Fakty i opinie

stat

Gdynia ponownie nagrodzi rowerzystów

W zeszłym roku uczestnicy konkursu przejechali na rowerach niemal 1,5 mln kilometrów.
W zeszłym roku uczestnicy konkursu przejechali na rowerach niemal 1,5 mln kilometrów. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Kanapki, owoce, a dla niektórych także nagrody warte po kilkaset złotych - to oferta dla pracujących w Gdyni, którzy dojadą do swoich firm na rowerach. Już można rejestrować się w konkursie, który oficjalnie ruszy na początku marca i potrwa niemal do listopada.Dojeżdżasz do pracy rowerem?

tak, regularnie 27%
tak, co jakiś czas 13%
tylko gdy jest dobra pogoda 13%
nie, ale planuję 10%
nie i nie planuję 37%
zakończona Łącznie głosów: 812
W zeszłym roku uczestniczący w konkursie "Do pracy jadę rowerem" przejechali niemal 1,5 mln kilometrów. Udział w nim wzięło 2 tys. 653 pracowników z 354 firm. Wydano im 12 tys. śniadań rowerowych, a gdy się skończyły i pogoda się popsuła, najbardziej wytrwali otrzymywali rowerowe gadżety - m.in. dzwonki, kubki, talerze i miseczki z rowerowymi motywami. W tym roku ma być podobnie.

- Konkurs jest adresowany do pracowników firm, które mają siedzibę lub oddział w Gdyni. Jak co roku przygotowujemy nagrody indywidualne dla aktywnych uczestników. Będziemy też rozdawać później atrybuty rowerowe, ale na razie to niespodzianka - mówi Alicja Pawłowska z Samodzielnego Referatu Projektów Unijnych i Zarządzania Mobilnością Urzędu Miasta Gdyni.
Firmy już można rejestrować na stronie konkursu. Dojazdy do pracy będą liczone od 2 marca. Do 25 października w konkursowym systemie naliczane będą przejazdy i kilometry, które wyłonią najbardziej "rowerowe" firmy w mieście i ich pracowników. Najlepsi otrzymają nagrody, a najbardziej regularni raz w tygodniu będą dostawać rowerowe śniadania. Wyróżnione zostaną też firmy, które zainwestują w infrastrukturę dla rowerzystów.

Zasady konkursu "Do pracy jadę rowerem"

  • Konkurs trwa od 2 marca do 25 października 2020 roku.
  • 6 podróży do/z pracy w tygodniu pozwala na otrzymanie "śniadanie rowerowego"
  • 60 podróży do/z pracy pozwala na wzięcie udziału w losowaniu nagród o wartości 200, 350 i 500 zł


Nagrody dla firm:

  • największa inwestycja w rozwój ruchu rowerowego w firmie dokonana;
  • najwięcej podróży (nagroda dla ośmiu firm - po dwóch w kategoriach firma mikro/mała/średnia i duża).

Opinie (158) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.