Kamienna Góra: w miejsce parkingu powstaną mieszkania

Miejski grunt, na którym znajduje się parking przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i SiemiradzkiegoMapka na Kamiennej Górze, zostanie wystawiony na sprzedaż. Gdynia może otrzymać nawet 20 mln zł za działkę, na której będzie można postawić budynki, w których znajdą się po cztery mieszkania.Czy Gdynia powinna sprzedawać tę działkę?

Zobacz wyniki (2749)
Parking na Kamiennej Górze cieszy się sporym zainteresowaniem zmotoryzowanych. W dni powszednie rano można znaleźć na nim miejsce, podczas gdy na wąskich uliczkach dzielnicy objętej płatnym parkowaniem już ich nie ma. W weekendy zostawiają tu swoje auta spacerowicze.

Parking na miejskiej działce jest darmowy. Ale już niedługo. Miasto przygotowuje się do sprzedaży działki o powierzchni 4995 m kw. Nabywca będzie mógł ją zabudować.

Był parking, będą mieszkania- Docelowe przeznaczenie gruntu zostało określone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Kamiennej Góry. Zgodnie z zapisami nieruchomość znajduje się w strefie planistycznej przeznaczonej na zabudowę jednorodzinną wolnostojącą i wielorodzinną w budynkach zawierających do czterech mieszkań - informuje Agata Grzegorczyk, rzecznik gdyńskiego Urzędu Miasta.
Choć przetargu na ten teren jeszcze nie ogłoszono, zainteresowani kupnem już dopytują o jego warunki i termin. Nic dziwnego, grunty na Kamiennej Górze to łakomy kąsek. Zwłaszcza niezabudowane, bo jest to obszar pod nadzorem konserwatora zabytków, więc wszelkie przebudowy istniejących budynków są obwarowane ścisłymi wytycznymi.

Niemal trzy lata temu Gdynia sprzedała sąsiednią działkę przy ul. Siemiradzkiego 1. Grunt o powierzchni 470 m kw. został sprzedany za 1 mln 260 tys. zł netto, co oznacza, że metr kwadratowy był w tym miejscu wart 2 tys. 680 zł netto.

Gdynia może więc sporo zarobić na sprzedaży tej nieruchomości.

- Cena 1 m kw. gruntu w tej lokalizacji to ok. 2-4 tys. zł, więc przewidywana cena wywoławcza nieruchomości będzie się kształtowała w przedziale 10-20 mln zł. Cena wywoławcza zostanie ustalona w oparciu o operat szacunkowy, sporządzony przez uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego - mówi Agata Grzegorczyk.

Będą dodatkowe miejsca parkingowe na Kamiennej GórzeObecny parking najczęściej jest zajęty do ostatniego miejsca, więc jego brak nie pozostanie bez wpływu na sytuację zmotoryzowanych.

- Gdzie podzieją się te wszystkie samochody po sprzedaży działki i wybudowaniu tam mieszkań, zapewne z podziemnymi garażami? Jeszcze bardziej zwiększy się problem nielegalnego parkowania na Kamiennej Górze, nad którym i tak już dawno nikt nie panuje - zauważa pan Tomasz, czytelnik Trojmiasto.pl.
Urzędnicy odpowiadają, że będą analizować, czy i gdzie da się wyznaczyć dodatkowe miejsca parkingowe w okolicy.

Kilka miejsc już zostało wytypowanych. Dodatkowe miejsca pojawią się m.in. na ul. Siemiradzkiego. W planie jest także zwiększenie liczby miejsc parkingowych przy ul. Sienkiewicza, ale tylko pod warunkiem, że ustanowiony zostanie tam ruch jednokierunkowy, który właśnie jest uzgadniany z radnymi dzielnicy.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (457)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane