Fakty i opinie

stat

Gdańszczanin szefem polskiej wystawy EXPO 2010 w Chinach

To, jak wypadnie Polska na światowej największej wystawie EXPO 2010, będzie zależało od Janusza Daszczyńskiego i jego zespołu.
To, jak wypadnie Polska na światowej największej wystawie EXPO 2010, będzie zależało od Janusza Daszczyńskiego i jego zespołu. www.expo2010.com.pl

Gdańszczanin Janusz Daszczyński został szefem oddziału zagranicznego Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych z siedzibą w Szanghaju. W praktyce oznacza to, że będzie odpowiedzialny z organizację polskiej części Wystawy Światowej EXPO 2010 w Chinach.Janusz Daszczyński
Janusz Daszczyński
Janusz Daszczyński jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Pierwszą pracę zawodową podjął w regionalnym ośrodku Telewizji Polskiej w Gdańsku. W latach 1990-92 był dyrektorem - redaktorem naczelnym TV Gdańsk. Następnie pełnił funkcje: zastępcy dyrektora programu satelitarnego TV POLONIA i dyrektora generalnego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W latach 1994-98 był wiceprezesem zarządu Telewizji Polskiej SA, odpowiedzialnym m.in. za politykę programową anten ogólnopolskich i działalność Biura Reklamy TVP.

Przez ponad jedenaście lat pełnił funkcję dyrektora Biura Public Relations oraz Biura Marketingu Grupy Ergo Hestia. Jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy w Brukseli. Prywatnie mąż Beaty Dunajewskiej, odpowiedzialnej m.in. za działania PR Opery Bałtyckiej w Gdańsku, oraz wuj znanego dziennikarza Gazety Wyborczej, Romana Daszczyńskiego.

Decyzja o wyborze Janusza Daszczyńskiego na dyrektora oddziału PAIZ w Chinach zapadła dzisiaj. Czasu na dopracowanie szczegółów polskiej wystawy nowemu szefowi pozostało zatem niewiele. Wystawa EXPO 2010 odbędzie się bowiem już 1 maja i potrwa do 1 października 2010. Tym razem jej hasło przewodnie brzmi: "Lepsze miasto, lepsze życie".

Organizatory zapowiadają, że EXPO w Szanghaju będzie największą i najbardziej spektakularną wystawą światową w historii. Udział w wystawie zadeklarowało blisko 200 krajów z całego świata.

Organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby 70 milionów zwiedzających, wśród których ok. 95 proc. będą stanowili Chińczycy, natomiast resztę, czyli zaledwie 5 proc. - goście ze świata.
Najwięcej obcokrajowców przyjedzie z Japonii i Korei, a w dalszej kolejności z Azji południowo-wschodniej, Ameryki Północnej, Europy oraz Australii i Oceanii. Tereny wystawowe EXPO mieszczą się na obszarze dawnej dzielnicy stoczniowej, w pobliżu najnowszej i najprężniej rozwijającej się dzielnicy Pudong - centrum biznesowego Szanghaju.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (31)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.