Fakty i opinie

Gdańska choinka nie wszystkim się podoba

W ten sposób internauci wyrażają swoją - niezbyt pochlebną - opinię o tegorocznej gdańskiej choince.
W ten sposób internauci wyrażają swoją - niezbyt pochlebną - opinię o tegorocznej gdańskiej choince. fot. Internet

W tym roku miejskie drzewko bożonarodzeniowe w Gdańsku ma pecha. Ze względu na zagrożenie związane z szalejącym także nad Polską huraganem Ksawery, uroczyste odpalenie lampek na choince trzeba było przesunąć aż o 10 dni. Co gorsza, ustawione na Długim Targu zobacz na mapie Gdańska drzewko nie przypadło też specjalnie do gustu mieszkańcom Gdańska.Co najbardziej razi cię w gdańskiej choince?

jest zbyt duża, wygląda niezgrabnie 11%
zła aranżacja ozdób 5%
wygląda na oklapłą, mało w niej życia 77%
nic mnie nie razi, podoba mi się 7%
zakończona Łącznie głosów: 2679
Jak tylko ustawiono i ozdobiono choinkę, internauci zaczęli - całkiem słusznie - wytykać miastu, iż w tym roku nie wygląda ona zbyt efektownie. Wielu osobom nie spodobało się, że samo drzewko jest zbyt duże, a przez to niezgrabne, krytykowano też nie do końca przemyślaną aranżację ozdób.

- Choinka jest za duża, nie ma fajnego kształtu, za dużo też na niej tych wszystkich ozdób, co sprawia, że jej gałęzie są oklapnięte. Źle wygląda szczególnie w dzień, gdy to wszystko tylko z niej brzydko zwisa. Z całym szacunkiem do wszystkich, można było pomyśleć o ładniejszej aranżacji choinki na Długim Targu. Bo bardzo lubię na nią patrzeć, ale teraz to chyba tylko wieczorem i z daleka - napisała jedna z naszych czytelniczek.

Inni nie bawili się w kwieciste opisy, po prostu zestawili zdjęcie gdańskiego drzewka z podobnym, ustawionym w Berlinie. "Mem" zaczął krążyć po Internecie, co zresztą nie dziwi, bo jest dosadny. Smutne jest tylko to, że tak oceniana jest miejska choinka w mieście, w którym tradycja stawiania dużego drzewka bożonarodzeniowego się narodziła.

Pocieszające jest z kolei to, że już z lampkami, które dziś o 16 uroczyście odpalono, choinka, przynajmniej wieczorem, prezentuje się nieco lepiej. Uroczystość odbyła się dopiero dziś, gdyż wcześniej miasto musiało zmienić plany przez huragan Ksawery, który dotarł także do Polski. Dziś na Długim Targu spotkało się kilka tysięcy osób. Lampki zapalono "z wielką pompą" - z towarzyszeniem orkiestry i fajerwerkami.

Tak wyglądało uroczyste zapalenia lampek na gdańskiej choince.


Zobacz sopocką choinkę - film naszego czytelnika

Zobacz sopocką choinkę - film naszego czytelnika

Zobacz gdyńską choinkę

Zobacz gdyńską choinkę

Opinie (310) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.