Fakty i opinie

stat

Gdy zaczyna się lipiec, zaczyna się Open'er

Najnowszy artukuł na ten temat

Open'er 2010: zwyciężyła szczerość i prostota

Festiwal w Babich Dołach to największa muzyczna impreza w naszym kraju i jedna z największych i najlepszych w Europie - w styczniu dostała nagrodę European Festival Awards.
Festiwal w Babich Dołach to największa muzyczna impreza w naszym kraju i jedna z największych i najlepszych w Europie - w styczniu dostała nagrodę European Festival Awards. fot. Łukasz Unterschuetz / trojmiasto.pl

Rusza Open'er, największe trójmiejskie i ogólnopolskie święto muzyki. O godz. 16 otworzą się bramy na teren festiwalu, ale na pole namiotowe fani zjeżdżali już wczoraj.Miłośnicy muzyki zjeżdżali na lotnisko w Babich Dołach już w środę.
Miłośnicy muzyki zjeżdżali na lotnisko w Babich Dołach już w środę. fot. Łukasz Unterschuetz/trojmiasto.pl
Mapka terenu festiwalu.
Mapka terenu festiwalu.
Organizatorzy zakładają, że każdego dnia 75-hektarowy teren festiwalu odwiedzi 60 tys. osób. Podczas trwającej cztery dni imprezy na siedmiu scenach wystąpi ponad 100 wykonawców. Oprócz muzycznych gwiazd, takich jak Pearl Jam, Massive Attack, Skunk Anansie czy Pavement, wystąpi wielu mniej znanych artystów. W ostatniej chwili okazało się, że ze względów zdrowotnych swój występ odwołała Ellie Goulding (zamiast niej zagra zespół BiFF).

Pierwsze koncerty na festiwalu rozpoczną się dziś o godz. 16:30, a ostatnie zakończą się w nocy z niedzieli na poniedziałek.

W tym roku miejscami zamieniły się Scena NamiotowaScena Muzyki World. Ta ostatnia podczas poprzednich edycji znajdowała się na końcu terenu festiwalu, teraz umieszczono ją pośrodku.

Na polu festiwalowym będzie można obejrzeć filmy muzyczne, skorzystać z dwóch miasteczek festiwalowych i odwiedzić punkty informacyjne organizacji pozarządowych.

Dojazd i powrót

Festiwalowiczów na imprezę będą dowozić bezpłatne autobusy, kursujące wahadłowo od Dworca Głównego w Gdyni na Lotnisko Gdynia-Kosakowo. Ruszają w czwartek o godz. 10. Do godz. 15 będą jeździć co pół godziny, a po godz. 15 - co 10 minut. Warunkiem wejścia do autobusu jest okazanie biletu festiwalowego na dany dzień, karnetu festiwalowego lub założonej opaski. Na teren festiwalu można również dojechać autobusem miejskim linii 109 i 209.

W czasie festiwalu wzmożony zostanie ruch pociągów SKM na trasie Gdańsk - Wejherowo. Od północy pociągi będą kursować co 10-15 minut. Na terenie festiwalu i w specjalnej kasie SKM będzie można kupić karnety SKM za 12 zł. Po wymianie tego karnetu na kolejną opaskę, będzie ona pełnić rolę biletu na pociąg od 1 lipca od 8 rano do 5 lipca do 8 rano.

Parking na festiwalu

Posiadacze karnetów z polem namiotowym wjeżdżają na festiwal od jego wschodniej strony, czyli od ul. Zielonej zobacz na mapie Gdyni. Osoby, które nie śpią na terenie festiwalu, wjeżdżają na teren Open'era od ul. Wiejskiej na Pogórzu. Cennik: motocykle - 10 zł, samochody osobowe - 20 zł, busy - 40 zł.

Wymiana biletów na opaski

Wymiana opasek następuje w punktach wymiany, z których część znajduje się przed budynkiem dworca w Gdyni, a część przed wejściem na teren festiwalu w Babich Dołach.

Bilety elektroniczne i karnety z polem namiotowym będą wymieniane tylko na terenie festiwalu w Babich Dołach

Środki płatności

Na terenie festiwalu można płacić wyłącznie bonami (jeden kosztuje 3 zł). Można także płacić kartą Alter kArt - po wpłaceniu odpowiedniej kwoty (maks. 500 zł), można korzystać z niej do momentu wyczerpania środków.

Na teren festiwalu nie wolno wnosić aparatów cyfrowych o matrycy większej niż 5 Mpix, lustrzanek małoobrazkowych, lustrzanek cyfrowych, aparatów średnio- i wielkoformatowych, parasolek ze spiczastym zakończeniem, niebezpiecznych przedmiotów (noży, ostrych narzędzi, gazu, broni, znaczników laserowych etc.), alkoholu, narkotyków etc.

Wszystko o Open'erze w naszym specjalnym serwisie festiwalowym, także tutaj relacje na żywo z festiwalu - Heineken Open'er Festival 2010

Opinie (326) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.