Stoczniowiec Gdańsk z medalami mistrzostw Polski. Kto na igrzyska olimpijskie?

Sebastian Zwiewka
24 stycznia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)
Artur Nogal w wieloboju sprinterskim zdobył złoty medal mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim. Artur Nogal w wieloboju sprinterskim zdobył złoty medal mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim.

Znamy medalistów w wieloboju i wieloboju sprinterskim w łyżwiarstwie szybkim. Na podium stanęli reprezentanci Stoczniowca Gdańsk. Artur Nogal zdobył złoto (wielobój sprinterski), Marcin Bachanek srebro, a Szymon Palka brąz (wielobój mężczyzn). Powołanie do reprezentacji Polski na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie otrzymały łyżwiarki gdańskiego klubu: Nikola Mazur oraz Kamila Stormowska, które w poniedziałek, 25 stycznia gościły władze miasta.

Sporty zimowe w Trójmieście. Gdzie trenować? Ile to kosztuje?

Stoczniowiec Gdańsk z sukcesami łyżwiarzy szybkich

GKS Stoczniowiec Gdańsk z medalami mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim. Artur Nogal zdobył złoto w wieloboju sprinterskim, Marcin Bachanek natomiast wywalczył srebro w wieloboju mężczyzn. Brąz w tej drugiej konkurencji padł łupem Szymona Palki. Zawody odbyły się w sobotę i niedzielę Tomaszowie Mazowieckim.

Przypomnij sobie, jak polskie łyżwiarki zdobyły kwalifikację olimpijską

Był to ostatni sprawdzian dla łyżwiarzy, którzy w lutym będą reprezentować Polskę podczas XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Kilku sportowców potraktowało mistrzostwa jako element przygotowań. Niektórzy liderujący postanowili odpuścić drugi dzień rywalizacji. Na start w trakcie dwóch dni zdecydowali się nieliczni. Przed wylotem do Chin reprezentanci przejdą testy na koronawirusa.

Łyżwiarki ugoszczone przez władze Gdańska. Łyżwiarki ugoszczone przez władze Gdańska.

Kto z łyżwiarzy do Pekinu?

Nasz kraj w Pekinie reprezentować będzie liczne grono łyżwiarzy i łyżwiarek (dziesięcioro specjalistów z toru długiego i sześcioro z short tracku). Na liście są m.in. wszyscy najlepsi zawodnicy, którzy w tym sezonie stawali na podium mistrzostw Europy i zawodów Pucharu Świata. Powołania otrzymały zawodniczki GKS Stoczniowca Gdańsk: Nikola Mazur oraz Kamila Stormowska. Wystartują one w sztafecie oraz sztafecie mieszanej oraz indywidualnie na dystansach od 500 do 1500 metrów.