• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Zabójstwo na Żabiance. Poszukiwania 42-latka

Szymon Zięba
23 listopada 2021, godz. 10:30 
Opinie (105)
aktualizacja: godz. 13:24 (26 listopada 2021)
  • Ciało mężczyzny odnaleziono w wiacie śmietnikowej na Żabiance.
  • W sprawie zatrzymano 47-letniego mężczyznę, który już usłyszał zarzut.

Policja szuka 42-latka mogącego mieć związek ze sprawą dotyczącą zabójstwa, do którego doszło w sobotę, 20.11.2021 r., na Żabiance. Ciało ofiary znaleziono w wiacie śmietnikowej. Do tej pory zatrzymano jedną osobę. To 47-letni bezdomny mężczyzna, który usłyszał już zarzut i został aresztowany. Poszukiwany 42-latek również jest osobą bezdomną.Aktualizacja, 26.11.2021 r.: Zatrzymano 42-letniego mężczyznę, poszukiwanego ws. zabójstwa 60-latka na Żabiance. W ręce policji wpadł w Poznaniu.
Policjanci zatrzymali 42-latka, jego wizerunek został zanonimizowany. Policjanci zatrzymali 42-latka, jego wizerunek został zanonimizowany.
Przypomnijmy, w sobotę w okolicy bloku przy ul. Pomorskiej 21Mapka na Żabiance znaleziono zwłoki ok. 60-letniego mężczyzny, który miał ranę ciętą szyi.
Z przeprowadzonej sekcji zwłok wynikało także, że pokrzywdzony został pobity. Ciało znajdowało się w wiacie śmietnikowej.

O sprawie poinformowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

W poniedziałek, 22.11.2021, rano śledczy poinformowali, że mają osobę podejrzaną - 47-letniego bezdomnego mężczyznę, któremu przedstawiono zarzut "zabójstwa w zamiarze bezpośrednim".

Zatrzymany nie przyznał się, ale złożył wyjaśnienia. Śledczy ustalili, że obaj mężczyźni się znali. Policja podaje, że są to "osoby ze środowiska bezdomnych".

11:16 20 LISTOPADA 21
Skopiowano

Morderstwo (?) na Żabiance

Od samego rana, przy bloku Pomorska 20 na Żabiance pracują służby, jest prokurator, policja, teraz pracują śledczy. Z nieoficjalnych informacji zabity został starszy człowiek w okolicy klatki "A".
Od samego rana, przy bloku Pomorska 20 na Żabiance pracują służby, jest prokurator, policja, teraz pracują śledczy. Z nieoficjalnych informacji zabity został starszy człowiek w okolicy klatki "A".

Masz informację na temat popełnionego przez kogoś przestępstwa. Co robisz?

Poszukiwany mężczyzna, policja publikuje wizerunekZ kolei we wtorek, 23.11.2021 r., policja poinformowała, że do sprawy poszukują kolejnej osoby.

- Śledczy podczas swojej pracy ustalili, że z tą sprawą może mieć związek jeszcze inna osoba. To 42-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania - informuje Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia i mają informacje na temat jego miejsca pobytu, proszone są o kontakt pod nr. tel. 47 741 60 16, 47 741 35 08, lub na adres e-mail: wds.gdansk@gd.policja.gov.pl.

Tymczasowy areszt dla zatrzymanego 47-latkaWobec zatrzymanego 47-latka w poniedziałek sąd zastosował tymczasowy, trzymiesięczny areszt.

Za zabójstwo grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat więzienia albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (105)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze