i opinie

stat

Fałszywy kogut 'taxi' na dachu i buspasem omijasz korek

Kierowca tego samochodu, gdy stanął w korku, pospiesznie założył koguta z napisem "taxi", który uprawnił go do dalszej jazdy buspasem. Nasz czytelnik zauważył, że nie miał on widocznego numeru licencji na bocznej szybie.
Kierowca tego samochodu, gdy stanął w korku, pospiesznie założył koguta z napisem "taxi", który uprawnił go do dalszej jazdy buspasem. Nasz czytelnik zauważył, że nie miał on widocznego numeru licencji na bocznej szybie. fot. Mikołaj/czytelnik Trojmiasto.pl

Nie wszyscy kierowcy respektują buspasy we Wrzeszczu. Niektórzy uciekają się do podstępów, np. do montażu koguta "taxi" na zwykłym samochodzie. Grozi za to nie tylko mandat, ale i grzywna do 5 tys. zł.Czy taksówkarze powinni jeździć po buspasach?

tak, wtedy pasażerowie mniej płacą za przejazd, nie muszą stać w korkach

25%

tak, ale tylko gdy jadą z pasażerem

40%

nie, to nie jest publiczny środek transportu

35%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 2982
Na początku kwietnia ruszyła przebudowa torowiska we Wrzeszczu, w ciągu al. Grunwaldzkiej zobacz na mapie Gdańska. Drogowcy wytyczyli tam buspasy, a kierowcy, chcąc nie chcąc, dostosowali się do nowych warunków drogowych. Są jednak tacy uczestnicy ruchu, którzy nie dają za wygraną i imają się absurdalnych pomysłów.

- Kierowca opla omegi stanął w korku, wysiadł z auta, założył na dach koguta z napisem "taxi" i już po chwili jechał wygodnie uprzywilejowanym buspasem przez Wrzeszcz - opowiada nasz czytelnik, pan Mikołaj, który był świadkiem tego zdarzenia.

- Poza kogutem samochód nie miał żadnych innych oznaczeń wskazujących, że jest to taksówka - dodaje.

Oburzeni tym zachowaniem są taksówkarze. - Takie postępowanie psuje nam dobrą opinię. Policja powinna rozprawić się z takimi pseudotaryfiarzami - denerwuje się pan Józef.

Co grozi kierowcy, który podszywa się pod taksówkarza? - Na pewno mandat w wysokości 100 zł i jeden punkt karny - wyjaśnia podkom. Magdalena Michalewska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Jeśli kierowca takiego auta będzie wprowadzał w błąd policję co do posiadanych uprawnień do wykonywania zawodu taksówkarza, może zostać ukarany grzywną od 20 do 5 tys. zł.

Policja zachęca kierowców do informowania o tego rodzaju wykroczeniach. - Będziemy sprawdzać każde takie zgłoszenie - zapowiada Magdalena Michalewska.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (321)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.