• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Od poniedziałku duże utrudnienia w centrum Gdańska

MKo
13 listopada 2022, godz. 15:00 
Opinie (79)
Przejazd przez ul. 3 Maja od strony Chełmu w kierunku dworca PKS zostanie zamknięty w nocy z niedzieli na poniedziałek (13-14 listopada). Przejazd przez ul. 3 Maja od strony Chełmu w kierunku dworca PKS zostanie zamknięty w nocy z niedzieli na poniedziałek (13-14 listopada).

Bez ruchu samochodowego, rowerowego i pieszego, ale z przywróconymi tramwajami rozpocznie się kolejny etap prac na ul. 3 MajaMapka w centrum Gdańska. W nocy z niedzieli na poniedziałek (13-14 listopada) ulica na wysokości Urzędu Miejskiego zostanie zamknięta. Objazd zostanie poprowadzony przez Wały Jagiellońskie. Zmiany potrwają do 23 grudnia.Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu przy Urzędzie Miejskim wynika z tworzenia odwodnienia na ul. 3 Maja i Nowych Ogrodach i budowy tam kolektora deszczowego, który poprawi retencję podczas nawalnych deszczów.

Kolejny etap będzie uciążliwy dla kierowców, pieszych i rowerzystów, przywrócony za to zostanie ruch tramwajowy.

Objazd przez Wały JagiellońskieW związku z zamknięciem 3 Maja poprowadzony zostanie objazd ulicami Armii KrajowejMapka, Wały Jagiellońskie Mapkai Nowe OgrodyMapka.

Jadąc ul. 3 Maja od strony Dworca PKS, kierowcy będą mieli możliwość jedynie skrętu w prawo w ul. Nowe Ogrody.

Ponadto wyłączony z ruchu zostanie również prawy pas ul. Nowe Ogrody w kierunku Huciska. W tym miejscu dopuszczony będzie jedynie ruch na wprost, bez możliwości skrętu w prawo i lewo w ul. 3 Maja.

Zamknięcie przejazdu na 3 Maja na wysokości Urzędu Miejskiego potrwa do 23 grudnia. Zamknięcie przejazdu na 3 Maja na wysokości Urzędu Miejskiego potrwa do 23 grudnia.

Zmiany również dla pieszychRównież piesi muszą się liczyć ze zmianami na skrzyżowaniu. Wyłączone z ruchu pieszego zostanie przejście dla pieszych w ul. 3 Maja na wysokości Urzędu Miejskiego.

Przejście przez jezdnię będzie możliwe po drugiej stronie skrzyżowania, poprzez przejście dla pieszych na wysokości aresztu. Piesi chcący dotrzeć z kierunku Huciska do Urzędu Miejskiego również będą musieli korzystać z tego przejścia, a następnie udać się na przejście w ul. Nowe Ogrody na wysokości budynku policji. Poruszanie się po chodnikach w obrębie Urzędu Miejskiego nie będzie utrudnione.

RowerzyściW związku z brakiem możliwości poruszania się w obszarze wokół przystanku Urząd Miejski 01 z powodu prowadzonych w tym miejscu robót, rowerzyści jadący od strony CH Forum, tak jak w I i II etapie prac, będą mogli korzystać z objazdu dla rowerów po przeciwnej stronie ul. 3 Maja - wzdłuż budynku UM.

Przywrócenie ruchu tramwajowegoW poniedziałek 14 listopada około godziny 7 rano przywrócony zostanie ruch tramwajowy na trasie Węzeł Groddecka - Plac Zebrań Ludowych. Nie wiąże się to jednak z przywróceniem przystanku Urząd Miejski 01. Przystanek w dalszym ciągu będzie wyłączony. W zamian uruchomiony zostanie przystanek "Nowe Ogrody" 01 przy ul. 3 Maja, za skrzyżowaniem z ul. Hucisko. Obsługa pozostałych przystanków na trasie linii pozostanie bez zmian.

Zamknięcie ulicy 3 Maja przewidziane jest do okresu około Świąt Bożego Narodzenia.

W czasie przerwy świątecznej planowane jest również przywrócenie przystanku Urząd Miejski 01. Postęp prac na skrzyżowaniu, a tym samym czas obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu uzależnione są od warunków atmosferycznych.

Wykonawcą robót jest Konsorcjum firm Poleko oraz WPRD Gravel. Zakończenie prac przewidziano w II kw. 2023 r.

Wideo archiwalne

06:36 14 LISTOPADA 22 (aktualizacjaakt. 08:50)

Ul. 3 Maja przy Forum Gdańsk zamknięta. Korki (143 opinie)

Ul. 3 Maja przy Forum Gdańsk zamknięta już w dwie strony. Przy wjeździe na parking stoi straż miejska i wszystkich zawraca. Od strony aresztu nie można jechać prosto ani w lewo można tylko skręcić w prawo w stronę ul. Kartuskiej. Z ul.Kartuskiej można tylko jechać prosto, nie wiem czy w lewo także jednak w prawo na pewno nie
Ul. 3 Maja przy Forum Gdańsk zamknięta już w dwie strony. Przy wjeździe na parking stoi straż miejska i wszystkich zawraca. Od strony aresztu nie można jechać prosto ani w lewo można tylko skręcić w prawo w stronę ul. Kartuskiej. Z ul.Kartuskiej można tylko jechać prosto, nie wiem czy w lewo także jednak w prawo na pewno nie Zobacz więcej
MKo

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (79)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane