- 1 Śmiertelny wypadek w Nowym Porcie (56 opinii)
- 2 Gdańsk bez rządowego dofinansowania (294 opinie)
- 3 111 nowych inwestycji za ponad 19 mln zł (108 opinii)
- 4 Ukradł rower w Sopocie. Poznajesz go? (58 opinii)
- 5 Zdjęcia niedostępnych wnętrz Błyskawicy (54 opinie)
- 6 Poprosił o BLIK-a i ukradł 2 tys. zł (113 opinii)
Gdynia: studenckie pomysły na Leszczynki
Parki, place zabaw, tereny rekreacyjne, połączenia piesze, a także meble miejskie, które mogłyby stanowić uniwersalny wzorzec - to pomysły studentek Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na zmiany w gdyńskiej dzielnicy Leszczynki.
- Celem projektu jest przygotowanie i realizowanie interdyscyplinarnych projektów artystyczno-badawczych i wdrożeniowych oraz inicjowanie i wspieranie działań na rzecz rozwoju sztuk plastycznych w przestrzeni publicznej Gdyni, szczególnie w zakresie projektowania dla kultury - mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.
Projekty dla Leszczynek to pierwsza odsłona współpracy urzędników z uczelnią. Znajdziemy w nich m.in. propozycje nowego zagospodarowania przestrzeni w formie: parków, placów zabaw, terenów rekreacyjnych, połączeń pieszych czy mebli miejskich.
Wśród prac jest nawet jedna, która przedstawia Leszczynki w świecie... wirtualnym. To tam miałby powstać idealny koncept promujący dzielnicę, a także podkreślający znaczenie ekologii i sztuki dla zrównoważonego rozwoju miasta.
Co dalej?
Teraz studenci ASP na tapet wezmą Wielki Kack, a następnie uczelnia wyda katalog projektów dotyczących obu dzielnic. Swoje działania planują też urzędnicy.
- Nie wykluczamy, że współpraca z autorami prac będzie kontynuowana, gdyż projekty mogą stanowić inspirację dla mieszkańców w ramach kolejnych edycji budżetu obywatelskiego czy podejmowanych działań przez rady dzielnic, mających na celu uatrakcyjnienie przestrzeni publicznej służącej mieszkańcom - podkreśla wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała.
Ogłoszenia.trojmiasto.pl – Rynek wtórny Gdynia Leszczynki i Wielki Kack. Oferty nieruchomości
Miejsca
Opinie wybrane
-
2021-03-24 07:17
(2)
Może wrócimy do założeń urbanistycznych z lat 70ych, gdzie nie stawiano bloków okno w okno, na całym osiedlu jest infrastruktura dla wszystkich mieszkańców, a nie dla 1%. Przedszkola, szkoły, ośrodki opieki medycznej, sklepy i usługi. A drogi dojazdowe i komunikacja w obszarze to zwykle drogi dwujezdniowe.
- 58 2
-
2021-03-24 07:34
To sie nie opłaca miastu bo oznacza mniejsze wpływy ze sprzedaży działek i mniejsze z podatków od nieruchomości oraz jednocześnie wyższe koszty po stronie miasta.
Problem w tym, że interes władz miadra rzadzących od zawsze jest zbieżny z interesami deweloperów a rozbieżny z interesami mieszkańców.- 11 1
-
2021-07-12 15:50
To jest niestety niemożliwe w systemie kapitalistycznym.
- 0 0
-
2021-03-24 09:20
Zostawcie chociaż kilka zapomnianych miejsc.
- 6 0
-
2021-03-24 07:43
Projekty
Oby to nie były kosmiczne projekty tak jak w Gdańsku ławki na plaży. Teraz nie szuka się prostych projektów funkcjonalnych dla wszystkich projekt musi być odrzutowy, niebanalny czyli taki tylko do podziwiania w muzeum i nic poz tym plus duża kasa.
- 12 1
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.