Fakty i opinie

Gdańska choinka rozbłysła o godz. 17

O godz. 17, na powitanie św. Mikołaja, zostaną zapalone światełka na 25-metrowym bożonarodzeniowym świerku ustawionym na Długim Targu zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku.Wydarzeniu będzie towarzyszyć radosne witanie św. Mikołaja, którego najpierw zobaczymy, jak płynie statkiem po Motławie, której nabrzeża zostaną z tego powodu iluminowane w wielu miejscach. Inaczej niż co roku, Mikołaj nie wysiądzie przy Zielonym Moście, ale popłynie aż do Mostu Krowiego zobacz na mapie Gdańska.

Stamtąd jego orszak przewędruje pod bożonarodzeniowe drzewo na Długim Targu.

Na przybycie Mikołaja szykują się nie tylko dzieci, ale też zespoły wokalne z Pałacu Młodzieży czy uliczni aktorzy. Wydarzenie od 1999 r. organizują wspólnie Fundacja Choinki Gdańskiej oraz "Plama" Gdański Archipelag Kultury.

W Gdańsku zapalanie światełek na choince to tradycja sięgająca 1989 roku. W tym roku rozbłysną one na świerku pochodzącym z nadleśnictwa Lipusz, który ma 25 metrów wysokości i waży 4 tony.

Drzewo przyjechało do Gdańska 1 grudnia i zostało już przystrojone łańcuchami ledowych lampek, świecącymi soplami i kolorowymi bombkami. Ponadto ozdobione jest także zabawkami zrobionymi przez dzieci z gdańskich przedszkoli i szkół - stąd drzewo nazywane jest "Choinką Młodych Gdańszczan". W sumie zawisło na nim 200 zabawek, 170 sznurów lampek, co daje w sumie 5100 światełek. Wszystkie będą dawały białe, ciepłe światło.

Gdańska choinka przyjechała 1 grudnia.Iluminację zyska też siedem drzew, które rosną na Targu Węglowym w pobliżu choinki (zawiśnie na nich 320 sznurów o długości 15 m każdy - na nich ledowe światełka mieniące się różnymi kolorami).

Zapalenie światełek w 2015 roku.

Opinie (66) 7 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.