Fakty i opinie

stat

Gdynia: remonty chodników na Wzgórzu

Chodniki na Wzgórzu nie są w najlepszym stanie. To zdjęcie z ul. Legionów, gdzie niebawem mają zacząć się prace.
Chodniki na Wzgórzu nie są w najlepszym stanie. To zdjęcie z ul. Legionów, gdzie niebawem mają zacząć się prace. fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Ponad 1,1 mln zł kosztują remonty chodników przy ul. Partyzantów zobacz na mapie Gdyni oraz ul. Legionów na odcinku od Harcerskiej do Redłowskiej zobacz na mapie Gdyni w Gdyni. Pierwsza część modernizacji dobiega końca. Po nowym chodniku przy ul. Legionów, gdzie wkrótce przeniosą się robotnicy, bez obaw o wywrotkę będzie można chodzić w grudniu.Jak oceniasz stan chodników w Gdyni

dobrze 11%
przeciętnie 45%
źle 44%
zakończona Łącznie głosów: 703
O remonty najbardziej zaniedbanych chodników na Wzgórzu mieszkańcy dopominali się od lat. Pod koniec roku znalazły się środki na modernizację nawierzchni w dwóch miejscach.

Remont na Partyzantów w Gdyni dobiega końcaKilka tygodni temu zaczęły się prace przy ul. Partyzantów, które finansowała rada dzielnicy Wzgórze, dokładając środki ze swojej puli inwestycyjno-remontowej. Robotnicy z firmy FB- Jelcz z Chwaszczyna powoli kończą prace.

Czytaj także: za rok przybędzie miejsc parkingowych na Wzgórzu

- Polegały one na wymianie nawierzchni na kostkę betonową wraz z krawężnikiem - informują urzędnicy z Zarządu Dróg i Zieleni.
Początkowo urzędnicy planowali wydać nie więcej niż 300 tys. zł. Ostatecznie wartość zamówienia to blisko 372 tys. zł, bo taką cenę zaproponował jedyny oferent.

Robotnicy z tej samej firmy lada dzień rozpoczną remont przy ul. Legionów. Będą wymieniać nawierzchnię na kostkę betonową na odcinku od ul. Redłowskiej do ul. Harcerskiej. Prace mają potrwać do 5 grudnia.

W grudniu chodnik przy ul. Legionów w lepszym stanieUrzędnicy z ZDiZ ostrzegają kierowców, że zacznie tam obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu.

- Na wysokości prowadzonych robót wystąpią miejscowe zawężenia jezdni - informują w komunikacie.
Podobnie jak w pierwszym przypadku, tak i tutaj, trzeba było dołożyć środki do planowanej puli. Szacowano, że remont będzie kosztował 650 tys. zł, a ostatecznie trzeba będzie zapłacić firmie z Chwaszczyna, która jako jedyna złożyła ofertę, 788 tys. zł. Prace są finansowane z miejskiego budżetu.

Przypomnijmy, że dopiero na trzeci kwartał przyszłego roku zaplanowane jest zakończenie budowy miejsc postojowych przy ulicy Bp. Dominika - na wysokości budynków 23-47 zobacz na mapie Gdyni. Inwestycja była zapowiada w 2016 roku.

Czytaj też: Rada dzielnicy finansuje remont 10 Lutego

Opinie (97) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.