Fakty i opinie

Filmowy przystanek przy Politechnice Gdańskiej

Przystanek, który pojawił się przy Politechnice Gdańskiej, nazywa się "Liceum Batorego".
Przystanek, który pojawił się przy Politechnice Gdańskiej, nazywa się "Liceum Batorego". czytelnik/trojmiasto.pl

"Liceum Batorego" - tak nazywa się nowy przystanek komunikacji miejskiej, który pojawił się przy Politechnice Gdańskiej. Żaden autobus ani tramwaj nie zabierze jednak z niego pasażerów. To atrapa, która została po ekipie filmowej kręcącej serial "Trauma" dla HBO.Aktualizacja, 25.08.2021 r.Jak się dowiedzieliśmy, ekipa kręcąca serial, powróci w okolicę Politechniki - z tego powodu "filmowy przystanek" nie został zdemontowany.

Gmach Politechniki w serialu HBO.
Gmach Politechniki w serialu HBO. czytelnik/trojmiasto.pl
O przystanku, sygnowanym logiem Gdańskich Autobusów i Tramwajów, na którym - poza nazwą przewoźnika - nie zgadza się praktycznie nic, poinformowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

Fałszywy przystanek przy Politechnice Gdańskiej

Filmowcy kręcący w zeszłym tygodniu przed Gmachem Głównym PG serial Trauma dla HBO przenieśli się w inne miejsca, ale pozostawili po sobie dekoracje w postaci budki parkingowej i tego oto fałszywego przystanku autobusowego, z którego nigdzie nie dojedziemy, bo u nas nie ma takich linii autobusowych, aczkolwiek ciekawym detalem jest widoczne na rozkładzie logo GAIT. Gdańsk będzie grał sam siebie, nie udawał inne miasto?


Z rozkładu wynika, że potencjalny pasażer spod "Liceum Batorego" mógłby pojechać w stronę pętli Czyżykowo.

Taki przystanek istnieje, tyle że w Tczewie.

- Filmowcy kręcący w zeszłym tygodniu przed gmachem głównym Politechniki Gdańskiej serial "Trauma" dla HBO przenieśli się w inne miejsca, ale pozostawili po sobie dekoracje w postaci budki parkingowej i tego oto fałszywego przystanku autobusowego, z którego nigdzie nie dojedziemy, bo u nas nie ma takich linii autobusowych. Ciekawym detalem jest widoczne na rozkładzie logo GAIT. Gdańsk będzie grał sam siebie, nie udawał inne miasto? - pyta nasz czytelnik.
Zobacz także:

HBO kręci serial w GdańskuTak wyglądały prace na planie do serialu HBO.Ciekawostka, która powinna zostać usuniętaO komentarz poprosiliśmy w Zarządzie Transportu Miejskiego, który organizuje przewozy w Gdańsku.

Rozkład, który prowadzi do pętli w... Tczewie.
Rozkład, który prowadzi do pętli w... Tczewie. czytelnik/trojmiasto.pl
- Im więcej dzieje się dobrego w gdańskiej kulturze i z Gdańskiem w roli głównej, tym lepiej dla nas wszystkich. Cieszymy się, że Gdańsk został wybrany przez filmowców jako miejsce kręcenia wspomnianej produkcji serialowej. Liczymy na to, że widoczny na zdjęciu element scenografii, choć stanowiący swoistą ciekawostkę, rychło zostanie zabrany przez ekipę filmową - podsumowuje Zygmunt Gołąb, rzecznik ZTM.

Rozkład jazdy tramwajów i autobusów w Gdańsku

Opinie wybrane


wszystkie opinie (29)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »