• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Gdynia - promocja na pierwszym miejscu

TN
5 marca 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Gdynia rozpoczyna kolejną kampanię promocyjną. Zdaniem władz miasta dotychczasowe działania już przynoszą efekty. Przykładem efektywności promocji ma być rozpoczynająca się w Gdyni budowa przedsiębiorstwa produkującego urządzenia dla nowoczesnego taboru kolejowego, przez koncern Dellner Complers. - To szwedzki inwestor, który produkuje specyficzne elementy do praktycznie wszystkich typów szybkich kolei - mówi Mariusz Białek, prezes firmy Allcon, która zajmie się realizacją inwestycji. - Docelowo w przedsiębiorstwie znajdzie pracę 250 osób.

Nowa kampania promocyjna miasta, pod hasłem "Gdynia jest lepsza", ma kosztować 200 tysięcy złotych. Jedynie czterdzieści tysiecy złotych z tej kwoty pochodzić będzie z budżetu miasta, resztę dołożą prywatne gdyńskie firmy.

- Chcemy pokazać Gdynię jako otwarte i nowoczesne miasto - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. - Tradycją jest tu gospodarka morska, jednak to nie jest jedyna dziedzina. Chcemy, by Gdynia stała się centrum finansowym północnej części Polski i miejscem, gdzie działają firmy tzw. wysokich technologii.

Podświetlane tablice reklamowe promujace Gdynię pojawią się więc w największych miastach Polski, w pociągach InterCity relacji Warszawa-Gdynia i Warszawa-Poznań dystrubuowane będą ulotki, reklamy pojawią się w gazetach, Internecie.
Głos WybrzeżaTN

Opinie (20)

 • a to powinno

  byc tak - jedno potezne miasto, pod nazwa dajmy na to Sopot, albo Gdynia, albo Gdansk, wszystko jedno, duze, drugie co do wielkosci w Polsce, ogromne mozliwosci, prezydent Fr. C. (bardzo przepraszam, ale nic lepszego nie mozna wymyslec, znaczy znam jeszcze jedno znakomte nazwisko, ale nie moge podac bez zgody), absolutnie wspolna, bo jakaz inna polityka, jednosc i zgoda miedzy dzielnicami, promocja wszystkich mozliwych zalet, a tych jest na peczki, praca i jeszcze raz praca od podstaw, warszawka moglaby sie schowac, taki dalibysmy im wycisk
  a tak co? - promocyjka malej dzielnicy, moze ktos sie odwazy postawic baraczek
  z drugiej strony, chwala im za wszelkie dzialanie
  zmieszacie mnie z blotem, co?
  to tez dzialanie, chwala wam za to

  • 0 0

 • gdy mówię Gdynia

  kojarzy mi się miasto nowoczesne .nawet w latach 60-70tych na zakupy jeździło się do Gdyni.
  Brawa dla miasta .
  Wcale nie musi zabierac ze sobą Gdańska i Sopotu bo niby dlaczego?
  Nawet jadąc SKM widac z okna pociągu różnice.
  Tylko ten dworzec PKP taki sam badziewiasty jak w pozostałych częściach 3miasta

  • 0 0

 • W dawnej regionalnej 3 pokazali

  Gdzieś miesiąc temu w programie Gdański Dywanik odbyła się rozmowa redaktora Lindnera z trzema prezydentami. Przytoczę tylko drobny fragment:

  Pytanie brzmiało czym poszczególne miasta mogą się pochwalić w minionym roku, co udało się zrobić.

  Prezydent Adamowicz dumnie wymieniał: 2 kina, 4 hipermarkety, ulica Słowackiego projekt hali
  Prezydent Karnowski dodał: 2 hotele na Monciaku, Aquapark.

  Prezydent Szczurek zaś powiedzał, że Gdynia stawia na przedsiębiorczych, Gdynia robi i będzie robić wszystko, aby powstawały nowe miejsca pracy czyli między innymi drogi, wyjazd z portu estakadą na obwodnicę i jeszcze coś tam powymieniał...

  Nie chcę mówić że w Gdyni jest wszystko super ale na tle Gdańska i Sopotu Gdynia się rozwija i widać to na każdym kroku że jest tu dużo lepiej niż w Gdańsku.

  Druga prawda jest taka, że dopóki Gdynia sama będzie walczyć o nowe miejsca pracy i rozwój, Trójmiasto będzie się staczać w gospodarce polskiej.

  • 0 0

 • Rewelacja, ale...

  Wszystko pięknie. Tylko że ten obleśny intercity do Warszawy rozleci się niedługo w drobny mak (rzęchy niesamowite jeżdzą na tej trasie, porównując np. z relacją Wwa-Poznań). Na razie reklama Gdyni coraz dłużej jest widoczna: intercity jedzie 4:16 zamiast 3:59 jeszcze niedawno.

  • 0 0

 • Szczurek myśli !

  w przeciwieństwie do Adamowicza czy Karnowskiego hehe To nie pierwsza promocja Gdyni w Polsce i pewnie nie ostatnia - gratuluję!
  Ps. Karnowski chwali sie Aquaparkiem!?!?! Ciekawe kogo bedzie stać wydać 30 zł za 3 godzinki pluskania się ! hehehe Odpowiedź jest prosta - KARNOWSKIEGO ! hehe Pozdrawiam!

  • 0 0

 • i jeszcze coś!

  Drogi !!!! Nie drogi Jacku tylko drogi, jezdnie, wiadukty... Sopot wycofał się z wszelkich projektów budowy drogi czerwonej - błąd ! Wmawianie ludziom żeby jeździli z Sopotu do Gdyni obwodnicą to tak jak kazać komuś jechać do Warszawy z Gdańska przez Szczecin. No ale jeśli ma sie zbyt duzo czasu i jeździ się służbowym autem to czemu nie! hehehe
  Brawo Gdynia (!!!) za kontynuację planu drogi czerwonej czyli obecnie różowej ! Mniejsza zresztą o kolory - jeśli uda Wam się przedłużyć Kwiatkowskiego do obwdonicy to naprawdę będę pełen podziwu i... zazdrości... Sopot w tej kwestii jest chyba ze 100 lat za Gdynią.

  • 0 0

 • Brawo dla p.Szczurka

  Niewątpliwie najbardziej atrakcyjnym miastem jesli chodzi o zabytki jest Gdańsk ze swoim sredniowiecznym układem urbanistycznym, nie wspominając o jednej z największych w Europie bazylik (Mariacka). Sopot szczyci się jednym z najdłuższych (o ile pamiętam najdłuższym) molo w Europie, a poczciwa Gdynia zabytków w porówaniu z Gdańskiem nie ma, no można tu tylko wspomnieć, że konkurować może z Sopotem jeśli chodzi o walory kulturowe (Festiwal filmów, Summer jazz days,które niekiedy odbywają się w Sopockiej Operze). Dlatego też wyrazy szcunku należą się gdyńskiemu prezydentowi, że mimo mniejszych możliwości dba o miasto jako o centrum gospodarki morskiej i nie tylko, poastawił na rozwój inwestycji i to skutkuje, brawo i gratulacje, oby tak dalej:)

  • 0 0

 • Gratulacjei apel do władz m.Gdynia

  Panie prezydencie, sznowne władze miasta Gdynia!
  Zwracam się jako mieszkaniec Gdyni z apelem, aby po pierwsze pogratulować inicjatywy, ale przypomnieć też o niezwykle ważnej inwestycji dotyczącej ukończenia połączenia Estakady Kwiatkowskiego z obwodnicą. Jest to ważne ze względu na połąćzenie portu z obwodnicą, a także linii promowej Gdynia - Karlskrona. Dziekuję

  • 0 0

 • Gdynia jest super!!!

  Ja uważam że Gdynia jest super, Sopot jeszcze jakoś się trzyma a Gdańsk to już wogole wieś a Gdynia, Gdynia ciągle do przodu. Popatrzcei jak wygląda gdynia a jak reszta 3miasta. Ale na nasze ulice i ulice gdańska vczy sopotu.
  Szcurek jest ok dobrze kontynuje dzieło rozpoczęte prze pani9ą Cegielska. A tusrytyka też jest super w Gdyni mamy bulwar, skwer teraz świetojanska i sa nowe projekty np. wieza widokowa

  Pozdro dla Gdyni

  • 0 0

 • Brawo!

  Brawa dla prezydenta Gdyni ! Gdańsk ma krzyż na Fortach, piękną historię, prezydenta Adamowicza i jego radę ale nie ma hali ani przyszłości. Amen.

  • 0 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane