• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

GAiT chce dać pracę kierowcom i motorniczym z Ukrainy

Maciej Korolczuk
20 maja 2022, godz. 17:00 
Opinie (670)

Czy wkrótce za kierownicą gdańskich autobusów i pulpitami tramwajów usiądą przeszkoleni obywatele Ukrainy? Taki pomysł na wzmocnienie załogi ma zarząd spółki GAiT. Miejski przewoźnik kieruje ofertę pracy do osób zza wschodniej granicy, zarówno posiadających uprawnienia do prowadzenia pojazdów, jak i osób, które do tej pory nie pracowały w komunikacji miejskiej.Czy ma dla ciebie znaczenie narodowość kierowcy lub motorniczego, gdy korzystasz z komunikacji miejskiej?

Dymitr Grzebieniowski oraz Oksana i Andrii Horaichuk do załogi GAiT dołączyli kilka lat temu.

Do Gdańska przyjechali z Ukrainy. Pan Dymitr jest kierowcą autobusu, małżonkowie Oksana i Andrii - motorniczymi.

Teraz, w imieniu Gdańskich Autobusów i Tramwajów, za stery pojazdów GAiT zapraszają swoich rodaków, którzy w tym trudnym czasie znaleźli schronienie w naszym regionie.

- Zdajemy sobie sprawę, w jak trudnej sytuacji znajdują się obecnie nasi sąsiedzi. Jak bardzo niekomfortowe - pomimo otwartej, serdecznej i empatycznej postawy Polaków - jest ich aktualne położenie. Nie z własnej woli, zmuszeni są odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości. Z dala od bliskich, pozbawieni swojego dotychczasowego życia: domów, miejsc pracy - mówi Maciej Lisicki, prezes Gdańskich Autobusów i Tramwajów.
Obecnie w spółce GAiT pracuje sześć osób z Ukrainy. Niewykluczone, że wkrótce ich liczba znacząco wzrośnie. Obecnie w spółce GAiT pracuje sześć osób z Ukrainy. Niewykluczone, że wkrótce ich liczba znacząco wzrośnie.
Oferta dołączenia do załogi GAiT skierowana jest nie tylko do osób z Ukrainy przebywających obecnie w Gdańsku, ale także w innych rejonach Polski. Jak mówi Lisicki, obywatele Ukrainy zaczynają już układać swoje życie na nowo, a pomóc im w tym może oferta stałej, a nie sezonowej pracy.

- Zależy nam, by decyzja o podjęciu współpracy z nami była decyzją przemyślaną. A na to składa się przecież wiele aspektów i życiowych decyzji, co wymaga czasu. Co istotne, zaproszenie do współpracy kierujemy zarówno do osób posiadających uprawnienia do prowadzenia pojazdów komunikacji miejskiej, jak i do osób, które jeszcze takich uprawnień nie posiadają. Niezbędne uprawnienia można bowiem zdobyć na przygotowanych przez nas bezpłatnych kursach - dodaje prezes GAiT.
Na stronie internetowej Gdańskich Autobusów i Tramwajów uruchomiona została specjalna podstrona Pracuj z nami / Працюйте з нами, na której znajdują się wszystkie niezbędne informacje w języku ukraińskim dla osób zainteresowanych pracą za sterami pojazdów GAiT. Dystrybuowane będą także ulotki informacyjne w języku ukraińskim, a na przystankach pojawią się plakaty.

W spółce Gdańskie Autobusy i Tramwaje jako prowadzący pojazdy pracuje obecnie sześć osób z Ukrainy.

Dodatkowe zatrudnienie obcokrajowców mogłoby pomóc nie tylko obywatelom Ukrainy w ułożeniu sobie życia w Gdańsku, ale też samej spółce. Jak informowaliśmy niedawno, GAiT ciągle prowadzi nabór na nowe stanowiska zarówno wśród kierowców, jak i motorniczych. Tylko do końca roku spółka planuje zatrudnić ok. 30 nowych osób.

Miejsca

Opinie wybrane


wszystkie opinie (670)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.