Fakty i opinie

stat

Gdynia: ławki ograniczyły samowolę parkingową na Abrahama

Najnowszy artukuł na ten temat

Będą nowe strefy parkowania w Gdyni

Ławki, a wkrótce zieleń, zapobiegną rozjeżdżaniu chodnika i umożliwią swobodne przejście pieszym.
Ławki, a wkrótce zieleń, zapobiegną rozjeżdżaniu chodnika i umożliwią swobodne przejście pieszym. fot. UM Gdynia

Znaki obligujące do parkowania równoległego na początku ul. Abrahama w Gdyni okazały się nieskuteczne. Kierowcy notorycznie parkowali skośnie, zastawiając przy tym chodnik. Od kilkunastu dni nie jest to możliwe, bo wjazd uniemożliwiają ławki, obok których wkrótce pojawi się zieleń.Popierasz ograniczanie parkowania w śródmieściu Gdyni?

zdecydowanie, zwłaszcza, jeśli zyskują piesi 52%
zależy od konkretnej sytuacji 17%
nie, miejsc postojowych powinno przybywać 31%
zakończona Łącznie głosów: 1715
Początkowy odcinek ul. Abrahama pomiędzy Starowiejską zobacz na mapie Gdyni10 Lutego zobacz na mapie Gdyni był remontowany wiosną tego roku. Po zakończeniu prac zmieniły się zasady parkowania - nakazujące m.in. po lewej stronie parkowanie równoległe na ulicy. Wcześniej kierowcy potrafili zastawić nawet przejście dla pieszych, przy biernej postawie strażników miejskich.

Czytaj też: Zablokowali przejście, ale mandatu nie dostali

Znaki sobie, kierowcy sobie

Parkowanie na przejściu ukrócił montaż stojaków rowerowych. Resztę miały rozwiązać znaki nakazujące parkowanie po lewej stronie wzdłuż budynków 1-3 na jezdni zobacz na mapie Gdyni. Mimo oznaczeń, kierowcy zastawiali chodnik, parkując skośnie.

Do niedawna kierowcy parkowali notorycznie skośnie, mimo, że znaki nakazywały inne ustawienie samochodu. Na proceder przestali reagować nawet strażnicy miejscy.
Do niedawna kierowcy parkowali notorycznie skośnie, mimo, że znaki nakazywały inne ustawienie samochodu. Na proceder przestali reagować nawet strażnicy miejscy. fot. Trojmiasto.pl
Strażnicy miejscy początkowo próbowali interweniować, ale skala problemu okazała się na tyle duża, że urzędnicy postanowili nieprawidłowe parkowanie uniemożliwić poprzez nową aranżację przestrzeni.

Radykalne rozwiązanie

Już w czerwcu zdecydowano, że na zastawianym fragmencie chodnika pojawią się ławki i zostaną zasadzone krzewy i drzewa.

- Czekaliśmy do teraz, bo jesień to czas na sadzenie drzew. Dotarły do nas protesty przeciw ograniczeniu parkowania, ale z drugiej strony pomysł zazielenia też wyszedł od mieszkańców, przypominających, że przed laty ten fragment ulicy był zadrzewiony - mówi Paweł Kimel z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
Ławki już są, zieleń ma się pojawić w najbliższych dniach. W pełnej krasie teren będzie można ocenić wiosną, ale korzyści dla pieszych są już teraz - mogą chodzić swobodnie po chodniku.

Koszt nowej aranżacji fragmentu ulicy to 28 tys. zł.

Czytaj też o siedziskach na Starowiejskiej

Nieprawidłowo zaparkowany samochód. Film z marca 2016 roku.

Opinie (258) 9 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.