Fakty i opinie

Gdańskie starcie kandydatów

Najnowszy artukuł na ten temat

Lech Kaczyński prezydentem

W sobotę doszło do pierwszego gdańskiego starcia dwóch mających największe szanse na wybór kandydatów na prezydenta. Kolejnego można się spodziewać dziś na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie dwaj absolwenci tej uczelni będą mówili o przyszłości szkolnictwa wyższego.

W sobotę w Hali Olivia miała miejsce konwencja wyborcza kandydata na prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Godzinę później w gdańskim Dworze Artusa z mieszkańcami Trójmiasta spotkał się Donald Tusk.

W trakcie konwencji PiS-u zostało zaprezentowane nowe hasło kampanii prezydenckiej - "Prezydent IV Rzeczpospolitej - Lech Kaczyński". W części artystycznej wystąpiła Justyna Steczkowska.

- Konwencja miała charakter otwarty dla wszystkich - informuje Tadeusz Cymański, prezes Prawa i Sprawiedliwości na Pomorzu.

Wbrew pozorom Lech Kaczyński chce budować IV RP i nie domaga się powrotu do monarchii.
Wbrew pozorom Lech Kaczyński chce budować IV RP i nie domaga się powrotu do monarchii.
Cymański podkreślił, że organizatorzy nieprzypadkowo wybrali na promowanie kandydata w końcówce kampanii właśnie Gdańsk. Poseł przypomina, że stąd do Sejmu startował Donald Tusk, główny konkurent Kaczyńskiego do prezydentury.

Godzinę po rozpoczęciu konwencji PiS z mieszkańcami Trójmiasta spotkał się kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta. W trakcie spotkania także zostało odsłonięte nowe hasło i bilboard Donalda Tuska - "Będziemy dumni z Polski".

Obydwaj kandydaci zapowiedzieli swoją obecność na dzisiejszej inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Gdańskim. Obaj są absolwentami tej uczelni i obaj będą mieli okazję zabrać głos na temat planów dotyczących szkolnictwa wyższego.

Nie będą to jedyni politycy, którzy będą przemawiali w czasie uroczystości. Z okazji 25 rocznicy podpisania porozumień sierpniowych i powstania "Solidarności" wykład inauguracyjny wygłoszą: ambasador Tadeusz Fiszbach i członek Zarządu Województwa Pomorskiego, obecnie senator RP Bogdan Borusewicz.

Opinie (357)

 • Prezydent Tusk i tylko On...

  kaczynski z ta swoja niewyparzona geba niech sie dalej zajmie rujnowaniem stolicy...

  • 0 0

 • burak

  chce glosowac na tuska,ale ostatnio zobaczylem w tv jego zachowanie jak byl w brukseli.ludzie co to bylo!!.obycia to on nie ma.krecil sie,nie wiedzial co zrobic,jak sie zachowac,zero zdecydowania.no ale co zrobic lebszy on niz kaczor.
  p.s tusk studiowal 8 lat historie:> troche dlugo

  • 0 0

 • Tylko w tym kraju

  mogło dojść do starcia Kaczora z Donaldem! Horror!!!

  • 0 0

 • Kaczor

  jest jak dla mnie mało reprezentatywny i to już go spala. Ale także wiele, wiele innych aspektów.

  • 0 0

 • Bardzo nieciekawa fotka Kaczynskiego. Nie chcialbym podejrzewac autora artykulu o stronniczosc, ale wedlug mnie byloby bardziej fair przedstawienie Tuska z podobna mina. Jak znam zycie, i taka gdzies by sie znalazlo. Poki co cieszy, ze wyscig do fotela prezydenckiego (wysokie wyniki sondazy) odbywa sie pomiedzy ta para, a nie np. pomiedzy Leppiejem i ojcem swojego syna.

  • 0 0

 • PioSior z wami.

  Żal patrzeć i słuchac tego oszołoma. Populistyczne hasła ta samo szybko przestaną mieć znaczenie jak dla tego egocentrycznego kandydata mają znaczenie wyborcy. (Mają wielkie znaczenie do wyborów a później -"spieprzaj dziadu"). Fałsz i populizm wymalowane ma kandydat profesor (z" partyjnego nadania" jak za dawnych dobrych czasów).
  PiSior z nim tańcował!

  • 0 0

 • I będzie kraj mlekiem i miodem płynący! A na wierzbach będą rosły złote gruszki!

  • 0 0

 • na górnym zdjęciu mamy ewidentne kłamstwo
  nie ma jeszcze prezydenta tuska, i zeby nie było jak w przypadku "premiera z krakowa" - pozostał kapelusik ala chruszczow i głupia mina:)
  do tych co piszą, że kaczor nie ma prezencji:)
  a jaką wy macie, co?? o szlachetni:)
  fizyczne mankamenty nie są przeszkodą do bycia wielkim, a wdzięczny Naród potrafii to uwypuklić nadając przydomek i czyniąc herbem, to co dla prostaczków było tylko felerem i powodem do naigrawania się...
  mamy i bolesława krzywoustego, i laskonogiego, i sinozębego, i kędzierzawego itd itp
  co do brukselii i widocznego spięcia "człowieka z zasady"
  jak sie zna ledwo ledwo jeden język angielski, i sie jest na cenzurowanym w świetle kamer i monitorów, to mozna sie nie tylko spiąć, ale i puścić bąka:) a już myslałem, że tusk wykrzyczy barosso "nicea albo smierć!!ale podobno nie wiedział jak sie to wymawia:) hłe hłe
  a kaczor poprawia TŁUMACZY! ci co piszą, że kaczor nie zna języków BREDZĄ:) języków nawet kaszubskiego nie zna OSTATNI PRÓŻNIAK III RP!

  • 0 0

 • proszę nie oczerniać człowieka bez zasad i skrupułów

  samozwańczy prezydent stale ma dwa dodatkowe języki przy sobie - oba w butach , hehehe...........

  • 0 0

 • nie wiem czy oczernianiem jest ujawnienie faktu wzęcia przez "człowieka z zasadami" na dwa miesiace przed kampanią prezydencką ślubu kościelnego:) na łapu capu:)
  i tak bedzie funkcjował, na łapu capu, żeby sie nie wydało:) zrobie to żeby sie nie czepiali, bo z przekonania jestem wszak liberałem i ateistą:) Panu Bogu świeczke, a diabłu ogarek - nihil novi:(
  to jest dopiero obłuda w swojej czystej klinicznej postaci:P

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.