Fakty i opinie

stat

Gdynia: Płk. Dąbka jest jak ser

interwencja trojmiasto.pl
Ul. Dąbka wymaga pilnej naprawy - przekonuje nasz czytelnik. - Nie jest tak źle - uspokaja ZDiZ.
Ul. Dąbka wymaga pilnej naprawy - przekonuje nasz czytelnik. - Nie jest tak źle - uspokaja ZDiZ. czytelnik trojmiasto.pl

Na ulicy Płk. Dąbka w Gdyni są takie dziury, że można stracić zawieszenie samochodu - skarży się pan Damian, nasz czytelnik. Zarząd Dróg i Zieleni przekonuje: - Nie jest tak źle. Łatamy ubytki, a wkrótce wymieniać będziemy nawierzchnię.- Na ulicy Płk. Stanisława Dąbka zobacz na mapie Gdyni w Gdyni po ziemie pojawiły się głębokie dziury, na których bardzo łatwo połamać felgę lub uszkodzić zawieszenie samochodu - alarmuje pan Damian z Gdyni. - Dwa tygodnie temu wymalowano na jezdni nowe pasy, ale dziury jak były, tak są i powiększają się z każdym deszczem.

Problem dziur na ul. Dąbka dotyczy przede wszystkim odcinka ulicy od ul. Rzymowskiego zobacz na mapie Gdyni w stronę skrzyżowania z ul. Czernickiego zobacz na mapie Gdyni.

Skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg i Zieleni w Gdyni, który odpowiada za utrzymanie stanu miejskich ulic w należytym stanie.

- Ulica Płk. Dąbka łatana jest na bieżąco. Nawet w ubiegłym tygodniu tam interweniowaliśmy i zapewniam, że aż takich dziur tam nie ma - stara się uspokajać Bogusław Moniuszko z ZDiZ. - To jednak bardzo uczęszczany odcinek i faktycznie trzeba go remontować coraz częściej. W tym roku planowany jest remont tej ulicy na odcinku od ul. Sikorskiego do Czernickiego. Położona zostanie nowa nawierzchnia. Kiedy? Prawdopodobnie zrobimy to po sezonie letnim.

ZDiZ w Gdyni przyjmuje zgłoszenia od mieszkańców, którzy są zaniepokojeni stanem dróg w ich okolicy. Można zadzwonić, przesłać e-mail lub list.

- Po otrzymaniu takiego zgłoszenia jedziemy w teren i sprawdzamy, jak to rzeczywiście wygląda. Jeśli interwencja jest uzasadniona, to reagujemy. Wiadomo, nie mamy aż tylu wykonawców, żeby robili wszystko naraz. Niektóre z interwencji wciąga się na listę i realizuje po jakimś czasie - tłumaczy Bogusław Moniuszko.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (110)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.