Fakty i opinie

stat

Gdynia: problem na Prusa znowu wraca

Mieszkańcy oraz przedsiębiorcy z ul. Prusa zobacz na mapie Gdyni i okolic już cieszyli się, że urzędnicy spełnili ich prośby, wprowadzając na ulicy łączącej Kamienną Górę ze Wzgórzem św. Maksymiliana ruch jednokierunkowy. Szkopuł w tym, że taką organizację wprowadzono tymczasowo, na kilka tygodni.Czy ul. Prusa powinna być jednokierunkowa?

tak 55%
tak, ale tylko w sezonie letnim 17%
nie 28%
zakończona Łącznie głosów: 593
O problemach ul. Prusa pisaliśmy w czerwcu tego roku. Tuż po remoncie ulicy parkujący wbrew przepisom kierowcy uczynili ją praktycznie nieprzejezdną. Dochodziło do tego, że na ulicy nie można się było minąć, a w słoneczne weekendy autobusy nie miały szans dojechać do przystanków, bo na nich też zaparkowane były samochody.

Za kierowców lekceważących przepisy wzięła się więc straż miejska i problemy się zmniejszyły, ale nie zniknęły. Sytuacja unormowała się jednak od razu, gdy postawiono znak, że ulica jest jednokierunkowa. Obecnie można nią jechać od al. Piłsudskiego zobacz na mapie Gdyni do ul. Ejsmonda zobacz na mapie Gdyni. W przeciwnym kierunku stoi zakaz wjazdu.

Mieszkańcy: jednokierunkowa ulica rozwiązała problem przejezdnościNie wszyscy kierowcy stosują się do nowej organizacji ruchu.

- Od razu skończyły się problemy. Parkowanie można by zorganizować po całej lewej stronie jezdni. I jeszcze miasto by na tym zarobiło, bo co za problem postawić tam parkomat? - mówi pan Andrzej, stały bywalec kortów przy ul. Ejsmonda.
Na parkowanie wzdłuż całej ulicy nie będzie jednak zgody. Drogowcy wypłoszą natomiast auta parkujące na chodniku dla pieszych.

- Obecnie na ul. Prusa obowiązuje zakaz zatrzymywania po prawej stronie, jadąc od ul. Piłsudskiego. Planowane jest fizyczne zabezpieczenie chodnika przed parkującymi niezgodnie z oznakowaniem pojazdami - mówi Wojciech Folejewski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Urzędnicy: tu problem zniknie, tam się pojawiPropozycja zmiany na ruch jednokierunkowy została przez urzędników uwzględniona, ale tylko na czas remontu okolicznych dróg.
Propozycja zmiany na ruch jednokierunkowy została przez urzędników uwzględniona, ale tylko na czas remontu okolicznych dróg. graf. Trojmiasto.pl
Mieszkańcy i przedsiębiorcy proponują, by ulica już pozostała jednokierunkowa. Tak jest obecnie, ale tylko na czas remontu ul. Tetmajera zobacz na mapie Gdyni i przebudowy pętli autobusowej. Potem ul. Prusa ponownie będzie dwukierunkowa.

Pojawił się więc pomysł, by zmiany w ruchu wprowadzić okresowo, np. na czas sezonu letniego, gdy problemy z dojazdem do bulwaru Nadmorskiego są szczególnie dokuczliwe.

Drogowcy tłumaczą, że jest to niemożliwe.

- Ewentualna zmiana obecnej organizacji ruchu na ul. Prusa wymaga przeprowadzenia analiz wskazujących jej skutki na sąsiadujący układ drogowy m.in. pod względem zmiany wielkości ruchu, tras komunikacji zbiorowej i dostępności do przystanków, a także wymaga konsultacji z mieszkańcami obszaru objętego wpływem tych zmian. Należy mieć na uwadze m.in. fakt, że w przypadku wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ul. Prusa niewątpliwie zwiększy się natężenie ruchu na ulicach sąsiednich: Wincentego Pola zobacz na mapie GdyniStanisława Moniuszki zobacz na mapie Gdyni - podkreśla Wojciech Folejewski z ZDiZ.

Opinie (150) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.