Fakty i opinie

Gdynia: przetarg na lodziarnie i food trucki

Nowe food trucki i mobilne kawiarnie mają pojawić się w Gdyni jeszcze przed wakacjami.
Nowe food trucki i mobilne kawiarnie mają pojawić się w Gdyni jeszcze przed wakacjami. fot. Łukasz Stafiej/Trojmiasto.pl

Atrakcyjne lokalizacje nad morzem, w centrum miasta, w Kolibkach i przy SKM Wzgórze - Gdynia szuka dzierżawców miejsc, w których będą mogli sprzedawać jedzenie z food trucków, lody i gorące napoje.Czy w Trójmieście powinno być więcej takich punktów gastronomicznych?

tak, różnorodność zawsze jest wskazana 73%
jest ich już wystarczająco 14%
powinno być ich mniej, są już na każdym kroku 13%
zakończona Łącznie głosów: 690
Przypomnijmy: we wtorek pisaliśmy o przedsiębiorcy, który za dzierżawę terenu przy molo w Orłowie, gdzie sprzedaje lody z mobilnego straganu, płaci miastu 16 razy więcej niż stała lodziarnia, działająca przy wejściu na plażę w Śródmieściu.

Powód? Jego dzierżawa odnawiana jest każdorazowo w przetargu, natomiast lodziarnia w Śródmieściu ma umowy przedłużane bezprzetargowo, ponieważ - jak tłumaczą urzędnicy - "wrosła w gdyński krajobraz", bo lody sprzedaje w tym miejscu od ponad 30 lat.

Co prawda miejsce przy wejściu na główną miejską plażę jest już zajęte, ale urzędnicy właśnie ogłosili, że zrobią przetarg na kilka innych atrakcyjnych lokalizacji.

Cztery z nich zajmą punkty z kawą i lodami, a sześć przeznaczono dla food trucków.

Sprawdź najlepsze lodziarnie w TrójmieścieFood trucki w Gdyni - gdzie się pojawią?Gdynia chce wydzierżawić sześć lokalizacji:
  • dwa punkty przy al. Jana Pawła IIMapka (molo Południowe, na wysokości Akwarium Gdyńskiego),
  • dwa punkty przy al. ZwycięstwaMapka (obok pomnika Orła Białego na Kolibkach),
  • dwa punkty przy ul. EjsmondaMapka (obok Polanki Redłowskiej).

Przetarg, który odbędzie się 17 maja, obejmuje prawo dzierżawy na okres od 15 czerwca 2021 roku do 31 stycznia 2022 roku. Dzierżawcy będą mogli działać od godz. 8 do 24.

Mobilne lodziarnie i kawiarnie w GdyniW drugim przetargu, który odbędzie się tego samego dnia, będzie można licytować miejsca dla mobilnych kawiarni. Będzie w nich można sprzedawać lody oraz napoje (z wyłączeniem alkoholu).

Przewidziano dla nich cztery miejsca:

Opinie wybrane


wszystkie opinie (84)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »