Fakty i opinie

Gdynia: jak skończyć z samowolą parkingową?

artykuł czytelnika
Najnowszy artukuł na ten temat

Straż Miejska walczy z COVID-19, a kierowcy rozjeżdżają Śródmieście

Mieszkaniec Gdyni wystosował list otwarty do prezydenta Wojciecha Szczurka. Prosi o zwrócenie uwagi na eskalującą w mieście samowolę parkingową. Publikujemy list w całości.Jak pozbyć się parkujących wszędzie samochodów?

ostro karać mandatami i wywozić lawetami auta parkujących niezgodnie z przepisami 62%
pouczać, restrykcje niewiele pomogą 1%
inwestować w rozwój komunikacji publicznej 4%
zbudować jeszcze więcej parkingów 33%
zakończona Łącznie głosów: 1321
Jako mieszkaniec naszego pięknego miasta Gdyni, proszę Pana [prezydenta Wojciecha Szczurka - red.] o wszczęcie działań w sprawie dosłownego rozjeżdżania naszych chodników, trawników, placów przez parkujące wszędzie auta. Ostatni słoneczny weekend pokazał, że miasto nie jest przygotowane na "najazd" aut.

Kierowcy nic sobie nie robią z znaków zakazu, parkują dosłownie wszędzie. Mamy pięknie wyremontowane chodniki, place wyłożone kostką - to wszystko obróci się niedługo w dziurawy i wyboisty niebyt, gdyż służby miejskie (w tym i nasza straż miejska) wydaje się nie robić za wiele w temacie poprawy tej sytuacji.

Pamiętam piękne trawniki, które teraz zamieniły się w błoto z koleinami, chodniki, które były proste (nikt nie projektował ich na ruch aut). Kamienna Góra, a w zasadzie chodniki ją okalające, też zamieniają się w parkingi.

Dzieci dorastają w przekonaniu, że normalne jest omijanie auta na chodniku

Nie wspomnę już o dzielnicach - sam mieszkam na Grabówku i pamiętam jeszcze zieleń, która promieniała wzdłuż ul. Morskiej, w miejscu gdzie ciągną się pawilony. Teraz jest tam parking i idąc z moją 3-letnią córką na spacer chodnikiem muszę ustępować miejsca autom. Tak autom - bo dochodzi tam nawet do sytuacji, kiedy auta czekają, tak samo, jak piesi, na zielone światło na przejściu, stojąc na chodniku!

Zobacz naszą galerię: Łosie na drodze.

Moja córka i syn są mali, ale dorastają w przeświadczeniu, że normalnym jest omijanie auta parkującego w poprzek chodnika ulicą! Nie chcę, aby tak było.

Pouczenia straży miejskiej nie działają

Do centrum można dojechać komunikacją miejską, SKM - śmiem twierdzić, że gdyby działania policji nie kończyły się umorzeniami, a straży miejskiej nic nie znaczącą naklejką na szybie, czyli pouczeniem, to może leniwy Kowalski zastanowiłby się drugi raz, czy nie taniej jest przyjechać do centrum ZKM?

Proszę tylko, Panie Prezydencie, o pomyślenie choć przez chwilę o tej sprawie, o przejście się w pogodny dzień na spacer ul. Świętojańską i skręcenie w jakąkolwiek boczną uliczkę.
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (230) 7 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.