Fakty i opinie

Gdynia: powstanie fontanna na skwerze Ireny Kwiatkowskiej

Fontanna będzie znajdowała się na środku stawu.
Fontanna będzie znajdowała się na środku stawu. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Latem tego roku Gdynia może wzbogacić się o nową fontannę. Powstanie ona na skwerze im. Ireny Kwiatkowskiej zobacz na mapie Gdyni na Obłużu. Będzie to konstrukcja podobna do tych, które montowane są na gdańskich zbiornikach retencyjnych.Jak oceniasz pomysł montażu fontann na zbiornikach?

świetnie, to dodatkowa atrakcja 79%
powinny pojawić się tylko na nielicznych zbiornikach 9%
to niepotrzebny wydatek, którzy szpeci zbiorniki 12%
zakończona Łącznie głosów: 720
Inwestycja jest obecnie na etapie poszukiwania wykonawcy. Zgodnie z zapisami przetargu, będzie on musiał przygotować projekt, a następnie dostarczyć unoszącą się na wodzie fontannę, która zostanie umieszczona na środku stawu na skwerze im. Ireny Kwiatkowskiej.

Fontanna musi wytwarzać tzw. obraz wodny o wysokości co najmniej siedmiu metrów, przy czym strumień główny musi osiągać wysokość minimum dziewięciu metrów. Dodatkowo konstrukcja będzie wyposażona w kolorową iluminację oraz możliwość zaprogramowania sekwencji podświetlania, jak i włączenia i wyłączenia fontanny.

Pospaceruj wokół stawów w Gdyni


Wodotrysk będzie działał od 1 maja do 31 października każdego roku. Wyjątkiem jest bieżący rok, w którym wykonawca musi uruchomić fontannę do 15 lipca.

- Jest to już drugie postępowanie mające na celu wyłonienie wykonawcy fontanny. Wcześniejsze zakończyło się niepowodzeniem, ponieważ wykonawca ostatecznie wycofał się z inwestycji - mówi Agata Grzegorczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gdynia.

Warto dodać, że fontanny, które nie tylko dodają uroku zbiornikom, ale również napowietrzają wodę, są w ostatnich latach montowane także w Gdańsku. Spotkać je można m.in. na zbiornikach: Srebrniki zobacz na mapie Gdańska, Grunwaldzka zobacz na mapie Gdańska, Staw Młyński (Spacerowa) zobacz na mapie Gdańska, Jeleniogórska zobacz na mapie Gdańska, Świętokrzyska I zobacz na mapie Gdańska czy Mokra Fosa zobacz na mapie Gdańska.Opinie (50) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.