Fakty i opinie

Gdynia: 3 mln zł na przebudowę ulicy na Wzgórzu

Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: będzie więcej miejsca dla pieszych na Wzgórzu

Gdynia chce w przyszłym roku wykonać przebudowę ul. Biskupa Dominika na Wzgórzu. Chodzi o odcinek na wysokości budynków 23-47. Inwestycja obejmie m.in. przebudowę jezdni, chodnika, a także najbardziej oczekiwaną przez mieszkańców budowę miejsc parkingowych.Czy często parkujesz na chodniku?

tak, niemal codziennie 27%
zdarza mi się 38%
nie, szukam innych miejsc postojowych 35%
zakończona Łącznie głosów: 576
Problem braku miejsc parkingowych na Wzgórzu św. Maksymiliana znany jest urzędnikom od dawna. Aut przybywa, a kierowcy parkują na chodnikach, nierzadko łamiąc przepisy. Stąd częsta obecność na ulicach dzielnicy strażników miejskich, nerwowe reakcje kierowców i trudności w poruszaniu się pieszych.

Na rozszerzenie strefy płatnego parkowania nie ma zgody części mieszkańców. Dodatkowo urzędnicy starają się odpowiadać na inne potrzeby mieszkańców, likwidując w przeszłości znaki zabraniające parkowania po lewej stronie ul. Biskupa Dominika. Tyle że nikt nie ukrywa, że to rozwiązania doraźne.

Zapowiedzi w zeszłym rokuW czerwcu 2018 roku padały zapowiedzi, że do końca bieżącego roku sytuacja diametralnie się zmieni. Za blisko 80 tys. zł wybrano wykonawcę dokumentacji projektowej. Według ówczesnego harmonogramu inwestycja budowlana powinna się już kończyć, o czym przypominają czytelnicy.

- Niestety rok się kończy, a na mojej ulicy nie widać nawet przygotowań do remontu. Czy nowe miejsca w ogóle powstaną? - pyta pan Artur.

ZDiZ w Gdyni: przebudowa Bp Dominika za 3 mln złPrzedstawiciele Zarządu Dróg i Zieleni odpowiadają, że nie zapomnieli o przebudowie ul. Bp Dominika.

- ZDiZ planuje wykonanie tej inwestycji i zawnioskował o przyznanie odpowiedniego finansowania w projekcie przyszłorocznego budżetu. Oznacza to, że inwestycja nie rozpocznie się w tym roku. Jednakże gdyński ZDiZ wykonał już dokumentację projektową oraz posiada odpowiednie pozwolenia na budowę - odpowiada Wojciech Folejewski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
Koszt realizacji tego zadania oszacowano na kwotę prawie 3 mln złotych. Cała inwestycja obejmie m.in. przebudowę jezdni z elementami uspokojenia ruchu oraz budowę nowego chodnika.

- Prace zawierają także budowę miejsc postojowych oraz zagospodarowanie terenu - dodaje Wojciech Folejewski.

Mieszkania na Wzgórzu: sprzedaż i wynajem

Mieszkanie w centrum Gdyni
1 700 zł
Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana
Mieszkanie 2-pokojowe wynajem długoterminowy (po generalnym remoncie)
2 500 zł
Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana
APARTAMENT ZE SPEKTAKULARNYM WIDOKIEM NA MORZE
4 000 zł
Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana