Fakty i opinie

stat

Gdynia: rozpoczyna się remont ul. Hutniczej. Prace także nocą

Na remontowanym odcinku należy się spodziewać korków.
Na remontowanym odcinku należy się spodziewać korków. fot. galeria Trojmiasto.pl

Od wtorku 27.08.2019 do piątku 30.08.2019 potrwa remont części ul. Hutniczej w Gdyni. Prace wykonywane będą w okolicy hurtowni Makro . By skrócić utrudnienia, robotnicy będą pracowali także nocą.O remont ul. Hutniczej kierowcy prosili od miesięcy. Na gruntowną naprawę jezdni na całej długości nie ma na razie pieniędzy, dlatego prace zaplanowano etapami. W tym pierwszym, który zacznie się we wtorek, robotnicy pojawią się na fragmencie ulicy najbliżej estakady Kwiatkowskiego.

- Prace będą prowadzone przed pierwszym przejazdem kolejowym , ok. 100 metrów na całej szerokości jezdni, a w bezpośrednim sąsiedztwie hurtowni Makro na długości około 150 metrów. Robotnicy pojawią się na pasie w kierunku Rumi - uściśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Ruch wahadłowy podczas robótgraf. Trojmiasto.pl
W czasie remontu, który potrwa do piątku, ruch będzie się odbywał wahadłowo. Ze względu na sprzyjające prognozy, a także zakres prac, który przewiduje jedynie wymianę nawierzchni, bez konieczności przebudowy podziemnych sieci, opóźnienia nie powinny się zdarzyć.

Prace na Hutniczej także nocąZwłaszcza że robotnicy będą też obecni na drodze w nocy. W tym rejonie nie ma bowiem bezpośredniego sąsiedztwa mieszkańców, którym hałas mógłby przeszkadzać, a jest za to duży ruch samochodów, więc zdecydowano się na pracę trzyzmianową.

Decyzja ta nie powinna zostać oprotestowana przez mieszkańców, za to najpewniej będzie doceniona przez kierowców, którzy krócej będą musieli stać w korkach, a po przebudowie będą mieli gładką nawierzchnię na tym odcinku drogi.