• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Gdańska radna przed sądem za zakłócenie Marszu Równości

Piotr Weltrowski
31 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat) 
Radna Kołakowska (zarówno ona, jak i inni członkowie jej rodziny zgodzili się na publikację danych i wizerunku) swoje wyjaśnienia składała wśród publiczności - sąd zgodził się, aby kilkadziesiąt osób, zarówno zwolenników radnej, jak i przedstawicieli środowisk LGBT, weszło na salę i uczestniczyło w rozprawie. Radna Kołakowska (zarówno ona, jak i inni członkowie jej rodziny zgodzili się na publikację danych i wizerunku) swoje wyjaśnienia składała wśród publiczności - sąd zgodził się, aby kilkadziesiąt osób, zarówno zwolenników radnej, jak i przedstawicieli środowisk LGBT, weszło na salę i uczestniczyło w rozprawie.

Ruszył proces w sprawie incydentu, do którego doszło podczas zeszłorocznego Marszu Równości w Gdańsku. Manifestację próbowała zablokować gdańska radna Anna Kołakowska, która - wraz z rodziną - usiadła na środku ulicy, blokując na pół godziny przemarsz.Czy sąd w ogóle powinien się zajmować tą sprawą?

Marsz Równości przeszedł ulicami Gdańska pod koniec maja ubiegłego roku. Legalna manifestacja, w której wzięło udział ponad tysiąc osób, przebiegała dość spokojnie. Przynajmniej do momentu, gdy na wysokości Dworca Głównego PKP zobacz na mapie Gdańska z tłumu wyszła gdańska radna PiS Anna Kołakowska, która w towarzystwie trzech osób (męża, syna i córki - Marii Kołakowskiej, skazanej wcześniej za rozpylenie fetoru podczas spotkania w świetlicy Krytyki Politycznej) usiadła na jezdni i zablokowała marsz.

Policjanci długo negocjowali z siedzącymi, a gdy usuwali ich z jezdni, ci natychmiast wracali na swoje miejsce. Dopiero po około 30 minutach marsz mógł ruszyć dalej, a później radna, jej rodzina i jeszcze jeden mężczyzna usłyszeli od policji zarzuty dotyczące zakłócenia legalnej manifestacji. Są skazał ich za to - w trybie nakazowym - na kary grzywny. Wszyscy odwołali się jednak od tego rozstrzygnięcia i dlatego w czwartek przed gdańskim sądem ruszyło pełne postępowanie w tej sprawie.

Jeszcze przed rozpoczęciem rozprawy przed sądową salą zebrało się około 100 osób. Większość z nich przyszła pokazać swoje poparcie dla radnej i jej rodziny, ale pojawiły się także osoby reprezentujące środowiska LGBT. Choć doszło do kilku dość gorących dyskusji, to wszystko odbywało się kulturalnie, a żadna ze stron nie epatowała agresją.

Zdecydowanie mniej kurtuazyjnie zrobiło się na sali sądowej. Zmieściła się na niej tylko część osób, które przyszły na rozprawę - sąd przez dłuższą chwilę musiał przekonywać publiczność, iż nie ma możliwości zamiany sali na większą. Ostatecznie sędzia Paulina Łuć-Burzyńska pozwoliła na sali pozostać większości osób, jeżeli zgodzą się one stać podczas rozprawy.

Przemówienia zamiast zeznań

Rodzina radnej podczas protestu na trasie Marszu Równości. Rodzina radnej podczas protestu na trasie Marszu Równości.
Anna Kołakowska i jej mąż przyznali się do zablokowania manifestacji, jednak zdecydowanie podkreślili, że nie czują się winni popełnienia wykroczenia. Oboje odmówili odpowiedzi na pytania sądu, zgodzili się za to udzielać odpowiedzi na pytania swojego obrońcy. Przygotowali też długie, trwające kilkadziesiąt minut wyjaśnienia-przemówienia.

Starali się w nich wykazać - powołując się m.in. na publikacje z prasy i książek o tematyce LGBT - że homoseksualizm stanowi realne zagrożenie dla kultury europejskiej, a tzw. rewolucja homoseksualna, czyli - ich zdaniem - przedłużenie rewolucji bolszewickiej, na celu ma "zniszczenie rodziny".

Swoje wystąpienia małżeństwo wzbogaciło wieloma cytatami - z Biblii, z ks. Jerzego Popiełuszki, kontrowersyjnego prof. Paula Camerona, George'a Orwella oraz... brytyjskiego poety lorda Byrona, co zresztą wzbudziło wśród części osób obecnych na sali lekką wesołość, bo to postać, której wielu biografów przypisuje homoseksualizm.

Dlaczego rodzina Kołakowskich zdecydowała się zatrzymać marsz?

- Manifestanci nieśli na banerze hasło "jesteśmy rodziną". Ale oni nie są rodziną. To my jesteśmy rodziną. Rodzina usiadła na ulicy i zablokowała ich marsz. Broniliśmy zapisu konstytucji, który mówi, że rodzina to związek kobiety i mężczyzny - mówiła Anna Kołakowska.
- Chcieliśmy postawić tamę dla tezy, że homoseksualizm jest taką samą normą, jak heteroseksualizm, bo zabrania się nam mówić tego, że homoseksualizm jest perwersją. Jako katolik miałem obowiązek zareagować widząc cudzy grzech, bo pozostając obojętnym, byłbym współwinnym - mówił mąż radnej, Andrzej Kołakowski, na co dzień adiunkt w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego.
Co na to organizatorzy marszu?

- Ci państwo zablokowali legalną manifestację, przez blisko pół godziny blokowali nam przemarsz. Było to działanie bezprawne i powinni za to ponieść karę. Żyjemy w państwie prawa i ludzie mają prawo demonstrować. My manifestacji drugiej strony nie zakłócamy. Dlatego zachowanie państwa Kołakowskich uważamy za skandaliczne - stwierdziła w rozmowie z nami Marta Margot, organizatorka Marszu Równości.

Na filmie widać, jak policja próbuje usunąć rodzinę Kołakowskich z trasy Marszu Równości

Opinie (560) ponad 50 zablokowanych

 • (82)

  Popieramy Panią Pani Kołakowska! Pozdrowienia dla Rodziny!

  • 531 876

  • Co to za samowola (14)

   Kołakowska do Koscioła protestować

   • 129 78

   • (12)

    Gdzie w biblii jest napisane że homo to zło? Nie ma.

    • 88 53

    • niech sobie procesje na boże ciało zablokuje (1)

     to dopiero będzie afera!

     • 102 34

     • dokładnie

      • 48 17

    • (1)

     nie bój, nie bój, za 20 lat muslimy ci wytłumaczą i wylecisz z pałacu kultury na łeb i pomyslisz, ach jak było fajnie jak ta radna protestowała.

     • 27 42

     • nie bój żaby immam twoje Muslimy to twoją RP Katolicką mają w Żopie...

      • 26 14

    • Kpł 18, 22 (1)

     "Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość"

     • 20 10

     • A potem przyszedł Jezus i odnowił przymierze

      Zmienił system wartości żydowskiej księgi. Stworzył chrześcijaństwo.

      • 10 6

    • Gdzie w biblii jest napisane,ze nie mozna protestowac (3)

     • 10 3

     • Biblia o homoseksualiźmie (2)

      1 Kor 6:9
      Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą,


      Kpł 20:13
      Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.


      Rz 1:25-28.32
      25. Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.
      26. Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze.
      27. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.

      • 10 10

      • To zapodaj teraz coś z Nowego Testamentu

       • 7 1

      • ta biblia to jakos sama sobie przeczy

       raz sie mowi o przykazaniu "nie zabijaj" a raz w ksiegach kaplanskich ktore tak namietnie tutaj cytujecie: " 27 Jeżeli jaki mężczyzna albo jaka kobieta będą wywoływać duchy albo wróżyć, będą ukarani śmiercią. Kamieniami zabijecie ich. "
       moje pytanie: to normalne kogos ukamieniowac bo tak jest napisane w ksiazce?

       • 12 3

    • List do Rzymian rozdział 1, wiersze od 18 do 32

     18 Albowiem gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta. 19 To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił. 20 Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty - wiekuista Jego potęga oraz bóstwo - stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy5. 21 Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. 22 Podając się za mądrych stali się głupimi. 23 I zamienili chwałę6 niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. 24 Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. 25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. 28 A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.
     29 7 Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; 30 potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, 31 bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. 32 Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.

     • 5 5

    • Mylisz się

     zobacz: 1 Kor. 6; 9-11 i w kilku innych miejscach NT; w ST również jest sporo miejsc, gdzie sodomia jest potępiana. Mało tego w Księdze Kapłańskiej ST sodomia karana jest śmiercią. Żeby podejmować dyskusję, nie trzeba być wierzącym, wystarczy trochę dobrej woli i wiedzy!

     • 4 2

   • Nich idą protestować na Szadółki tam jest miejsce na odpady a jak na ulicy to puścić walec.

    • 24 10

  • jakieś patole (3)

   • 67 25

   • (2)

    Kto?

    • 7 4

    • (1)

     Nie rżnij głupa sekciarzu,wszyscy i tak wiedzą,że nim jesteś.

     • 9 5

     • Nie obrażaj odmiennych

      • 2 1

  • Stąd sie bierze taka patologia? Najgorsze, że dzieci pewnie też tak "wychowała" (13)

   • 100 57

   • Na dodatek cudze w szkole uczy, brrr (3)

    Dobrze, że nie moje. Może dzięki temu nie ma problemu ze snem? :)))

    • 74 35

    • Ona nie miesza swoich poglądów z pracą nie jedna nauczycielka powinna być taka jak ona super pedagog a że ma inne poglądy jej sprawa nikomu krzywdy nie robi

     • 34 64

    • Kto by chciał uczyć twoje bachory?

     • 14 50

    • Koala też nie ma problemu ze snem.

     • 5 2

   • (3)

    Jakim prawem za moje pieniądze z podatku taka manifestacja nie zgadzam się żeby z promować to coś

    • 31 44

    • a ja sie nie zgadzam na Twoje wpisy (2)

     I uwież mamy Cie W d*pie

     • 28 24

     • (1)

      Pedały .

      • 2 4

      • Masz w rowerze.

       • 2 1

   • (3)

    Odnosić się z tym można w domu poco tęcza wychodzi na ulicę i dzieci straszy

    • 26 35

    • Ty je straszysz

     i twój swiatopoglad

     • 24 18

    • Ortografia!

     Poziom wpisu koreluje ze znajomością ortografii. Nie jest to przypadek, jak sądzę...

     • 13 6

    • Dzieci to straszą jakimś piekłem zboczone katabasy.

     • 10 4

   • Powiedziała blond paniusia z blokowiska sprzedająca tipsy

    • 2 1

  • Dżon, trzymaj się! (1)

   • 4 19

   • Trzymaj się ramy,chyba,że się zes...y.

    • 4 1

  • (18)

   To moja była nauczycielka z Sp 73 bardzo sympatyczna kobieta odwalcie. Się

   • 51 72

   • Większość moich pacjentów jest bardzo sympatyczna (17)

    • 84 30

    • (11)

     To wolny kraj można mieć inne zdanie komuś zrobiła krzywdę chyba nie to o co ta afera ogarnijcie się

     • 23 41

     • Mogła manifestować swoje poglądy na innej manifestacji a nie blokować cudzą (8)

      • 68 24

      • Otóz to - dokładnie!

       • 46 14

      • (1)

       Proszę ile tu tęczy hihi szok nie lubię was i tyle

       • 25 33

       • Co? tęcza ci się nie podoba,wczoraj widziałem na niebie, to piękny i pozytywny widok na tle szarości.

        • 13 2

      • (1)

       Nie mogła

       • 5 10

       • Nie mogła bo popuściła w gacie i musiała usiąść.

        • 6 1

      • Cudzą haha za moje podatki jaka cudzą haha wara od państwowej kasy

       • 4 11

      • (1)

       Nienazucajcie nam swojej homosromo.

       • 13 19

       • tłuk

        Oto ewidentny tłuk homofobiczny,wyedukowany na dwóch klasach podstawówki.

        • 11 3

     • "To wolny kraj można mieć inne zdanie..." (1)

      Chyba, że się ma inne zdanie niż Kołakowska i reszta świrów jej pokroju.. To wtedy NIE MOŻNA!?!

      • 24 9

      • Wolny kraj...

       ... To powiedz coś o ludziach rządzących tym krajem to Ciebie zlinczują

       • 2 0

    • To samo mówi się o psychiatrach

     • 4 3

    • (1)

     To zaproś tęcze na klozetkę

     • 6 12

     • klozetkę?

      a cóż to?

      • 3 0

    • (1)

     To dołącz do nich

     • 1 0

     • Po co? nie chce, to nie zmuszaj.Tak samo z wrogim działaniem wobec jakiejkolwiek manifestacji,masz inne poglądy zorganizuj manifestację,ale nie zakłócaj przeciwnej.

      • 6 0

  • (2)

   Śmiech na sali a tęcza to może robić co chce i pokazywać swoje poglądy a normalny człowiek to już nawet usiąść na ulicy nie może

   • 30 36

   • (1)

    Usiądź jak będę jechał samochodem.

    • 11 2

    • Spróbuj gnoju

     • 0 2

  • A my nie popieramy..

   • 15 15

  • (1)

   nie popieram pisu ale panią tak niech pani dalej robi swoje

   • 29 40

   • Kocborowo

    Swój swego popiera.

    • 3 1

  • (1)

   A co P.Kołakowski może wyprawia na sesji rady Miasta.

   • 7 5

   • Popieramy ją

    • 14 27

  • Tak popieramy

   • 13 26

  • Popieram panią a tęczy nie

   • 18 36

  • (1)

   Jakoś małżeństwa nie wychodzą i cyrku takiego jak tęcza nie robią

   • 20 18

   • A co robią? siadają na ulicy,to nieodpowiedzialne osobniki i powinni być izolwani.

    • 8 3

  • Popieram Panią, (4)

   czym innym jest prywatnosc i swoboda zachowan na gruncie domowym
   a czym innym epatowanie homoseksualizmem publicznie

   tym bardziej, że krzyk w obronie homoseksualizmy jest coraz wiekszy przy jednoczesnie rosnacej tolerancji.

   czekamy na pietnowanie faktu, że ktoś cale życie posiada jedną żonę/męza, posiada własne biologiczne dzieci i ośmiela nie skrywac swoich chrzescijanskich wartosci.

   • 27 40

   • Swiat wg katolikow.

    Czym innym (normalnym) jest bicie zony w domu a czym innym chwalenie sie tym na ulicy.

    • 27 12

   • również popieram (2)

    Cieszę się z tego, że są jeszcze ludzie którzy walczą o normalny świat. Bo widzę tu dużo osób tolerancyjnych dla których nie było by pewnie problemem gdyby dwóch panów w związku adoptowali dziecko które by miało dwóch tatusiów, tylko co wtedy powiecie ?? jaka piękna rodzina ?? czy jak ??

    • 1 3

    • Bajka o rodzinie. Z morałem. (1)

     "Która z was jest łyżką?" - Zapytał widelec pary pałeczek.
     -"Żadna" - odpowiedziały wspólnie - "Nie musimy być tacy jak Wy, ale możemy wykonywać nasze czynności równie skutecznie i odpowiedzialnie jak wy." -"ale jak można jeść zupę pałeczką" - zdziwił się widelec - "Po prostu inaczej. Makaron wyjadasz pałeczkami, a płyn wypijasz z miseczki. Można się przy naszej pomocy najeść tak samo, jak przy pomocy łyżki i widelca."

     Widelec nie zrozumiał. Nie mógł pojąć, że inaczej nie znaczy gorzej. Znaczy tylko i wyłącznie inaczej.

     • 5 1

     • brawo! ale gimby nie zrozumieją ;)

      • 2 0

  • (1)

   Nie mogę czytać tych neofaszysztowskich komentarzy.
   Z resztą większość homofobów to ukrywający się geje :)

   • 18 15

   • natomiast większość promujących homo to pedofile

    takie są fakty

    • 6 9

  • na szczescie jestescie w mniejszosci

   • 9 2

  • Jako obrońca od linii obrony kreatywnej stwierdzam,

   że oni nie zakłócali manifestacji, a badali odbytami temperaturę asfaltu, zbierając w ten sposób dane do pracy naukowej. Naruszyli więc przepis : Kto bez odpowiedniego zezwolenia albo wbrew zezwoleniu bada odbytem temperaturę asfaltu podlega każe grzywny lub pozbawienia wolności . Narzędzia użyte do popełnienia czyli pupa podlegają przypadkowi na rzecz skarbu państwa.... bla bla...

   • 6 6

  • my ?

   może ty popierasz..

   • 1 1

  • Zboki hak wam w smak. Ale manifestować swoje zboczenie, to gruba przesada. Walcie się dyskretnie, a nie na platformach.

   • 9 10

  • To ta (...) (2)

   co krzyczała na cmentarzu. Ciekawe czy jakby miała rodzinę pochowaną na wschodzie to też by tak pyszczyła

   • 11 3

   • nie cierpie kaczora (1)

    ale tu jestem za nim .

    • 0 3

    • przepraszam, ale kaczor to gej. powodzenia.

     • 7 1

  • debilka

   • 1 2

  • co tu popierać

   Ta Pani i jej rodzina mysli, że zyje chyba w średniowieczu. Teraz będzie na stos skazywać te kobiety co usuną ciążę. To jest przejaw ekstremizmu pisowskiego i bardzo dobre, że takie osoby są - niech wszyscy widzą dokąd nas te rządy zaprowadzą. Też pozdrawiam rodzinę - ale moją i wdszystkie rodziny normalnie myślące.

   • 4 1

 • skazać na solidną grzywnę (18)

  dość oszołomstwa

  • 643 380

  • (7)

   Popieram! Solidne grzywny za promowanie homoseksualizmu!

   • 72 79

   • popieram solidne grzywny dla moherów (4)

    • 45 38

    • To Petru się nie wypłaci wszak w KODzie same stare babcie :) (1)

     • 25 21

     • nędza umysłowa to Ty Trollu

      co ma Petru do Kodu? Co już PO Ci się znudziło ?

      • 18 12

    • (1)

     Wolę moher. Od was

     • 10 17

     • moher zamiast mózgu.
      dobry wybór. krzyż na drogę

      • 5 2

   • Ja też

    • 5 2

   • ilu sie ujawnilo ojojojo

    na Madagaskar z nimi

    • 3 1

  • O od tego odtluszczonego latte już was do końca powaliło

   • 15 17

  • Kogo?

   • 4 0

  • (1)

   Skazać to można ciebie

   • 4 9

   • To ty ziobro vel zero,udało ci się zawędrować na ten portal.

    • 5 2

  • przecież pederastia to zboczenie (1)

   takie samo jak nekrofilia, zoofilia czy pedofilia. Poczytajcie trochę psychologii

   • 23 20

   • Właśnie poczytaj nieuku, bo widać żeś niedoinformowany. Nie jestem tęczowa, ale wkurzają mnie takie głupie wpisy

    • 10 14

  • A niby za co? Za siedzenie na ulicy?

   Żadnej blokady nie było.
   Ludzie z parady mogli bez najmniejszego problemu ominąć ich z boku. Ale nie, lgbt bardzo lubi być prześladowane...

   • 9 18

  • (1)

   Oszołomstwem i dewiacją jest homoseksualizm.Te marsze równości są chore.Nie powinno się wydawac zgody na apoteozę patologii.

   • 3 5

   • Od lat 90 nie jest to uznawane za chorobę.

    • 3 0

  • Ludzie

   Dość promowania zboczeń

   • 2 2

 • Obecnie są pod ochroną miłościwie panującej (7)

  "władzy".

  • 372 150

  • (1)

   bo ta parada rownosci to propagowanie dewiacji homoseksualnych i pedofilskich mowia o rownosci braku tolerancji kto im broni się kochac w tylek albo brandzlować albo facetowi 50 letniemu zapinac 25 latka dla pracy w H M
   niech się zamkna w domu i robia co chcą a najlepiej niech pojada wszyscy do slupska i stworzą wlasny samorząd
   ale nie nazucajcie się nie nazywajcie rodziny homofobia patriotyzmu faszyzmem kościoła zlem bo zlem jesteście wy tylko nie wiadomo dlaczego się was propaguje
   ps sory za pisownie

   • 12 34

   • Osobników o tych zainteresowaniach to najwięcej znajdziesz na plebani,katolski oszołomie.

    • 10 0

  • (3)

   zakazać wszelkich demonstracji! stąd sie bierze wszelkie guano. za chwilę będzie demo otwórzymy granice dla uchodźców i to też qwa bedzie legalne. A rodzina, tak sie wychowałem, to jest mąż,żona i dziecko, a tamci niech sobie w swoim zaścianku domowym, niech se używają życia w kakao i tym podobne, z taką polityką, to za 20 lat w Europie, będą muslimy, a z nimi ci co są lgbt, będą mieli gorzej niż z tą posłanką, także qwa się opanujta p....ły!

   • 4 12

   • Zluzuj dres. (2)

    • 11 3

    • no, ale co powiedziałem nie tak. Popierasz reklame pedziów? chyba, że jestes nim, to sorry...

     • 1 9

    • Jak zluzuje dres to mu po nogach poleci i dopiero smród zacznie emitować.

     • 6 1

  • Niejaki du.a ich ułaskawi.

   • 4 0

 • Zachowali się jak trzeba (29)

  Dobrze, że są jeszcze w Polsce ludzie którzy opowiadają się za wartościami i sprzeciwiają się nachalnej obyczajowej propagandzie lewicy.

  • 449 568

  • Nie lewicy tylko lewactwa. (4)

   To zasadnicza roznica.

   • 22 43

   • (2)

    Nie masz pojęcia o czym mówisz...lewactwa - hahaha? Popatrz na inne rządy, nawet konserwatyści w UK zalegalizowali małżeństwa jednopłóciowe, to nie ma nic wspólnego z lewactwem czy lewicą, tylko z normalnością i humanizmem...dokształć się trochę zanim zaczniesz objawiać prawdy

    • 25 24

    • to jedz (1)

     to jedz do uk i sobie chodz po ulicy. ja nie chce zeby moje dziecko ogladalo na ulicy dwoch facetow calujacych sie lub dwie kobiety! tu nie uk!!!!

     • 11 18

     • To się zamknij z rodziną w piwnicy

      • 16 9

   • prawde powiedziawszy Edwin, tez ostatnio zaczynam rozumieć że czym innym jest lewica a czym innym lewactwo...
    lewactwo nie ma lewicowych poglądów, lecz ogólnie poglądy liberalne (światopoglądowo i gospodarczo)

    • 6 4

  • pomyśleć (4)

   że są tacy którzy jak za dobrych pańszczyźnianych czasów liżą buty wielebnego .. bo tak prościej, bo myśleć nie trzeba, a kto nie liże ten wróg!

   • 42 25

   • nie tylko buty liżą...

    • 16 4

   • (1)

    no tak, ale wylizac komuś cycka, będąc facetem, to mi się nie mieści w głowie, choć nie jestem PISOWCEM, co za qwa świ.....nie

    • 5 3

    • To nie liż i se tego nie wyobrażaj

     • 6 3

   • pomyśleć

    To jest mentalność niewolnika,on lubi mieć nad sobą kij trzymany przez Pana i wierzyć w brednie,że będzie miał lepsze życie po śmierci.Czarna mafia od małego niewolnikom wciskała słowa: Ora et labora czyli módl się i pracuj.

    • 3 2

  • To nie zachowanie godne katolika:) (15)

   Katolik powinien miłością, tolerancją, pogoda ducha innym wskazywać właściwe drogi. Tak przynajmniej mnie kiedyś uczono, gdy jeszcze musiałem chodzić na religię.
   Ale dziś już wiem, że powyższe nie ma nic wspólnego z katolikiem. Ta Pani to typowy okaz katotalibanu, który wydrapie oczy każdemu, kto myśli inaczej (czytaj: samodzielnie).
   Gdzie tu różnica pomiędzy takimi osobami a islamskimi ekstremistami?

   • 53 25

   • (12)

    odczep się od naszej religii patolu - co ty o niej wiesz ciamajdo?

    • 17 47

    • Byle ateista wie więcej niż osoby mieniące się katolikami.. (1)

     Spójrz na swój wpis katolicki..

     • 40 13

     • Brednie

      jasne - a świstaki zawijają wszystko w sreberka

      • 3 8

    • Ot i komentarz iście katolicki:) (7)

     Nie mam nic przeciwko katolikom, ale tym prawdziwym. Powiedziałbym raczej: nie mam nic przeciwko chrześcijaństwu, bo katolik a chrześcijanin to niestety nie to samo.
     Co wiem o "waszej" religii? No chyba całkiem sporo:
     1 uczęszczałem na religię i od kościoła, jak na grzecznego chłopczyka przystało - tam się sporo nasłuchałem
     2. na co dzień pełno religii, nie ma dnia i uroczystości publicznej bez księdza
     3. No i najważniejsze: interesuje się historią, więc wiem co nieco o tym czym jest ta i inna religia, jak powstała, po co powstała, etc... Ty słuchaj tylko o.rydzyka, bo to cały twój umysłowy świat.
     Pozdro

     • 28 6

     • Myj słoiki na sobotę (3)

      Wynurzenia wykształciucha - typowego słoika, który po przeprowadzce do dużego miasta rozwiązał w swojej głowie wszystkie problemy ludzkości ...

      • 4 19

      • Może coś bardziej konkretnego skoro tyle o mnie wiesz? :))) (2)

       • 7 0

       • Trochę pikantnych szczególów (1)

        Wali ci z kopary i żyjesz samotnie z kotem bo na kozę cię nie stać.

        • 0 4

       • Jaro

        Masz na myśli karła,to on żyje z kotem.

        • 1 0

     • Trochę wiedzy i wiary (2)

      Zmartwię cię - św.Kościół katolicki założył Pan Jezus - żadnego innego

      • 4 10

      • Otóż mylisz się.

       Kościół katolicki to wytwór późniejszych wieków. Sam Jezus żadnego Kościoła nie zakładał. Trochę więcej wiedzy w miejsce wiary by ci się przydało.

       • 11 1

      • Dobre:))

       Jezus, jeżeli żył, a pewnie tak było, zapewne był tylko jednym z proroków i zapewne też największym, głosił ideologię chrześcijańską. Jej sens przemawia również do mnie i dlatego w dużej mierze czuję się chrześcijaninem, abstrahując od zagadnienia istnienia Boga. KK powstał w wyniku próby ratowania cesarstwa rzymskiego i przejęcia przez cesarstwo prawa do reprezentowania wszystkich chrześcijan. Zabieg podobny do tego, który wieki wcześniej zastosowali Persowie w celu konsolidacji władzy w rękach jednego władcy. Oni jako pierwsi na tak dużą skalę wykorzystali postać jednego Boga i jego ziemską reprezentację w postaci monarchy w celu podporządkowania sobie maluczkich.
       Czyż tym samym nie jest dzisiaj papież odziany w złote szaty i cała watykańśka świta ociekająca złotem:))) Jeżeli ktoś ciągle wierzy w to, że tego właśnie chciał Jezus, to znaczy, że nigdy nie czytał Pisma Świętego.

       • 4 1

    • (1)

     OOO!!! miłosierny katol wydalił z otworu gębowego odgłos,zbieracie już chrust na stosy?

     • 3 2

     • Na ciebie nie warto nawet splunąć farfoclu

      • 0 1

   • Różnica jest taka, że islamski ekstremista wysadziłby siebie i sporą część tej manifestacji. (1)

    • 17 6

    • Ale źródło konfliktu jest to samo

     Nie dochodzi jeszcze (na szczęście) do ekstremalnych zachowań, ale podłoże jest to samo. Stąd dla mnie tacy ludzie, to niestety ten sam "taliban".

     • 15 5

  • (2)

   A owe "wartości" to co to takiego? Jeśli w ogóle coś...

   • 9 2

   • to WC (1)

    Wartości Chrześcijańskie

    • 6 2

    • Katolicyzm to nie chrzescijanstwo.

     • 10 2

 • Tak szczerze. (11)

  Nie grzeje, nie ziębi mnie zarówno manifestacja jak i postępowanie tej kobiety. Nie rozumiem jedynie jak 4 osoby zajmujące pół pasa drogowego były w stanie "zablokować" przemarsz na 30 minut. Ogrodzić ich barierką albo dwójka policjantów i nie robić afery, jak mniemam jedynie dla rozgłosu.

  • 464 27

  • albo ponegecjować z nimi pałką policyjną

   • 37 29

  • powinni ich ominąć bez nawet barierki tylko stała by jedna osoba porządkowa ostrzegając ludzi żeby ich nie rozdeptać (3)

   bo by poszli że ich pobito

   • 41 10

   • Trzeba było ich rozdeptać (2)

    ja bym po nich przeszedł, a po teg grubej córce to bym sie przeturlał, albo nie bo może jakiegos syfa bym złapał

    • 17 21

    • Syfa można wyleczyć durnoty niestety nie.

     • 10 2

    • ale przejechanie po czesci rowerowej ci nie szkodzi

     syfa to już masz teczowy pysiu

     • 2 10

  • Tak szczerze - dobrze kombinujesz;) (1)

   Należało zignorować całą czwórkę: nie przepychać się z fleszami i nie robić na siłę newsa dnia z rozchichotanego 'lansu fajansu'. A potem wystarczyło obchodzić ich łukiem i na paluszkach przy każdej kolejnej próbie usadzenia kuperków na drodze - zaoszczędzony czas sądu i forsa podatników, bo przecież pełne postępowanie trochę kosztuje.
   Liczę na wyrok skazujący + koszty procesu. Żadne poglądy nie są usprawiedliwieniem dla blokowania legalnej demonstracji.

   • 63 8

   • Jak przyjemnie...

    przeczytać normalną wiadomość w natłoku wzajemnego szkalowania zarówno uczestników tej akcji, jak i samych użytkowników portalu. Zwyczajne, merytoryczne i proste "skazać i kazać płacić" jest IMO jedyną słuszną odpowiedzią.
    "Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka." Taka ładna stara maksyma, a jak niezrozumiała i nierespektowana.
    Trzymaj się w Wiewiórko ;]

    • 24 2

  • Może właśnie chcieli nagłośnić ten protest?

   • 5 8

  • ZOMO by wiedzialo co zrobic

   • 11 7

  • (1)

   Też nie rozumiem jak 4 siedzące osoby były w stanie "zablokować" przemarsz ulicą mającą w tym miejscu 3 pasy.

   • 13 5

   • może i tak

    Jan Sztaudynger: Ekscelencjo pozwól,że ci ustąpimy z drogi, tak do g... leżącego na drodze powiedziały nogi.

    • 6 3

 • Prace społeczne, niech zbiera psie kupy po trawnikach.... (2)

  Prawo i Sprawiedliwość - na zasadzie, moja prawda jest mojsza niż twojsza.....

  • 369 190

  • (1)

   widzę że wyznajesz zasadę że protestować mogą tylko ci, z którymi ty się zgadzasz, a reszta to świry

   • 4 22

   • Protestować można ,ale nie przeszkadzać innym w chamski prymitywny sposób.

    • 14 3

 • brak tolerancji - to się równa ciemnota i ciemnogród (21)

  • 343 214

  • (9)

   Zgadzam się - wszyscy homoseksualiści i homofile to ciemnota i ciemnogród. Wykazują zero tolerancji dla innej obyczajowości.

   • 52 42

   • (7)

    mój syn jest homoseksualistą i z pewnością z Tobą też by się kochał więc daruj sobie słowo wszyscy

    • 14 46

    • (2)

     Łącze się w bólu

     • 30 6

     • (1)

      chyba w "bulu"

      • 6 3

      • "bul" to ci d... ściska jak wracasz od swego katabasa.

       • 4 2

    • (3)

     Nie martw się, jest coś takiego jak terapia reperatywna i ma bardo dobre wyniki w leczeniu homoseksualizmu.

     • 19 24

     • sam się lecz.

      • 14 7

     • (1)

      Kretyn

      • 0 1

      • Klasyka w psychiatrii klinicznej: każdy kretyn wokół siebie widzi samych kretynów.

       • 0 0

   • zgadzam się wszyscy moheru z pisu to warchoły i debile

    i homosie i pedofile w sutannach

    • 15 20