Wiele atrakcji czeka na gości Politechniki Gdańskiej w ciągu nadchodzącego weekendu.
Od czwartku do niedzieli Trójmiastem rządzi nauka. Niemal na każdej uczelni organizowane są pokazy i wykłady ze wszystkich dziedzin nauki. Na miłośników wiedzy czeka blisko 800 atrakcji.
Czy wybierasz się na VIII Bałtycki Festiwal Nauki?
- Jeśli czegoś nie rozumiesz, to naturalne, że się tego boisz i w konsekwencji unikasz tego, jak możesz. Chcemy młodym ludziom przybliżać dziedziny nauki w ciekawy, przystępny sposób - mówi dr hab. inż. Ryszard Barczyński, wykładowca na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG, jeden z koordynatorów BFN.
Ideą festiwalu jest popularyzacja niemal wszystkich dziedzin nauki poprzez zabawę, doświadczenia i przede wszystkim osobiste uczestnictwo w wielu eksperymentach. Przez cztery dni bramy niemal wszystkich uczelni w Trójmieście i okolicach stoją otworem. Zajrzeć można do laboratoriów fizycznych i chemicznych, w których studenci i wykładowcy przeprowadzają rozmaite doświadczenia.
W czwartek na samej tylko Politechnice Gdańskiej można było wznieść się w powietrze za pomocą pięciu tysięcy balonów napełnionych helem, zobaczyć lewitujące przedmioty czy zobaczyć, jak powstaje piorun. To jednak nie wszystko, na Politechnice przez cztery dni do wyboru jest blisko 180 atrakcji, a podczas całego festiwalu - 800.
Podczas festiwalu będzie można też m.in. nauczyć się odróżniać autentyczną biżuterię od tandetnej, zgłębić tajniki trzęsienia ziemi, przyjrzeć się "kretowi" - maszynie, która zbierała próbki z Księżyca; skonstruować kometę, robota, zobaczyć, jak powstaje piorun, prześledzić przepływ krwi w swoim ciele, wyizolować DNA, sprawdzić, jak wygląda plazma mikrofalowa i wiele innych.
Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny. Bałtycki Festiwal Nauki potrwa do 30 maja.
Sprawdź, gdzie i o której godzinie odbywają się najciekawsze imprezy w ramach VIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki