• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdańskie Nieruchomości proszą, żeby "przyznać się" do garaży

FK
27 marca 2023, godz. 10:30 
Opinie (164)
Ogłoszenia wywieszone na drzwiach garaży wywołały konsternację u ich użytkowników. Ogłoszenia wywieszone na drzwiach garaży wywołały konsternację u ich użytkowników.

Urzędy nierzadko komunikują się z mieszkańcami za pomocą papierowych ogłoszeń. To jednak, za pośrednictwem którego Gdańskie Nieruchomości chcą przeprowadzić spis użytkowników garaży, wzbudziło lekką konsternację. - To urząd nie wie, komu wynajął garaże i kto co miesiąc reguluje opłaty? - dziwią się nasi czytelnicy. - Kartki z prośbą o kontakt wywieszone są na garażach, gdy brak jest możliwości innej formy kontaktu z ich użytkownikami - tłumaczą urzędnicy.Wywieszanie komunikatów na korytarzach klatek schodowych czy drzwiach to częsty i skuteczny sposób komunikacji z mieszkańcami, praktykowany przez spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe czy urzędy.

Ulotki i ogłoszenia, w które warto się wczytać Ulotki i ogłoszenia, w które warto się wczytać

Czy posiadasz garaż?

Ogłoszenie, które niedawno wywiesiły na Chełmie Gdańskie Nieruchomości, wzbudziło jednak lekką konsternację. Urząd nie prosił o wiele, bo jedynie o to, aby osoby, które użytkują garaże przy ul. WorcellaMapka, zgłosiły się i potwierdziły swoją tożsamość.

Tyle jednak wystarczyło, aby mieszkańcy nabrali podejrzeń.

- Teraz spiszą, a za chwilę wywłaszczą. Będzie jak na Biskupiej Górce - komentował mieszkaniec Chełmu w jednej z grup osiedlowych w mediach społecznościowych.
Inni dziwili się, że urząd w ogóle musi takie dane zebrać.

- Nie mają umów i nie wiedzą, kto co miesiąc uiszcza opłatę? - dziwił się ktoś inny.


Gdańskie Nieruchomości prowadzą inwentaryzację garaży nie tylko na Chełmie, ale na terenie całego miasta. Gdańskie Nieruchomości prowadzą inwentaryzację garaży nie tylko na Chełmie, ale na terenie całego miasta.

"Czasami to jedyny sposób kontaktu z użytkownikiem"Aby uciąć te domysły, skontaktowaliśmy się z Gdańskimi Nieruchomościami i zapytaliśmy o przyczynę prowadzonego spisu użytkowników garaży. Wyjaśnienie okazało się prozaiczne. Co więcej, urząd poinformował, że sprawa nie dotyczy wyłącznie Chełmu, bo podobne działania prowadzone są na terenie całego miasta.

- Celem prowadzonej inwentaryzacji jest weryfikacja faktycznych użytkowników garaży znajdujących się na terenach, którymi administrujemy - wyjaśnia Aleksandra Strug, rzecznik Gdańskich Nieruchomości. - Zdarza się, że faktycznym użytkownikiem garażu zostaje osoba, która nie dopełnia formalności związanych z dzierżawą terenu. Kartki z prośbą o kontakt wywieszone zostają na garażach, gdy brak jest możliwości innej formy kontaktu z ich obecnymi użytkownikami. W przypadku użytkowników garaży często jest to najskuteczniejsza forma kontaktu, która pozwala na dotarcie z informacją bezpośrednio do zainteresowanych osób. Potwierdza to fakt, że większość użytkowników, do których kierowana jest informacja, kontaktuje się z nami we wskazanym terminie. Są to standardowe działania administracyjne, prowadzone obecnie nie tylko na Chełmie, ale na terenie całego miasta.
FK

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (164)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane