Fakty i opinie

stat

Gdynia: parkingi poza centrum, ale blisko SKM

Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: pierwsza wygrana mieszkańców w "wojnie o słupki"

graf. Trojmiasto.pl

Sierpniowe weekendowe imprezy w Gdyni spowodowały zamieszanie parkingowe w centrum. Tymczasem samochód można zostawiać także w oddaleniu od ścisłego centrum, ale blisko przystanków SKM i ZKM na darmowych parkingach, skąd można dotrzeć do Śródmieścia komunikacją.Parking na pl. Dworcowym w Chyloni zobacz na mapie GdyniNiebawem ma ruszyć budowa węzła integracyjnego Chylonia. Do rozpoczęcia prac pozostało jednak sporo czasu. Parkowanie w tym miejscu pozwala na łatwą przesiadkę do SKM lub ZKM bez konieczności wjeżdżania i szukania miejsc w centrum. W weekend nie powinno być problemu ze znalezieniem miejsca.

Parking przy SKM Grabówek zobacz na mapie GdyniW dni powszednie miejsca zajmują tam pracownicy Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej i kierowcy trolejbusów, a także zatrudnieni w Zarządzie Komunikacji Miejskiej, ale w weekendy miejsc przybywa. Parking znajduje się praktycznie pod samą stacją SKM Grabówek. Niedaleko stąd także do ul. Morskiej, skąd w połączeniach do centrum Gdyni można przebierać.

Parking przy SKM Leszczynki zobacz na mapie GdyniMiejsca postojowe w tygodniu są zajmowane m.in. przez klientów Biedronki i okolicznych punktów handlowych. W weekendy na zniszczonej co prawda nawierzchni powinno znaleźć się miejsce dla chętnych. A stamtąd już niedaleko do stacji SKM i pociągu, którym można dojechać do centrum Gdyni.

Parking przy SKM Redłowo zobacz na mapie GdyniW tygodniu bywa tam trudno znaleźć miejsce, bo używa go wielu pracowników pobliskich biurowców i tych, którzy dojeżdżają do Gdańska SKM. Ale gdy są wakacje, jest tam luźniej, a w weekendy nawet pusto. Obok jest stacja SKM oraz przystanek, skąd trolejbusy i autobusy jadą do centrum.

Parking przy SKM Orłowo zobacz na mapie GdyniChodzi o parking przy galerii Klif, który jest bezpłatny i bywa dobrą alternatywą w stosunku do szukania miejsca nad morzem. Można tu zostawić samochód i skierować się w stronę molo albo do kolejki SKM. Można też przy okazji wpaść na zakupy, o ile trafimy na niedzielę handlową.