• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Food truck inny niż wszystkie przy plaży w Gdyni

neo
15 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Food truck jest już otwarty i czeka na klientów oraz lepszą pogodę. Food truck jest już otwarty i czeka na klientów oraz lepszą pogodę.

Na parkingu przy ul. Zawiszy CzarnegoMapka, przy samym wejściu na miejską plażę, stanął wyjątkowy food truck. Też można zakupić w nim smakowite jedzenie, ale obsługa złożona jest z podopiecznych Stowarzyszenia Świętego Mikołaja Biskupa w Chyloni, które pomaga osobom wykluczonym społecznie.Lubisz jedzenie z food trucków?

Parking przy ul. Zawiszy Czarnego zamknięty jest od września ubiegłego roku. Zamiast miejsca zastawionego samochodami ma to być miejsce rekreacji i spędzania wolnego czasu. Pojawiły się więc ławki i kwietniki, ale do tej pory nie pomagała pogoda. Im bliżej sezonu letniego, tym atrakcji ma być więcej, mimo że nie cichną kontrowersje związane z zamknięciem parkingu.

Jedną z nich ma być food truck "Dobre miejsce". To projekt spółdzielni socjalnej Stowarzyszenia Świętego Mikołaja Biskupa, która wcześniej znana była m.in. z mobilnej kuchni w Chyloni.- Ten projekt to idealne dopełnienie założeń, które towarzyszyły nam przy kompleksowej rewitalizacji obszaru Zamenhofa-Opata Hackiego w Chyloni. Zatrudnianie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym okazało się wręcz idealnym sposobem na to, aby zupełnie odmienić ich codzienność i umożliwić im nowy start. To - oprócz wszystkich działań inwestycyjnych na rewitalizowanym terenie - najważniejszy cel całego procesu rewitalizacyjnego. Wierzymy, że w nowej lokalizacji food truck będzie cieszył się jeszcze większym powodzeniem - mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.
Food truck zakupiony przez spółdzielnię socjalną obsługiwany jest bowiem głównie przez mieszkańców Chyloni, którzy wcześniej w życiu mieli "pod górkę". Teraz mają pracę, którą lubią, i perspektywy rozwoju.

Na miejscu można już kupić m.in. frytki ze świeżych ziemniaków, zapiekanki, hot dogi, donuty z polewami czy kawę, herbatę i czekoladę. Menu będzie rozbudowywane.
neo

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (75)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Najnowsze

Najczęściej czytane