Fakty i opinie

Gdynia: dawne Centrum Gemini do rozbiórki

Najnowszy artukuł na ten temat

Gdyński Waterfront będzie się rozbudowywał

Firma Vastint - inwestor, który planuje zabudować nadmorską część Gdyni - złożyła wniosek o wyburzenie centrum Waterfront zobacz na mapie Gdyni, czyli dawnego Centrum Gemini. Jeśli urzędnicy nie będą mieli uwag, prace rozbiórkowe ruszą jeszcze w tym roku. W tym miejscu powstaną znacznie wyższe budynki.Czy okolice Waterfrontu powinny być gęściej zabudowane?

tak, zbyt dużo tam przestrzeni 13%
tak, ale powinno być tam więcej restauracji i miejsc ogólnodostępnych 44%
nie, teraz jest fajnie 43%
zakończona Łącznie głosów: 5357
Zburzenie kompleksu, który przed laty miał być sercem śródmieścia Gdyni, to nie tylko ponowna zabudowa w tym samym miejscu, ale też kilka dodatkowych nieruchomości, które powstaną na terenie o powierzchni 5 ha.

Kino, hotel, biura i mieszkaniaPrzy ulicach Waszyngtona i Hryniewickiegozobacz na mapie Gdyni będą kolejne budynki mieszkalne, biurowce i lokale usługowe w ich parterach. Bliżej al. Jana Pawła II zobacz na mapie Gdyni zaplanowano natomiast hotel, powierzchnie konferencyjne, SPA oraz obiekty użyteczności publicznej, w tym kino wielosalowe.

Kto poradził sobie w "starym" Gemini, dostanie szansę w nowymDotychczasowi najemcy boją się jednak, że po wyburzeniach będą musieli szukać nowej lokalizacji. Władze spółki przekonują, że tak nie będzie.

- Dla obecnych najemców centrum na pewno miejsca w nowym kompleksie nie zabraknie - zapewnia Janusz Tybuszewski z firmy Vastint, odpowiedzialny za realizację projektu Gdynia Waterfront.
Nie będzie za to naziemnego parkingu, bo samochody mają być schowane pod ziemią. Na powierzchni planowane są za to pasaże oraz skwer, który ma być miejscem do spacerów. Budynki będą miały powierzchnię ok. 75 tys. m kw.Wniosek o wyburzenie został już złożony w gdyńskim magistracie i jest rozpatrywany przez urzędników. Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy prace będą mogły się zacząć, bo zależy to m.in. od tego, czy trzeba będzie spełnić dodatkowe formalności. Nawet jeśli jednak wszystko będzie w porządku, wyburzenia nie powinny zacząć się wcześniej niż jesienią - po sezonie letnim.

Opinie (374) 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.