Fakty i opinie

stat

Gangsterski napad na samochód pracownika kantoru

Policja szuka świadków zdarzenia, do którego doszło w poniedziałek po godz. 18 na ul. Morskiej w Gdyni.
Policja szuka świadków zdarzenia, do którego doszło w poniedziałek po godz. 18 na ul. Morskiej w Gdyni. fot. Trojmiasto.pl

Dwóch napastników napadło na unieruchomiony w korku samochód pracownika kantoru. Przebili koła, wybili szybę i ukradli leżącą w aucie torbę. Mogłoby się wydawać, że akcja była perfekcyjnie zaplanowana. Gdyby nie to, że w torbie nie było pieniędzy.- 20-30 sekund, tyle to trwało, nie więcej - opowiada pan Wojciech (imię zmienione), pracownik sieci kantorów, która ma swoje oddziały w Trójmieście i okolicach. W poniedziałek wczesnym wieczorem padł ofiarą ataku, gdy jechał autem do centrum Gdyni.
O godz. 18 pan Wojciech zamknął kantor, który prowadzi w okolicy Gdyni. Wsiadł do auta BMW coupé i skierował się w stronę głównej siedziby firmy, która mieści się w ścisłym centrum Gdyni. Na ul. Morskiej utknął jednak w korku. Gdy był na wysokości posesji numer 165 zobacz na mapie Gdyni, doszło do ataku. Była godz. 18:10, może 18:20.

- Cały lewy pas był zakorkowany, podobnie jak pas przede mną, za to z prawej było trochę luzu. Gdy usiłowałem na niego wjechać, uniemożliwiła mi to ciemnozielona skoda. Myślałem, że zaraz odjedzie, gdy nagle z jej wnętrza wyskoczyło dwóch mężczyzn. Jeden przebił nożem oba koła po prawej stronie mojego auta. Drugi obiegł auto i wybił tylną szybę z lewej strony. Wyciągnął leżącą na fotelu torbę i pobiegł w stronę swojego auta. Trzeci mężczyzna, który cały czas siedział za kierownicą, szybko odjechał. Przed nim nikt nie stał, więc nikt go nie blokował - opowiada pan Wojciech.
Skontaktował się z nami także świadek tego zdarzenia, który przedstawił się jako "kierowca auta z tyłu". Jego zdaniem mężczyźni, którzy zaatakowali auto pana Wojciecha byli "łysi i ubrani na czarno". Miejsce zdarzenia opisał jako "Morska, na wysokości Lidla". Czyli nieco bardziej w stronę Gdyni, na wysokości posesji nr 116 zobacz na mapie Gdyni.

Co padło łupem złodziei? Jak się okazuje - niewiele, przynajmniej jeśli weźmiemy pod uwagę, że ukradli bagaż mężczyzny, w którym w ich mniemaniu przewoził utarg z kantoru.

- W skradzionej torbie nie było służbowych pieniędzy. Był tam mój iPad z dodatkową klawiaturą. Sama torba też była dość droga. Swoje straty oceniam na ok. 5 tys. zł - szacuje pan Wojciech.
Przebieg zdarzenia - choć ogólnikowo - potwierdzają też policjanci.

- Dostaliśmy takie zgłoszenie. Od razu na miejsce zostali wysłani policjanci, którzy zabezpieczyli ślady, teraz prowadzą czynności mające na celu ujęcie sprawców kradzieży - przyznaje Krzysztof Kuśmierczyk z KMP Gdynia.
Zarówno oni, jak i pan Wojciech proszą wszystkich świadków zdarzenia o kontakt z policją (można zadzwonić pod numer alarmowy 997). Liczą, że dzięki temu szybciej zidentyfikują i zatrzymają złodziei.

Opinie (171) 13 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.