Fakty i opinie

Fatalny stan ul. Letnickiej w Gdańsku

artykuł czytelnika

Wyłożona płytami ul. LetnickaMapka, która stanowi główną drogę dojazdową do wielu nowych osiedli w Letnicy, znajduje się w katastrofalnym stanie. - Miasto sprzedało działki za bardzo wysokie pieniądze, a w ogóle nie zadbało o budowę dróg w tej dzielnicy - ocenia pan Krzysztof.Jak oceniasz stan ulic w twojej dzielnicy?

pozytywnie, są dobrze utrzymane 16%
neutralnie - ani nie jest nadzwyczaj dobrze, ani źle 26%
negatywnie, wiele ulic wymaga remontu 58%
zakończona Łącznie głosów: 1248
Poniżej prezentujemy jego obserwacje.

Wielu deweloperów chwali się, jaką to super dzielnicą jest Letnica. Sęk w tym, że chyba każdy z nich zapomniał o zapewnieniu mieszkańcom podstawowej potrzeby, czyli porządnej drogi dojazdowej.

Żelbetowe płyty, którymi została wyłożona ul. Letnicka, są w stanie katastrofalnym. Płyty są pozapadane, popękane, a miejscami wychodzi z nich zbrojenie. Jakby tego było mało, po każdym deszczu tworzy się ogromna kałuża w poprzek ulicy.

Kierowcy sobie jeszcze jakoś poradzą, ale piesi po prostu nie mają możliwości przejścia ulicą... Różnica poziomów pomiędzy prawym a lewym krańcem drogi z płyt sięga w niektórych miejscach nawet 15 cm.

Kolejnym problemem jest w ogóle niezabezpieczony rów melioracyjny. Nie ma przy nim żadnych barierek ochronnych, co przecież zagraża bezpieczeństwu przechodzących obok ludzi. Miasto sprzedało działki za bardzo wysokie pieniądze, a w ogóle nie zadbało o budowę dróg w tej dzielnicy.

Dodatkowo chciałem zaalarmować, że inwestycja o nazwie "Poprawa infrastruktury kolejowego dojazdu kolejowego dostępu do portu Gdańsk" nie przewiduje obsiania trawą terenu wzdłuż nowo zmodernizowanych torów. Uważam, że PKP S.A. powinno tak duży teren zazielenić. Pozostawienie tak dużego obszaru spowoduje zarastanie dziką trawą, co wpłynie bardzo negatywnie na efekt wizualny dzielnicy.

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (360)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »