• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Fałszywy mandat za przejście "na czerwonym"

Patryk Szczerba
27 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (152)
Fałszywy mandat za przejście otrzymały dwie kobiety w Gdańsku. Zdjęcie ilustracyjne Fałszywy mandat za przejście otrzymały dwie kobiety w Gdańsku. Zdjęcie ilustracyjne

45-latek podał się za policjanta i "wystawił" dwóm kobietom "mandat" za przechodzenie na czerwonym świetle. Kobiety zapłaciły mu 300 zł, ale potem zgłosiły się na prawdziwą policję. Mitoman został zatrzymany kilka dni później i otrzymał zarzut oszustwa.Czy padłe(a)ś kiedyś ofiarą oszustwa?

W połowie marca na komisariat przy ul. Platynowej zgłosiły się dwie kobiety. Według ich relacji, po tym jak na ul. CienistejMapka przeszły przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle, zaczepił je nieznany mężczyzna.

- Przedstawił się jako policjant poza służbą oraz powiedział, że zachowanie kobiet było niezgodne z prawem. Sprawca zaproponował mandat w wysokości 300 złotych na jedną z kobiet. Wylegitymował 20-letnią gdańszczankę, a następnie oświadczył, że mandat zostanie przesłany do niej pocztą - mówił Magdalena Ciska, rzecznik KMP w Gdańsku.

Przekazanie pieniędzy do rękiPoszkodowane kobiety zrzuciły się na mandat i dały pieniądze oszustowi, mimo że ten ani nie okazał legitymacji, ani nie miał przy sobie bloczku z mandatami.

Dlatego dzień później zgłosiły sprawę policji. Funkcjonariusze przejrzeli monitoring z miejsca zdarzenia.

- 45-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy na ul. Nieborowskiej w Gdańsku. Podejrzany został przewieziony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut oszustwa, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał się karze - mówi Ciska.


Apel o zgłaszanie się innych poszkodowanychPolicjanci ustalają, czy podejrzany nie ma na swoim koncie znacznie więcej tego typu przestępstw.

- Jeżeli są osoby, które zostały poszkodowane przez oszusta, apelujemy, aby zgłaszały się na policję w celu złożenia zawiadomienia w tej sprawie - kończy.
Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Quiz Kryminalna historia Trójmiasta Średni wynik 54%

Kryminalna historia Trójmiasta

Rozpocznij quiz

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (152)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane