Fakty i opinie

Fałszywy policjant okradł dziecko pod podstawówką

Najnowszy artukuł na ten temat

Kilkanaście tysięcy w kopercie dla oszusta

Podawał się za policjanta i zaczepiał dzieci - rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Gdańsku ostrzegają się wzajemnie przed mężczyzną, który pojawia się w pobliżu szkoły na Chełmie. - Ukradł rower małemu chłopcu, którego przekonał, że jest funkcjonariuszem i powinien oddać mu jednoślad - poinformował nas czytelnik. Gdańscy mundurowi prowadzą w tej sprawie postępowanie.Czy twoje dziecko padło ofiarą przestępstwa?

tak, sprawcę udało się złapać 5%
tak, ale sprawca pozostał bezkarny 14%
nie, na szczęście nigdy 81%
zakończona Łącznie głosów: 892
Oszuści podający się za policjantów do tej pory na cel brali przede wszystkim starsze osoby, od których wyłudzali pieniądze. W ostatnich dniach jednak do naszej redakcji docierają sygnały od czytelników, którzy ostrzegają przed niezidentyfikowanym mężczyzną zaczepiającym dzieci pod jedną z gdańskich podstawówek.

- W ostatnią środę na Chełmie, w okolicy Szkoły Podstawowej numer 8, mężczyzna zaczepił jadącego rowerem ucznia podstawówki. Powiedział mu, że jest policjantem - w ręku trzymał przenośne radio. Przekonał chłopca, że rower jest kradziony i ma go oddać - opowiada pan Grzegorz, który napisał do nas w sprawie incydentu.
Chłopiec miał zadzwonić do swojej mamy i przekazać telefon fałszywemu policjantowi. Ten rozłączył się i udawał, że rozmawia z matką dziecka.

- Chłopak zaprowadził mężczyznę pod swój dom. Chłopiec poszedł na górę po jakieś dokumenty, a kiedy wrócił, ani pseudopolicjanta, ani roweru nie było - relacjonuje nasz czytelnik.
Jak się okazuje, to nie jedyny podobny incydent. Na facebookowej grupie Chełmu mieszkańcy ostrzegają się wzajemnie przed mężczyzną podszywającym się pod policjanta, który próbuje wykorzystać łatwowierność dzieci.


Sprawą oszusta i kradzieży zajmują się gdańscy policjanci- Policjanci z komisariatu na Oruni przyjęli zawiadomienie o kradzieży roweru oraz zabezpieczyli monitoring, który zostanie poddany analizie. Nad sprawą pracują także kryminalni, którzy sprawdzają wszystkie zdobyte informacje związane z tym zdarzeniem, rozmawiają z mieszkańcami oraz weryfikują napływające informacje i sygnały - wylicza asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Oprócz tego dzielnicowy z komisariatu na Oruni spotkał się z uczniami SP nr 8 w Gdańsku i podczas rozmowy profilaktycznej przestrzegał przed oszustami. Radził, jak zadbać o swoje rzeczy oraz co zrobić w przypadku, gdy jednak dojdzie do kradzieży.