Fakty i opinie

Gdynia odmaluje pasy na drogach

Najnowszy artukuł na ten temat

Będą światła na przejściu przy kościele na Zaspie

Część kierowców nie wie, czy obowiązują strzałki białe czy żółte ,czy może to tylko nie do końca usunięta pozostałość po poprzedniej organizacji ruchu.
Część kierowców nie wie, czy obowiązują strzałki białe czy żółte ,czy może to tylko nie do końca usunięta pozostałość po poprzedniej organizacji ruchu. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

- Dwa sygnalizatory nad jednym pasem przy skrzyżowaniu ul. Wielkopolskiej i Drogi Gdyńskiej zobacz na mapie Gdyni to świetny pomysł, ale starte po zimie pasy mylą część kierowców, wprowadzają zamieszanie oraz powodują nerwowe sytuacje - mówi nasz czytelnik, pan Bartłomiej. Urzędnicy zapowiadają poprawę oznakowania, jak tylko skończą się przymrozki.Co robisz, gdy oznakowanie poziome i pionowe są różne?

stosuję się do znaków i świateł 51%
stosuję się do linii na jezdni 6%
jeżdżę tak, jak wszyscy 18%
jadę tak, żeby nikomu nie przeszkadzać 25%
zakończona Łącznie głosów: 514
Przypomnijmy:

  • Wcześniej jadący ul. Wielkopolską mogli jechać w lewo z lewego pasa i prosto ze środkowego oraz prawego.
  • Powodowało to jednak korki, zwłaszcza podczas porannego szczytu komunikacyjnego.
  • Zarządzający gdyńskimi drogami postanowili umożliwić skręt w lewo ze środkowego pasa.
  • Zachowano także możliwość jazdy prosto.
  • Sytuację kolizyjną, gdy jadący prosto będzie miał zielone, a skręcający w lewo czerwone, rozwiązuje dodatkowy sygnalizator.


Zarówno mieszkańcy, jak i urzędnicy z rozwiązania są zadowoleni. Po zimie zaczęły się jednak problemy.

- Część kierowców, zwłaszcza tych, którzy rzadko tędy jeżdżą, ma kłopoty na tym skrzyżowaniu, bo oznakowanie poziome nie zgadza się z sygnalizatorami. Część linii się wytarła, widać jakieś stare, żółte i na dobrą sprawę nie wiadomo, o co chodzi. Powoduje to nerwowe, ale też niebezpieczne sytuacje - zwraca uwagę pan Bartłomiej, mieszkaniec Małego Kacka. - Sam pomysł jest świetny, ale diabeł tkwi w szczegółach - dodaje.

Urzędnicy: czekamy na koniec przymrozkówUrzędnicy przekonują, że to tylko tymczasowa sytuacja, a oznakowanie poziome zostanie poprawione, jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne.

- Cały czas mamy poranne przymrozki, a to niestety nie pozwala na rozpoczęcie prac. Planujemy, że od 8 kwietnia rozpoczniemy odmalowanie pasów - mówi Agata Grzegorczyk, rzecznik gdyńskiego magistratu.

Opinie (174) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.