Fakty i opinie

stat

Gdynia ogranicza parkowanie na chodnikach

Słupki ograniczyły ostatnio parkowanie przy Wybickiego.
Słupki ograniczyły ostatnio parkowanie przy Wybickiego. fot. Trojmiasto.pl

W 2017 roku zostało zamontowanych 630 słupków i blisko 70 donic ograniczających postój samochodów na chodnikach w Gdyni. W najbliższych tygodniach mają pojawić się kolejne. Już w styczniu słupki staną przy ul. Batorego zobacz na mapie GdyniAbrahama zobacz na mapie Gdyni.Jak reagujesz na zaparkowany samochód blokujący chodnik?

bez emocji, rozumiem trudności w znajdowaniu miejsc przez kierowców

47%

dzwonię po straż miejską lub policję

9%

nerwowo, czasem mam nawet ochotę uszkodzić takie auto

44%
O batalii z nieprawidłowo parkującymi kierowcami w Gdyni pisaliśmy w 2017 roku niejednokrotnie. M.in. po naszej interwencji słupki ograniczyły samowolę kierowców wjeżdżających przez przejście dla pieszych i parkujących na placu przy gdyńskiej kolegiacie przy ul. Świętojańskiej zobacz na mapie Gdyni.

Zobacz też: Nielegalne parkowanie przy kolegiacie na Świętojańskiej w Gdyni

Nieprawidłowe parkowanie przy Akademii Morskiej i AMWProblem z nieprawidłowym parkowaniem dotyczy także dzielnic. Przykładem są notorycznie zastawione chodniki na ul. Morskiej w okolicach Akademii Morskiej. W kwietniu pisaliśmy o zastawionym kompleksie Akademii Marynarki Wojennej przy ul. Śmidowicza zobacz na mapie Gdyni, gdzie ćwiczą nurkowie. Z powodu zablokowanego wjazdu, w razie potrzeby na miejsce nie mogłaby dotrzeć np. karetka.

Gdyby nie słupki na ul. Armii Krajowej taki widok parkujących na chodniku samochodów mógłby stać się codziennością.
Gdyby nie słupki na ul. Armii Krajowej taki widok parkujących na chodniku samochodów mógłby stać się codziennością. fot. Trojmiasto.pl
Także wiosną okazało się, że na wyremontowanej w centrum ul. Armii Krajowej zobacz na mapie Gdyni trzeba koniecznie ustawić słupki i donice, bowiem kierowcy nie stosują się do znaków, a straż miejska nie nadąża z odholowywaniem pojazdów.

Z czasem okazało się, że trwałych ograniczeń w centrum musi pojawić się jeszcze więcej.

Blokady kół pod Teatrem MuzycznymSłupki pojawiły się chociażby przed Teatrem Muzycznym zobacz na mapie Gdyni po tym, jak w listopadzie tylko podczas jednego wieczoru strażnicy założyli 36 blokad na koła nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Ich użytkownicy zostawiali auta przed samym wejściem do budynku.

Tak podczas jednego z listopadowych spektakli wyglądał chodnik przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, choć parkowanie było tam zakazane.
Tak podczas jednego z listopadowych spektakli wyglądał chodnik przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, choć parkowanie było tam zakazane. fot. Facebook/Chodniki dla ludzi nie dla samochodów
Czytaj również: Straż miejska karze kierowców pod Teatrem Muzycznym

W ostatnich dniach kolejne zapory stanęły przy ul. Wybickiego zobacz na mapie Gdyni prowadzącej do podziemnego parkingu. Większość kierowców szukała bowiem miejsca na górze, a sam parking wciąż bywa szczelnie wypełniony tylko podczas okolicznościowych wydarzeń w Gdyńskim Centrum Filmowym, czy też spektakli teatralnych.

Urzędnicy z Zarządu Dróg i Zieleni informują, że w 2017 roku w całym mieście ustawiono 630 słupków i blisko 70 donic ograniczających samowolę parkingową. Dodatkowo, jak np. przy ul. Abrahama zobacz na mapie Gdyni, w niektórych miejscach pojawiły się zieleńce i ławki.

Zobacz: Ławki ograniczyły samowolę parkingową na Abrahama w Gdyni

Parkowanie w Gdyni na chodniku będzie coraz trudniejszePrzyznają jednocześnie, że trwałych zapór będzie przybywać.

- Kolejnych 60 słupków zostanie zamontowanych do końca stycznia przy ul. Batorego, w rejonie skrzyżowania z ul. Abrahama zobacz na mapie Gdyni oraz przy ul. Abrahama pomiędzy ulicami Żwirki i Wigury i Obrońców Wybrzeża zobacz na mapie Gdyni. Decyzje dotyczące montażu słupków zapadają na bieżąco - tłumaczy Bogusław Moniuszko z Zarządu Dróg i Zieleni.
Słupki ograniczają też parkowanie na całej długości Armii Krajowej, nawet przed samym wejściem do Teatru Muzycznego.
Słupki ograniczają też parkowanie na całej długości Armii Krajowej, nawet przed samym wejściem do Teatru Muzycznego. fot. Trojmiasto.pl
Czytaj również: Niebezpieczne parkowanie przed przejściem dla pieszych

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (275)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.