Galerie handlowe w Trójmieście znów otwarte


W sobotę 28 listopada klienci znów mogli wrócić na zakupy do galerii handlowych. Tuż po otwarciu sklepów wielkich kolejek nie było. Więcej klientów w sklepach pojawiło się w południe.

Aktualizacja, godz. 18:10

Od godz. 15 klientów w centrach handlowych przybywało i przybywa nadal. Czytelnicy informują nas m.in. o tłumach w Galerii Przymorze, zapełnionym parkingu przy Tesco Chylonia i zwiększającej się liczbie klientów w Forum Gdańsk.

Czy czekałe(a)ś na sobotnie otwarcie galerii handlowych?

Zobacz wyniki (3626)
Na ponowne przyjęcie klientów, którzy w ostatnich tygodniach byli zmuszeni do robienia zakupów wyłącznie przez internet galerie handlowe przygotowały się szczególnie.

Po pierwsze - ze względu na wciąż trwającą pandemię koronawirusa, co wymusza obostrzenia i przestrzeganie reżimu sanitarnego, a więc zakupy w maseczkach, dezynfekcję i zachowanie bezpiecznego dystansu. Aby to było możliwe w sklepach obowiązują ograniczenia liczby klientów (jedna osoba na 15 m kw. powierzchni handlowej).

Po drugie - sklepy chcąc nadrobić stracony czas do maksimum chcą wykorzystać trwający tydzień przedświątecznych wyprzedaży. W wielu sklepach wydłużono z tego względu godziny otwarcia. Tak jest w Galerii Bałtyckiej, gdyńskiej Rivierze czy Parku Handlowym na Matarni.

Aby na bieżąco kontrolować liczbę klientów przebywających w sklepach zarządcy galerii uruchomili specjalne systemy do zliczania osób wchodzących i wychodzących z centrum handlowego. Z takiego mechanizmu korzystają m.in. zarządcy galerii Klif w Gdyni, Designer Outlet Gdańsk na Szadółkach czy CH Manhattan w Gdańsku.


Sobotnie otwarcie sklepów i galerii w Trójmieście nie spotkało się jednak z wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Pierwsze kolejki przed sklepami zaczęły tworzyć się dopiero około południa.

Np. w gdyńskiej Rivierze najwięcej klientów ustawiało się przed sklepami ze sprzętem RTV AGD, drogeriami i perfumeriami oraz sklepami odzieżowymi. Na każdym wejściu w widocznym miejscu znalazła się informacja o maksymalnym limicie klientów w danym sklepie. W wybranych punktach mierzona była też temperatura.

O sporym zainteresowaniu zakupami w Rivierze informowali też kierowcy poszukujący wolnego miejsca postojowego na zastawionym podziemnym parkingu. O zatkanych parkingach informowali w Raporcie także kierowcy w Szadółkachna Matarni.Tłumów nie było za to w Galerii Bałtyckiej. Umiarkowane kolejki ustawiały się przed nielicznymi sklepami. Podobnie jak w innych miejscach, przed wejściem do każdego sklepu znajdują się informacje o maksymalnej liczbie klientów mogących jednocześnie przebywać na terenie sklepu.

Dla odmiany w Forum Gdańsk kolejki zniecierpliwionych klientów ustawiały się już przed windami na parkingach. Swoje trzeba odstać, bo limit wprowadzono w każdej z czterech działających wind. Każdą z nich może jechać jednocześnie tylko pięć osób.Poza zachowaniem bezpiecznego dystansu, noszeniem maseczek i używaniem płynów do dezynfekcji klienci muszą też pamiętać o wciąż zamkniętych strefach gastronomicznych w galeriach (jedzenie można kupować tam tylko na wynos i z dowozem). Spożywanie posiłku w galeriach także jest zabronione.

Nieczynne pozostają też kina i siłownie. Przypominamy, że w weekendy nie obowiązują godziny dla seniorów (10-12).Opinie (365) ponad 20 zablokowanych

 • Ludzie,przecież te promocje to nabijanie w butelkę...slipy które normalnie kosztują 150zł,nakleja się cenę 199zł,przekreśla i sprzedaje za 177zł))

  • 348 19

 • Covid czeka

  na pierwszych klyentów.

  • 258 72

 • Ja kochani kompletnie nie nadążam za szopingiem.Wszystko idzie kupić przez neta,wolę weekend spędzić z rodziną na działce niż buszować za koleynymi fatałaszkami które i tak potem tylko zalegają w szafie....a tak ludzie sami się nakręcają,nawet jak nie stać biora jakieś kredyty czy karty debetowe.Po co i na co zaiste wielka tajemnica.Ja na szczęście poza tym,wolę kupić raz a dobrze.Kurtkę Wranglera zakupiłem w juesej w 77' i do dzisiaj jak nowa.Podobnie skarpety najki.Tylko walkman ostatnio szwankuje,ale ma prawo bo już 34 lata kasety słucham.

  • 188 40

 • Jadem z rodzinom asz z Kościeżyny. Nareszcie ile można w domu siedzieć

  • 102 62

 • Bo w sklepie jest wirus

  A pod sklepem nie ma wirusa. Tylko pozazdrościć ludziom ilości wolnego czasu na stanie w tych kolejkach

  • 196 17

 • Aleś mi teraz zaimponował Watsonie.

  • 24 18

 • W koncu mozna na spacer do cieplej galerii

  • 75 38

 • Super czy mcdonald jest otwarty w galeriach czy tylko mcdrive?

  • 25 41

 • Dało się zauważyć, że leminigi ruszyły. Np. na Havla przy cmentarzu.

  • 68 18

 • Czemu galerie tak a siłownie nie

  Bedzie nowa fala pandemii przed świętami, chyba tylko kasa sie dla rzadu liczy. Zdaniem pisiorow jak się nie wyda na silowni to sie bedzie mialo wiecej pieniedzy... lepiej w TVPis patrzeć niż ćwiczyć. Budżet pusty to nie można zrobić kolejnej ulgi ZUS, bo by reżim upadł, szczegolnie jak nic sie z Unii nie dostanie na odbudowę gospodarki po pandemii. Jakby nie można było online kupować - praca zdalna tak, nauka tak, zakupy nie. Gdzie tu logika?

  • 88 47

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.