Fakty i opinie

stat

Gdynia: kto może parkować przy Urzędzie Skarbowym?

Parkowanie przy Urzędzie Skarbowym w Gdyni okazuje się być zarzewiem konfliktu mieszkańców z urzędnikami.
Parkowanie przy Urzędzie Skarbowym w Gdyni okazuje się być zarzewiem konfliktu mieszkańców z urzędnikami. fot. Trojmiasto.pl

Mieszkańcy bloków przy ul. Wójta Radtkego zobacz na mapie Gdyni w Gdyni mają problem z parkowaniem. O zawłaszczenie miejsc parkingowych oskarżają pracowników I Urzędu Skarbowego, choć parkują oni głównie na swoim terenie.Miewasz problemy ze znalezieniem miejsca pod urzędami?

tak, często 84%
owszem, ale sporadycznie 8%
nie, nie mam z tym kłopotów 8%
zakończona Łącznie głosów: 917
W sprawie kłopotów z parkowaniem przy Wójta Radtkego zobacz na mapie Gdyni zgłosili się do nas mieszkańcy okolicznych bloków. Konflikt związany ze zbyt małą liczbą miejsc w okolicy trwa od dłuższego czasu. Winą obarczają pracowników zlokalizowanego obok Urzędu Skarbowego. Zarzucają im arogancję i złośliwość.

Rysowanie karoserii, zastawianie wyjazduNa miejscu coraz częściej dochodzi nawet do aktów wandalizmu i awantur.

- Parkując samochody, mamy później trudności z wyjazdem, bo pracownicy Urzędu Skarbowego blokują złośliwie nasze auta. Gdy próbujemy interweniować w budynku US, bywamy traktowani jak intruzi. Przyjeżdża straż miejska, dochodzi do rozmów, z których nic nie wynika. Nie wiemy do końca, do kogo należy teren i czy takie zachowanie jest uzasadnione. Nikt nie chce nam tego jasno wyjaśnić - mówi pani Katarzyna.
Dyrekcja Urzędu Skarbowego odpowiada, że 133 pracowników US ma do dyspozycji 48 miejsc obok oraz trzy wynajmowane nieopodal - na terenie przy ul. Wendy 15.

Miejsca z blokadami na terenie Izby Administracyjnej w GdańskuWszystkie posiadają blokady, które zostały zakupione z prywatnych środków osób pracujących w skarbówce. Co istotne, znajdują się na działkach, których właścicielem jest Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku. Miejsc postojowych - jak tłumaczy dyrekcja - i tak jest za mało.

- Z powodu ograniczonej liczby miejsc parkingowych, nie wszyscy pracownicy mają możliwość korzystania z parkingu - mówi Wioleta Gawlińska, naczelnik I Urzędu Skarbowego w Gdyni.
Dodaje, że niejednokrotnie niszczono blokady parkingowe. Były wyłamywane, a kłódki zapychane. Naczelnik podkreśla, że zdarzało się w przeszłości, że samochody prywatne stały na miejscach pracowników urzędu nawet przez kilka tygodni.

graf. Trojmiasto.pl
Mieszkańcy kontrują, że wielokrotnie widzieli, jak miejsca z blokadami były zajmowane poza godzinami pracy urzędu - w weekendy lub święta.

Pomysł szlabanu nie zyskał akceptacjiW sprawie rozwiązania problemu odbywały się rozmowy. Jednym z proponowanych rozwiązań był szlaban, który pozwalałby wjeżdżać pracownikom i mieszkańcom parkującym pod blokiem na miejscach bez blokad, ograniczając dostęp innym kierowcom szukającym darmowych miejsc.

Na ogrodzeniu pojawiają się kartki.
Na ogrodzeniu pojawiają się kartki. fot. Trojmiasto.pl
- Na jednym ze spotkań powstał pomysł montażu szlabanu na drodze dojazdowej do budynku mieszkalnego przy ul. Wójta Radtkego, która prowadzi przez teren urzędu. Utrudnieniem dla realizacji tego pomysłu jest fakt, iż droga dojazdowa jest drogą wewnętrzną i stanowi jedyną możliwość dojazdu służb ratunkowych. Ponadto wspólnota nie przystała na pomysł w partycypacji środków na zakup i montaż szlabanu wraz z pilotami dostępu - wyjaśnia naczelnik.
Na razie nie wiadomo jak dalej będzie rozwijała się sytuacja. Na tyłach budynku pojawiły się kartki informujące o zakazie parkowania w godzinach pracy urzędu. Oprócz tego są podejmowane inne próby.

- Komunikaty, który były wkładane za wycieraczki samochodów, pojawiają się co jakiś czas. W szczególności po incydentach zastawiania aut pracowników - wskazuje naczelnik.

Opinie (332) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.